Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 21

  • 53 381
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 426
Привет!

Захванала съм се с много дейности и ви чета, но не успявам да пиша.

Краси, засега овладяхме алергията, в момента постепенно захранвам (отново).

Мисис, честита кола - леко и безаварийно!

Ани, честито християнче.

Аз дори не си правих труда да кандидатствам за държавна ясла. Като знам че шансът е 0,000001 да ни приемат не си губих времето, а го отделих да проуча частните такива в района. За жалост - такава ни е реалността.

Къде ще ходите на море?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 309
Ани Честито християнче! Много е хубава! Heart И тортата изглежда вкусна Yum

Как мина? Плака ли?

lid Това е много добре! Дано няма повече проявления. Хареса ли си ясла?

Лошото е, че като има много неприети, и в частните местата свършват за дни. Добре е да мислиш бързо Sad

При нас на крачетата се появиха едни пъпчици. Хич не мога да разбера дали са от храна или ухапано... Въпреки това спрях прясното мляко, че нещо ме съмнява. Ще видим.
 

# 62
  • Мнения: 2 615
Лид, радвам се че сте добре!
Ние ще ходим уж на Приморско Simple Smile.

# 63
  • Мнения: 1 268
Aни честито христианче!
Стейси, малко късно се включвам за спирането на кърмата. И на мен ми се случи същото с гърдите и пих Достинекс на два пъти, после пак й дадох да суче, за да ме изцеди, а и тя се израдва.
Нас ни приеха на ясла, изненадващо в друг квартал. Ще се смеете, но ме изненада неприятно. Хич не очаквах и си мислих да отложа работата. И без това ми призлява при мисълта да се върна!.
 А сега даже шефа ми разбрал и пита кога да ме планира.
Sunglasses
Да  ще трябва да измисля нещо. Да се измъквам , отлагам, а ако може и едно ново бебе Grinning

# 64
  • Мнения: 2 615
Alja98,  пожелавам ти тогава едно бебче, и да се похвалиш съмсем скоро Wink. Ние май ще си останем с едно детенце.

# 65
  • Мнения: 347
Ани честита ви християнка! Много е красива Мишето..

Lid добре, че сте увладяли ситуацията.

Alja98 колко време след като пи Достинекса  и даде да суче (мисля, че беше противопоказен при кърмене). При мен ситуацията се влошава, гърдите започнаха сами да изпускат по малко и утре май ще се ходи на лекар. Успех с опитите за нов наследник.

Лека вечер момичета.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 309
Alja98 Интересно е при вас Grinning Ново бебе е страхотна причина!

krassi14 Рано е за такива заключения Simple Smile Изобщо не знаеш съдбата какво е подготвила! Animal Hatched Chick

steisi77 Sad Дано бързо се нормализират нещата. Дръж ни в течение!

Отивам за среднощна закуска. Blush За 3 месеца съм качила само 1 кило. Joy

# 67
  • Мнения: 1 426
Стейси, посети лекар за мнение, но щом медикаментите не помагат, опитай не с директно спиране на кърменето от раз, а с постепенното му намаляване. Мисля Фиффи, е обяснила по-горе. Стискам палци да се оправят нещата скоро. Аз не кърмех бебето, а цедях с помпа и просто постепенно разреждах изцежданията, докато не стигнах веднъж на три дни и спрях, но доста време след това ми текваше кърма при топъл душ.

Мисис,  браво! Само не се ограничавай от полезна храна обаче! Когато ти се хапва - хапвай, нека просто е с мярка. А за вредната захар - забрави. Сега поне е сезонът на плодовете и можеш да им се радваш. Много е хубаво по време на бременност, но сега с малко диване не знам дали се изживява като първия път. (Предполагам по-скоро - Не!) хахаха Като си спомням как спях като бяла мечка, сега не виждам изобщо минимален шанс да го правя ако съм бременна.

Хубав слънчев ден на всички!

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 13:07 от Iid

# 68
  • Мнения: 1 426
Не се сдържах да дойда и да споделя:

“Дами ... за да се позабавлявате или припознаете, не знам ... 🙄😇☺
С пожелания за спокойна нощ!

Завеждате детето си на детска площадка, където:
– пускате детето и то моментално хуква към най-силно люлеещата се люлка, за да може хубаво да се халоса по главата и да реве 30 минути
– изтръгвате го от люлката и с много увещания го влачите до пързалката, където има още тринайсет деца на възраст от 3 до 8 години, които се блъскат, подскачат и бутат, а в подножието на пързалката стоят съответните родители и крещят: „ИЗЧАКАЙ МОМЧЕНЦЕТО ДА СЕ ПУСНЕ“, „НЕ ГО БУТАЙ, ЗАЩО ГО БУТАШ!!“, „АЙДЕ ПУСКАЙ СЕ ВЕЧЕ И ДА СИ ХОДИМ“. Вие също крещите – „ВНИМАВАЙ, НЕ ХОДИ ТАМ, ЩЕ ПАДНЕШ“ и „ЕЛА ТУК, СЕДНИ И СЕ ПУСНИ“. Всичко се повтаря от пет до петдесет пъти.
– то пак хуква към люлката, която в тоя момент е свободна, забождате го в нея, а вие използвате случая да си оправите сутиена, който ДОСТА се е разместил от цялото търчане
– 5 минути по-късно то вече не иска да се люлее, затова го пускате, то се завира в пясъчника, взима нечия лопатка и почва да си тъпче пясък в устата
– собственикът на лопатката започва да реве, отстрани се събира консорциум от майката на собственика и майката на нарушителя и започват високоинтелектуални разговори. „Върни лопатката, аз ще ти дам гребло“, „Остави детенцето да си поиграе малко, ето ти кофичка“, „вашият на колко е“ – „на една и три месеца“ – „о, изглежда по-голям“ – „да, всички го казват“ – „айде върни вече лопатката и да ходим на влакчето“, „ПРЕСТАНИ ДА ЯДЕШ ПЯСЪК!!“. Това продължава между половин и един час, или докато свърши пясъкът в пясъчника.
– следва свободна РАЗХОДКА из парка със скоростта на много възрастен охлюв, ровчене на пръст, дъвчене на фасове, бъркане в кофите за боклук, събиране на камъчета, капачки от бира и мазни амбалажни хартии. Прокрадват се заплахи от ваша страна „аз си тръгвам, айде, чао-чао!“, на което детето отговаря със светнал поглед и енергично тръгване в противоположна на вашата посока, вие започвате да тичате, то се окрилява от това, че го гоните и също започва да тича, вследствие на което 1. пада в локва и заприличва на прана котка 2. пада на асфалта и си нащърбва зъб. При всички положения гонитбата завършва с рев и нов кръг от пехливанските борби – този път за натикване в количката, където ревът може да продължи с часове, освен ако не раздадете солети.
Ето така, няколко часа по-късно, една мърлява, рошава, потна и изтощена сянка с бърза крачка напуска парка и бърза да се прибере вкъщи, където да търка с антибактериален сапун ръцете, ровчили в кофи, пясъчници и пръст, да се опита да сглоби нещо супер привлекателно за ядене, което детето няма да пожелае да яде, да отвори петия пакет солети, да измие отново детето, да го приспи за рекордните 38 минути и най-накрая, някъде към 22:30, да се изпружи полуумряла на някой диван, където да се опита да си почине от разходката, за да може на другия ден да я повтори в същия ред.

Така че следващия път, когато някой учудено ви попита защо сте уморени, след като киснете по цял ден в паркове и градинки, не се сърдете, а го поканете с вас на разходка – мога да се обзаложа, че повече няма да чуете този въпрос...😉“

# 69
  • Мнения: X
ето защо кака ви ПоЖъъъ не ходи по площадки и прочее лудници на открито.

# 70
  • Мнения: 2 615
Лид, посмях се от сърце 😂😂😂
Ама да си призная все едно за мен е писано Sad , вечер съм гроги..

# 71
  • София
  • Мнения: 1 309
Iid Благодаря! Grinning

Ей, да са живи и здрави... Ама много енергия имат Heart

Тази вечер беше чудо в нас - викове, тичане... лудница. Помните ли, където се оплаквах, че пищи като беше бебе на няколко месеца? Ами не е спирал... И сега крещи колкото може. Докато почервенее... Много ме мори това пищене. Не ми е сладко, не ми е хубаво. Отврат. Едва се сдържам и аз да не почна да крещя или да му ошамаря дупето.

След едни 15 минути на тичане и крещене из нас, започнах да се чудя да не е докопал захар отнякъде... Даже викам на ММ - представи ако му дадеш захар какво ще стане...

При вас крещят ли?

# 72
  • Мнения: 347
И аз намирам малко време сега да по пиша.
Lid посмях се доста през сълзи. Е ние сме малко по добър вариант, поне вървим за ръчичка и не се рови в пясъчници, защото не го водя.

Аз успях да отида на лекар във Вторник и ми каза, че що нямам силни болки без да си пипам, не са ми червени гърдите и нямам температура няма страшно за сега. Изписа ми двойна доза Достинекс ако до събота няма промяна в положението. Днес сякаш се чувствам по добре. При повдигане на гърдите с ръце нямам чак такава болка и се усещат по меки и почти не протичат. Надявам се да се размина с хапчетата. Продължавам с Лецитин вече по 2 таблетки , целевите листа и чаят от Салвия пък да видим.

Лека вечер момичета.

# 73
  • Мнения: 2 706
Аз също не ходя по площадки, че е лудница и без още майки и баби.
И нашият тича и се дърпа винагииии в противоположна посока! Тръшка се на асфалта, не знам как не си строши главата.
Дано този период отмине по—скоро.

# 74
  • Мнения: 596
Направо не ми се ходи вече нито на площадките нито на парк Grinning
То вече ни запомниха хора ,и не крещи и не вика ,то направо ръмжи като гризли Grinning

Общи условия

Активация на акаунт