HPV 16

  • 7 147
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте,
На 20 години съм. Имам HPV  тип 16. От 4 месеца се следя при д-р Кайрякова. Правихме 2 серии лечение с Биозин. Но на новите изследвания ми излезе че няма промяна. Какво бихте ме посъветвали да направя. Ако някоя от вас е била в същото положение нека сподели. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 518
Не мисля, че се лекува ЧПВ, колкото и хапчета да изпиеш. Следи го редовно и всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 2 883
Бременна ли си?
Аз бях с тип 18 . Приемах почти цяла година coriolus - естествен имуностимулант от някаква гъба. Преди това ми обгориха раничка, която беше доста голяма, след което си слагах капсули с хиалуронова киселина. Правех си прегледи на всеки 2-3 месеца и по някое време лекарката ми изписа и silaut. Между прегледите също ме мажеше с някакво лекарство, но не знам как се казва. Бях го купувала веднъж и ме маза с него 3-4 пъти.
Ако си бременна обаче трябва много да внимаваш. До колкото знам от моята лекарка вируса не е опасен за плода, а за теб. Лошото обаче е, че за тези 9 месеца, ако не се лекува, може да доведе до повече поражения.
Според мен промяна в изследванията няма да се види толкова бързо. Питай лекарката си за имуностимуланти. Ако трябва отиди на второ мнение.
Успех! Всичко ще е наред, само слушай лекаря си.

# 3
  • Мнения: 17
Не не съм бременна. Благодаря много.

# 4
  • Мнения: 2 636
На база на какви оплаквания си правите тест ЧПВ.  Аз имам папиломи покрай врата. Имах и на гениталиите около 1 г. Но изчезнаха след прием на антибиотик по повод бронхит. Има ли нужда да правя и аз изследвания?

# 5
  • Мнения: 17
Нямам оплаквания. Когато бях на обикновен преглед при д-р Ганчева каза, че имам петънце на шийката и ми каза за си направя тест за ЧПВ. Така разбрах.

# 6
  • Мнения: 2 883
Моето изследване го пусна след като видя колко е голяма раничката ми. Или може би според вида на раничката, защото не всички, мисля, са в следствие от чпв.

# 7
  • Мнения: 17
Моето изследване го пусна след като видя колко е голяма раничката ми. Или може би според вида на раничката, защото не всички, мисля, са в следствие от чпв.
Моята не беше голяма ама за всеки случай ми каза да си направя теста.

# 8
  • Мнения: 2 883
При предното ми посещение на гинеколог моята също не беше голяма, но нейната препоръка беше да изчакам докато родя. Това събитие все още не се е случило в моя живот, и кой знае до къде щеше да се стигне, ако не бях отишла при другата лекарка.

# 9
  • Мнения: 17
При предното ми посещение на гинеколог моята също не беше голяма, но нейната препоръка беше да изчакам докато родя. Това събитие все още не се е случило в моя живот, и кой знае до къде щеше да се стигне, ако не бях отишла при другата лекарка.
Аз ходих на различни лекари всички ми казаха, че не е страшно. Раничката не е голяма и че всичко друга е наред.

# 10
  • Мнения: 17
Бременна ли си?
Аз бях с тип 18 . Приемах почти цяла година coriolus - естествен имуностимулант от някаква гъба. Преди това ми обгориха раничка, която беше доста голяма, след което си слагах капсули с хиалуронова киселина. Правех си прегледи на всеки 2-3 месеца и по някое време лекарката ми изписа и silaut. Между прегледите също ме мажеше с някакво лекарство, но не знам как се казва. Бях го купувала веднъж и ме маза с него 3-4 пъти.
Ако си бременна обаче трябва много да внимаваш. До колкото знам от моята лекарка вируса не е опасен за плода, а за теб. Лошото обаче е, че за тези 9 месеца, ако не се лекува, може да доведе до повече поражения.
Според мен промяна в изследванията няма да се види толкова бързо. Питай лекарката си за имуностимуланти. Ако трябва отиди на второ мнение.
Успех! Всичко ще е наред, само слушай лекаря си.
А в крайна сметка излекува ли се или още си го имаш

# 11
  • софия
  • Мнения: 1 245
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.

# 12
  • Мнения: 17
Имах папилома вирус, раничка в продължение на години, горих я, пих Кореолос и тем подобни..ефект нулев, отидох в клиника, направиха ми Leep което е по-леко отколкото конизация, приспаха ме и даже не разбрах какво се случи, изследванията ми вече са чисти и нямам папилома.
А в коя клиника

# 13
  • Мнения: 2 883
Жанет Н, излекуван е вируса.

# 14
  • Мнения: 17
Жанет Н, излекуван е вируса.

А  аз най вероятно съм заразила и приятеля ми и след като се излекувам пак ли ще се заразя или има начин и той да се излекува

Общи условия

Активация на акаунт