Нашите кухни - 74

  • 94 346
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Ragga , на мен, известна старозагорска фирма за гранит , ми предложи оферта за 3 000 лв. Като камъка беше 1390 лв. Останалите пари бяха за лепене  , изрязване , импрегниране , доставка , монтаж и т. н.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 775
Някой има ли огледален гръб?

# 32
  • ...
  • Мнения: 513
Здравейте, от фирмата която ще ми прави кухнята ме убедиха да си поръчам мивка и смесител на Лекс Груп - Eurolux. Сега започвам да се двоумя... Някой има ли с такава и доволен ли е?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 086
Аз съм с мивка и смесител на Eurolux. За сега съм много доволна, но ги ползвам само от два месеца, та не знам доколко е адекватно мнението ми. Харесвам си ги много Simple Smile

# 34
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравейте,

бихте ли ме оринтирали какви са цените за обработката на технически камък ? Получих оферта в която няма разписана обработка, а крайна цена по изчисления от мен обработка е 3 пъти цената на камъка при положение, че ще има отвори за мивка и котлони, леко заоблен ръб без да се подлепя. С кои фирми имате опит ?

Нашият гранитен плот е 280 см. с отвори за мивка, котлони, смесител, диспенсър за течен сапун/препарат за съдове и още един отвор за бутон на диспозер. Предният ръб е скосен, има и подлепка 2 см. + цокъл 280 см. х 10 см. височина. Всичко това ни струваше 860 лв. от фирма Булгранит 2013 и включва транспорт и монтаж.

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте ,препоръчайте ми фирма във Варна за проект на кухня ?

# 36
  • Мнения: 6 292
Препоръчайте ми качествен ламинат за всекидневна. Кухнята е цвят крем, с изваден фладер, ясен. Стените са ммяко с какао. Плот гранит, гръб бели метро плочки.
Tози купихме миналата седмица от Карпета, но беше на цена 18,90 лв https://www.carpetmax.bg/laminiran-parket-oktoberfest-trend-3290-92039/

# 37
  • Мнения: 1 694
Благодаря Драго, на живо като на снимката ли е? В смисъл добре ли изглежда?

# 38
  • Мнения: 6 292
Благодаря Драго, на живо като на снимката ли е? В смисъл добре ли изглежда?
Добре изглежда, да и е от по-тесните. Дебел е 10 мм, клас 33, АС5 на надраскване. А особено пък на онази цена, нямаше друг такъв. Мислех да купим още от него за друго помещение и днес като влазох гледам вече вдигната цената. Явно е бил намален само 4-5 дни Sad

# 39
  • Мнения: 1 600
Green_Eyed, твоят плот от естествен гранит ли е? Цената е много добра!
Моят плот ще излезе тройно на тази цена, и то без подлепка, от технически камък е. Естественият камък ме отказа, защото трябваше допълнително 300 лв да дам за допълнителна укрепваща конструкция под кухнята (така ми обясниха, че се прави, щото много тежи).
Аз имам мивка на Еуролукс, бяла, модел не знам, за година и 6-7 месеца ми изпили нервите, защото се наранява и се оцветява от всяко нещо.

# 40
  • Мнения: 88
Asmerin, какво имаш в предвид "наранява се от всяко нещо? Моята също е бяла. Моля те не отчайвай.Моята е  на Шок.Надявам се че няма да имам проблеми с белия цвят.

# 41
  • Мнения: 1 221
Има ли потребителки с плот от гранит? Имате ли оплаквания като оцветяване или напукване?
Изисква ли се нещо по специално за поставянето му? ММ много държи на гранитен плот, а аз се дърпам, защото от мрамора много се оплакват. Та за това питам за гранит.

# 42
  • Мнения: 1 694
Аз имом гранитен плот от 2 г.и половина. Нямам оплаквания, мия го директно с вода, за мен това е много удобно. При някои видове гранити е възможно водата да попива,т.е. като сложиш нещо мокро и то стои дълго време на плота, след това остава мокро петно, което после изсъхва. Това е само при някои гранити обаче. След като ми го монтираха аз го минах с препапат за импрегниране и нямам проблем. Много по- красиво е, практически вечно и за вен е по удобно от термоплот.

# 43
  • Мнения: 1 221
BБлагодаря за споделеното!

# 44
  • Мнения: 1 600
Asmerin, какво имаш в предвид "наранява се от всяко нещо? Моята също е бяла. Моля те не отчайвай.Моята е  на Шок.Надявам се че няма да имам проблеми с белия цвят.
Не искам никой да отчайвам, просто споделих, какво мисля за моята мивка. Имах предвид, че остава следа, например, ако дръпна метална купа от кухн.робот вътре в мивката. Вчера мих форма за печене със свалящо се дъно, и, докато търках пръстена, той дращеше леко със закопчалката отстрани - останаха малки черти. Веднъж оставих за половин час моркови в мивката - е, естествено, че се боядиса в оранжевото. Примери бол. Спасявам се от положението с Доместос - може ли да се ползва - не може ли, ползвам веднъж на 2 седмици, мивката светва веднага, заличават се и драскотини (следи от надрано), и петна. Но, според мен, това е прекалено агресивен метод, и ще имам проблеми с мивката по-нататък. Пробвах да търкам с твърдата част на гъба за съдове, със сода, някъде четох, че така се заличавали драскотините по композитните (имам предвид, не метални) мивки - не ще и това е. Имам и поражение от изтървана чаша - отчупи се малко парченце от крайчето на мивката. Не знам, от колко високо е изтървана, че ММ направи поразията, така че няма да коментирам крехкостта на самата мивка.
Пък къде е Еуролукс, къде е Шок, разликата в цената, а, предполагам, и в качеството е голямо. Зависи и от материала на мивката, предполагам, че при мен е полимермрамор, който не е чак толкова устойчив. А пък може и да са ми сложили дефектна мивка, не знам и няма да се учудя, ако е така - купихме апартамент "до ключ".

Общи условия

Активация на акаунт