Много сам объркана!

  • 3 816
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 446
Не давай![b]Правиш това , което ти си решила.[/b] На педиатърката казвам "Да , добре" и пак си правя това , което съм си решила. Само два пъти мъж ми ме е издънвал на консултации , но не е болка за умиране. На педиатрите им е пределно ясно , че правиш това което си решила.

# 16
  • Мнения: 8 917
Не даваш!!! Бебето си е твое, ти решаваш  Peace Или казваш на педито, че не си съгласна с нейната отдавна остаряла и неправилна схема, или , ако ти е неудобно казваш ДА, добре и си караш по правилния начин - а именно - поне до 4-ти месец само мляко!  Hug

 Peace ЗА!

# 17
  • Мнения: 2 336
Здравейте мами!На месец и половина сме,a педито ни кара да захранваме със сок от ябълка и морков.Във форума всички сте категорични че е рано!Как да пос newsm78ъпя?
не бърэай.В България всички бърэат,дори и педиатгите.Например до преди 1год.почти всички пюрета и сокове на хип бяха от втория месец,а сега са над четвъртия.Сигурно има эащо!!!!!!!!!

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз дадох сок на вашата възраст, тогава не бях чувала за късно захранване, е нямахме проблеми. Но пък ти не можеш да знаеш твоето бебе как ще реагира, за това по-добре не бързай, нищо няма да изтървете. Мисля няколко месеца не са проблем да отложиш и не се притеснявай да споделиш с лекарката. Peace

# 19
  • Мнения: 733
Много е рано, аз дадох сок чак 3 месец, но сме АМ. Ако бях на кърма чак след 6 месец щях дам.

# 20
  • Мнения: 391
Рано е за сокове. Педиатърката така те съветва ,защото така  са я учили навремето. Тази школа ,обаче, сега е отречена,заради алергиите ,които масово  има сред децата ,захранени  рано със сокове.Майка ми и баща ми ,например ,нямат алергии ,защото едно време нашите баби и през ум не им е минавало да ги тъпчат със сокове. Аз ,обаче,имам доста алергии ,както и съпруга ми.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рано е за сокове. Педиатърката така те съветва ,защото така  са я учили навремето. Тази школа ,обаче, сега е отречена,заради алергиите ,които масово  има сред децата ,захранени  рано със сокове.Майка ми и баща ми ,например ,нямат алергии ,защото едно време нашите баби и през ум не им е минавало да ги тъпчат със сокове. Аз ,обаче,имам доста алергии ,както и съпруга ми.
Не мисля, че масовите алергии са причинени от ранното захранване и сокове. По-скоро е от замърсената околна среда. Съпругът ми не е захранен рано, но има алергия, синът ми е захранен рано и все още няма алергии. Не защитатавам ранното захранване, но ми се стори горния пример неуместен.

# 22
  • Мнения: 92
Аз пък съвсем съзнателно си лъжех че давам.Не ми се влизаше в полемики и спорове с нея.
и аз така  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 068
Не давай сокове. Но най-добре уведоми педито си за избора си на захранване.
А колкото до старата схема-за времето си тя всъщност е била "по-малкото зло" така да се каже. Соковете са измислени като начин на захранване заради липсата на желязо в киселото мляко, с което масово сме хранени тогава. Та сока е бил най-добрия начин детето да си набави желязо и витамини. Сега обаче дори и детето да е на изкуствено хранене в АМ има достатъчно витамини, минерали и всякакви други добавки нужни на бебешкия организъм и е абсолютно ненужно да се натоварва незрялата храносмилателна система с агресивен сок.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 965
Когато аз дадох на мойто дете сок от ябълка на месец и половина, акото  и стана зелено, което за мен беше достатъчно. Не и дадох сок до 6-7 месеца.  Не бях чувала за късно захранване, ензими и прочие работи.

# 25
  • Мнения: 35
Аз започнах да давам сок от 2-я месец.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 01:08 от Vivi

# 26
  • Мнения: 5 370
Виж, измисли си варианта, че бебочето ти е реагирало със силни колики и си решила засега да ги отложиш.
Това си е правдоподобно обяснение, мисля аз.

# 27
  • Мнения: 97
Както сама преценишлНо по добре изчакайл Naughty

# 28
  • Мнения: 4 392
Много е рано, аз дадох сок чак 3 месец, но сме АМ. Ако бях на кърма чак след 6 месец щях дам.

Какво значение има дали кърми или не за даването на сок? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт