Дневникът - тема 92 - Да отслабнем всички заедно!

  • 90 593
  • 707
  •   1
Отговори
# 375
  • тук и там
  • Мнения: 11 638
Bandiera rossa,аз и във Българско добре се храня-не мога да се оплача..GrinningТъкмо сутринта викам на ММ ,по-добре "Щастлива и дебела,от колкото "нещастна и дебела"..Е,най-добре би било "щастлива и слаба"-ама явно в тоз' живот няма да ми се случи вече..Та  така-ако  ще се мъча над чинията със пилешко филе или яйцата ежедневно  ,по-добре да си ходя дебела.
Имам море-да.ОИ..Та баш там-едва ли ще вляза във форма..Blush
ПП.
Не ти бях разбрала въпроса-та цели 8 седмици имам до Бг и 9 до морето..Ама при този апетит дето ме гони-едва ли ще мога да отслабна ..

# 376
  • Мнения: X
Кайсия, благодаря относно разяснението. Щом реално толкова кратко си спазвала режима и аз не виждам основание да ти върне парите. Peace

В Бг винаги качвам. И не само аз де, мъж ми и той. Ама то и няма начин- все с приятели или с близки, все сме по софри, храната вкусна, напитки се леят... Ако ще само на домати и сирене да карам /правила съм го по няколко дена/, те са толкова вкусни, че количествата, които поглъщам могат да изплашат бая народ.

# 377
  • София, България
  • Мнения: 813
НиЙ тук сме се събрали люде дет лесно не мож ни изплаши с количество! От понеделник влизам в моя си режим, иначе си обявих тия дни "свински дни".

Да допълня. Тили, напротив даже. Ортопедът ми каза да не се натоварвам повече от 15 мин със стелките в началото.

# 378
  • Мнения: X
Тиси, така е със стелките в началото. Даже може и мускулна треска да те споходи, имай го предвид. Нормално е.  Wink

Дами, хубав уикенд ви желая!  Hug

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 19:27 от Анонимен

# 379
  • Мнения: 7 764
НиЙ тук сме се събрали люде дет лесно не мож ни изплаши с количество!
Ох, тиси, как да не те лайкне човек Simple Smile

# 380
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Демирче, моите поздравления! Звучиш като човек, уверен в себе си и мотивиран да продължи. Много се радвам за всичко постигнато. Споделяй менюто, винаги е полезно за някой от останалите.
Кайсия, аз мисля, че постъпваш правилно. Щом се мъчиш и си гладна, няма смисъл да продължаваш. Давай по интуиция, понякога това е най-правилното нещо, но ни е страх да послушаме вътрешния си глас. Само не знам доколко е добре да оставиш закуската. Мен лично ме разяжда, а с и без нея на обяд и вечеря ям едно и също количество. Само че като закусвам после обикновено има и по нещо дребно за следобедна закуска. Но времето ще покаже как ще ти подейства на теб.
Тази седмица съм доволна. Храната беше супер, движение доста, тренировки никакви до момента, но просто нямах физически сили за това. Мисля почивните дни да включа нещо от календара на Румяна за май. С килограмите и сантиметрите ще видя как съм  утре или в понеделник.
Аз на измервания на мазнини с апарати разни не вярвам. Сантиметъра ми е най-точния ориентир. Всичко друго бошлав работа - колко е вярно, не е ясно. Само излишни пари.

# 381
  • Мнения: X
Скрит текст:
Демирче, моите поздравления! Звучиш като човек, уверен в себе си и мотивиран да продължи. Много се радвам за всичко постигнато. Споделяй менюто, винаги е полезно за някой от останалите.
Кайсия, аз мисля, че постъпваш правилно. Щом се мъчиш и си гладна, няма смисъл да продължаваш. Давай по интуиция, понякога това е най-правилното нещо, но ни е страх да послушаме вътрешния си глас. Само не знам доколко е добре да оставиш закуската. Мен лично ме разяжда, а с и без нея на обяд и вечеря ям едно и също количество. Само че като закусвам после обикновено има и по нещо дребно за следобедна закуска. Но времето ще покаже как ще ти подейства на теб.
Тази седмица съм доволна. Храната беше супер, движение доста, тренировки никакви до момента, но просто нямах физически сили за това. Мисля почивните дни да включа нещо от календара на Румяна за май. С килограмите и сантиметрите ще видя как съм  утре или в понеделник.
Аз на измервания на мазнини с апарати разни не вярвам. Сантиметъра ми е най-точния ориентир.
Скрит текст:
Всичко друго бошлав работа - колко е вярно, не е ясно. Само излишни пари.
Не знам на апарати доколко може да се вярва, но понякога и сантиметъра не е най-верния показател....
Има слаби хора, без излишни кг, но с омазнен черен дроб и немалко висцерални мазнини около органите.
Скрит текст:
Вчера точно сестра ми сподели за нейна колежка, около 30 годишна, 168/60.Не разбрах по какви причини си е правила изследвания, но се оказва точно в горното състояние-омазнен черен дроб и висцерални натрупвания.А външно, никакви признаци.Та е започнала спорт и ВМХ, за изчистване и стягане.

# 382
  • Мнения: 6 343
Аз съм си правила измерване на Танита безплатно в ендокринологията на една болница (в Италия). Самият "кантар" беше една доста голяма машина и после ми разпечата близо 10 страници анализ в графики и картинки. Интересно беше, но не бих казала, че цялата тази информация носи кой знае какво познание. Simple Smile))) За мен интересните изводи бяха два: По принцип трупам най-много на корем и се опасявах от висцерални мазнини, но машината ми отчете мазнините на корема като подкожни, а между органите нямаше. И другото, че правих изследването в период, в който готвех защита, и не само че не правех спорт, ами даже с месеци не бях отлепяла от компютъра и редовно висях и по нощите, обаче ме отчете с много голяма мускулна маса. С това само си затвърдих подозренето, че по природа имам тяло на мезоморф, с метаболизма на ендоморф. От хилавите екто нямам нищичко, за добро и за лошо. Hug

# 383
  • Мнения: 133
Цитат
Не знам на апарати доколко може да се вярва, но понякога и сантиметъра не е най-верния показател....
Има слаби хора, без излишни кг, но с омазнен черен дроб и немалко висцерални мазнини около органите.
Съвсем вярно.
Освен това сантиметъра не ти казва дали губиш повече мазнини или повече мускули Simple Smile
Всеки си решава как ще си следи прогреса, де.
Скрит текст:
То и аз трябва да си проверя висцералните мазнини ASAP, но ме е шубе да не припадна като чуя колко са

Barbabeau, е това е май високия клас уреди на Танита.

# 384
  • Мнения: 7 764
Къде и как ги мерите висцералните мазнини и как се разбира, че е омаслен черният дроб?

# 385
  • Мнения: 6 343
Омазнен черен дроб се вижда и на ехограф.
Иначе Танита мери съпротивлението на тъканите с преминаване на слаб ток.

# 386
  • Мнения: 133
Иначе Танита мери съпротивлението на тъканите с преминаване на слаб ток.
Да, по метода на биоелектрическия импеданс. Много е важно как ще го проведат, за да е точно. Има такива кантарчета се продават за по 100-200 лева за домашна употреба (но не съм убедена в благонадеждността им). OMRON и Tanita май са най-популярните марки за такива

Скрит текст:
Ооооо, в Александровска има DEXA (Dual Energy Xray Аbsorptiometry) скенер. Е това ако знаете колко мери, ще ви каже с колко лявата ви ръка е по-дебела от дясната дет се вика, и къде са ви по-големите натрупвания от мазнини. Ама си мисля, че ще е голяма простотия заради едната суета да се подложа на рентгенови лъчи.

Последна редакция: сб, 19 май 2018, 10:46 от Raccoon17

# 387
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 280
Аз днес съм +1,200 кг. от вчера а нямам кой знае какви прегрешения - ядох само малко ягоди и кайсии и на вечеря половин чаша вино не знам защо така съм наказана от 2 ягоди ли или от домашен кашкавал ли  при това не съм в ПМС напротив трябва да свалям с лекота в момента Sad

# 388
  • София
  • Мнения: 1 270
Въглени на закуска и мен ме разяждат.
Установих ,че най-добре се чувствам при закуска доза протеин и вечеря въглехидрати.Спя без проблем , след сладолед Simple Smile)

# 389
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз днес съм +1,200 кг. от вчера а нямам кой знае какви прегрешения - ядох само малко ягоди и кайсии и на вечеря половин чаша вино не знам защо така съм наказана от 2 ягоди ли или от домашен кашкавал ли  при това не съм в ПМС напротив трябва да свалям с лекота в момента Sad

Виното, мацка, винотооооо. В комбинация с плодове. А ако се намеси и овулация, при мен става мазало. Добрата новина е, че е вода. Ама е обезкуражаващо.
Започвам да мисля, че разните колбаси, които ям, ми пречат на отслабването. Ако ги подкарам редовно и качвам даже. Пак ще ги отрежа от менюто. Уж не ям много, слайс шунка на веднъж дневно, но тази седмица едната вечеря беше кренвирши с кашкавал. А пусто как ги обичам.

Общи условия

Активация на акаунт