Априлски бебета 2018

  • 54 796
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте и от мен! Записвам се в темата, въпреки че бебо е роден на 28 март. Имаме много пъпчици по лицето и шията, от около 2 седмици вече. Казаха ни че е акне и ще мине от само себе си. Има ли някой с подобен проблем? Относно яденето сме изцяло на кърма, но има дни в които е повече а други почти липсва. Мислете ли че се дължи на храненето? Аз също се чувствам доста изморена, и от операцията и от кърменето и недоспиването. Все още ме боли мястото където е шева от секциото. Според мамите родили с операция, колко време ще го усещаме наболяването? Хубав ден на всички и има много темички за дискутиране за малките ни мишленца 😘😘

# 16
  • Мнения: 4 393
rosalie2 здравей и добре дошла  Hug
Моят син е с бебешко акне от около 4-5 дни. Помня, че дъщеря ми на погачата също беше с пъпки, значи горе-долу по същото време и при нея са избили.
Лошото е, че имам спомен и че доста време се задържаха, преди да се изчистят.
Нищо не давам, само почиствам стандартно лицето с преварена вода.

# 17
  • София
  • Мнения: 72
Благодаря! Simple Smile)) Аз също не смея да ги пипам, дано се изчистят така Simple Smile

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 918
Запис и от мен. Моето момиченце е родено на 8.04, 2940г. На смесено хранене е, кърма:АМ в съотношение 2:3 някъде и сега се опитвам изцяло да изключа АМ, но първо трябва да видя колко е наддала първия месец. Много спокойно бебенце е, няма режим, но може да си сверяваме часовника по нея, особено нощем, винаги ни буди в 2:30 и около 5:30 с много малки отклонения. Колики засега мисля, че няма. Последните дни ми прави впечатление, че през деня не е особено гладна, но след 5 следобед иска да яде на час и половина-два максимум.

# 19
  • Мнения: 23
Здравейте, мамчета и честито на всички родили Kissing Heart
Ние сме вече на 23 дни, за сега колики само през деня и то леки. Давам и Колийф и пробиотик на Линекс. На АМ сме от няколко дни с 1 или 2 кърмения, но ни се отразява много добре. Започна да си кача килограми и всичко е наред. Вечер спи и мама с нея Grinning
Целувкии, много  се радвам за новата темичка:heart_eyes:

# 20
  • Мнения: X
нощем моето бебче много се превъзбужда, може ли да дам биба?

# 21
  • Мнения: X
Добро утро мами,
Да питам тези, които хранят само с АМ. Ние сме само на АПтамил и се храним много често. Има по 7-8 хранения и не ака без мелилакс. Поставям и половин клизма на 3-4 дни. Ако не я поставя почва да се гърчи и да е нервна и да се храни на често и по малко. На лекар сме чак на 09.05

# 22
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
нощем моето бебче много се превъзбужда, може ли да дам биба?
Аз давам за няколко минутки докато се успокои и я взимам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 769
Малиш,защо не пробваш да смениш АМ, не е добре да го свикваш само с клизма. На мен в болницата ми показаха с термометър как да правя клизма,но лекарката ми каза да избягвам да го правя,защото бебчо ще свикне така.
@gerda: Няма универсално правило кога да даваш биба. Ако е неспокоен или реве много, дай му и виж как ще му подейства. Поне аз така действам.

# 24
  • Мнения: X
Започнах с мелилакс след като говорих със сестрата на педито. Педито беше отпуска. В един период неакаше и повръщаше, не на всяко хранене. След този разговор почнахме клзимите и колийф, защото тя твърдеше че е от колики. Вече се замислям в сряда да говоря с педито да видим.

# 25
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Аз също давам биба когато е много изнервен. Напоследък това е все по често. Понякога я иска и се успокоява с нея, друг път хич не можеш и до устата да му я доближиш, прави една погнусена физиономия. Просто си е на моменти.

А вода давате ли? Аз в началото давах с малко захар в нея заради жълтеницата. Сега постепенно намалява захарта, за да свикне без. Не пие по много, за цял ден му се пада около 40-50мл.

# 26
  • Мнения: X
Нашата ни вода ни биба иска.
Големият парадокс беше, че ходих на контролен гинекологичен преглед. Гинеколога ми обясняваше вместо да храня нощем да давам вода. Е няма такъв филм при нас. Бебето като е гладно нищо не признава

# 27
  • Монтана
  • Мнения: 273
И аз давам вода, даже с копър за коликите. Не пие по много, някой път изобщо не я иска.

# 28
  • Мнения: 1 179
За Аптамил съм чувала, че води до запек при някои деца. Пробвай с пробиотик и вода да предлагаш.
Аз давам вода. Понякога пие, понякога не. Водата е без захар.
P.S. Дохранвам с Лактана Био.

# 29
  • Мнения: X
Каката изхраниш с аптамил. И при нея имах такъв период, но там 1-2 съм помагала с термометър и тя си акаше сама вече по на месец месец и нещо. А това ако не ми сложа мелилакс въобще не ака. Каката на месец ми ядеше 5-6 пъти, а бебето си яде по 8. И ако не изяде 100-110 мл става ужасно. Гладна е през час и половина. Каката колийф а я успокояваше , а беба нищо. Давала съм чай, кремче за коремче, боботик, абоколокен и колийф. Вече май няма да давам нищо за колики

Общи условия

Активация на акаунт