За или против отворените бракове

  • 22 961
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 17 411
Отговорих ти - децата не осмислят отношенията.
Това, което ние нарекохме сърбеж, за други е просто желание за близост.
Някои вегетират в протоколни отношения, други търсят и намират себе си.

# 136
  • София
  • Мнения: 24 839
Отговорих ти - децата не осмислят отношенията.
Това, което ние нарекохме сърбеж, за други е просто желание за близост.
Някои вегетират в протоколни отношения, други търсят и намират себе си.

Не си ми отговорила- не ме интересува колко мъже осмислят живота на една жена, а къде са децата в картинката с отворения брак?
Къде са те- емоционално, че и физически, докато родителите им бурно търсят и намират себе си от креват в креват? newsm78

# 137
  • Мнения: 1 770
Отговорих ти - децата не осмислят отношенията
Това, което ние нарекохме сърбеж, за други е просто желание за близост.
Някои вегетират в протоколни отношения, други търсят и намират себе си.

Не си ми отговорила- не ме интересува колко мъже осмислят живота на една жена, а къде са децата в картинката с отворения брак?
Къде са те- емоционално, че и физически, докато родителите им бурно търсят и намират себе си от креват в креват? newsm78


Моите деца осмислят отношението ми към живота. Те са моят смисъл, мотивация, енергия за живот, благословия, но не биха осмислили отношенията ми с баща им, ако те са единственото нещо, което ме свързва с него.
На въпроса по-горе " къде са децата в картинката", не мога да отговоря, но сигурно "отворените бракове" възпитават "отворени деца"...Thinking

# 138
  • Мнения: 17 411
Тъпо и упорито-агресивно ми задаваш въпроси, на които предпочиташ да си отговаряш сама

# 139
  • София
  • Мнения: 17 595
За свободни и дишащи отношения.
Колкото до делбата, повечето хора  с твърди позиции "против", и без друго споделят партньора си с друг/а, само дето или не са наясно, или се правят на разсеяни .
Simple Smile


Живееш в много... тъжен свят. И, изглежда, изобщо не осъзнаваш, че съществува и друг...Съжалявам те...

Така е. Отворената връзка - безболезнен начин да се отървем от бремето на социално приемливото поведение и фалшивите семейни ценности. Simple Smile



Ако намираш семейните ценности за фалшиви, защо изобщо си създала семейство?
Все едно човек без никакво чувство за ритъм да почне да пише музика...


Отговорих ти - децата не осмислят отношенията.
Това, което ние нарекохме сърбеж, за други е просто желание за близост.
Някои вегетират в протоколни отношения, други търсят и намират себе си.


Повечето хора приключват с този етап от живота си - търсене на себе си - преди да предприемат следващия - създаване на семейство.
Как би могла да помогнеш на дете - малко човече, което постоянно се променя - да открива себе си - всеки ден - ако самата ти не знаеш твърдо коя си и къде си!?
От теб се очаква да осигуряващ сигурност и стабилност, не тепърва да се мяташ хаотично в търсене... на "себе си".

# 140
  • Мнения: 1 121
Няма никаква научна обосновка твърдението, че ако наблюдаваш гей двойка ще станеш гей. Да приемеш едни отношения за нормални и да ги практикуваш са тотално различни неща.

Аз намирам за съвсем нормално например да качваш отвесни стени без осигурително въже. Но не го правя.


Аз пък го правя, но не го намирам за нормално Simple Smile Само да не помислите, че Алекс Хонолд пише в бг-мама . Не съм той  Wink
Освен това гледам Найджъл Кенеди по ютуб и само да знаете къв виртуоз цигулар съм станаАл...
---------
Ей как се промени представата за семейния приятел. Разказаха ѝ играта и на тая приказка. Mr. Green

# 141
  • София
  • Мнения: 17 595
Свободата... е незаменима в младостта - в ранната младост. После се превръща в бреме.

Има хора, съзнателно избрали да нямат деца, които мога да разбера. Примерно Столман. Не би могъл да се придържа към принципите си, ако имаше. Твърде рестриктивни са...
Но ако имаш право да се придържаш стриктно към принципи, които те ограничават, нямаш морално право да обвържеш децата си с тях.
Би се изправил пред дилемата кое задължение да наруши - това към себе си или това към децата си...
Но това е все пак човек, който, да бъдем честни, е преобърнал света. Влиянието му, въздействието му, наследството му (културно, не монетарно, очевидно) са колоални.
Да речем... и Бетовен не е имал деца - но не е станал по-забравен от това.
Интересно, дали всички, "избрали" този курс, се чувстват толкова значими - като Бетовен или Столман?
Или просто някой / нещо е избрал/о вместо тях... и те се опитват да си намерят някакво оправдание... в стил "гроздето е кисело"?


Последна редакция: сб, 09 юни 2018, 12:40 от Tatti

# 142
  • Мнения: 20 210
Цитат
Свободата... е незаменима в младостта - в ранната младост. После се превръща в бреме.
Не. Свободата си е свобода. Просто някои си остават инфантиляци и са фиксирани на половите органи и след 7 -годишната си възраст.
На късна възраст се нарича безразборен секс, граничещ с мърлявост и липса на адекватна оценка. Толкова са объркани, че не знаят един, десет, мъжко, женско или какво искат.

# 143
  • Мнения: X
най-смисленото са децата спор няма. но защо се фиксирате в тях, сякаш други неща в живота няма. децата се гледат, но не заместват същността ни.

# 144
  • Мнения: 18 867
Абе ти откъде знаеш къде сме се фиксирали Simple Smile

# 145
  • Мнения: 10
А щом ще е отворен защо ви е изобщо брак. Брака не е ли да си е само за двамата.

# 146
  • София
  • Мнения: 24 839
Когато постоянно слушам от устата на жени как секса бил нужда като ходенето до тоалетна, връзката/брака можело и да са отворени и т.н. почва да ми се повръща .... Толкова ли пропадна обществото, толкова ли евтини станаха всичко и всички.

Не, не е нужда, а вграден инстинкт, като още някои, които ти се виждат гадни, но за създателя, не са по- ниско от секса. Mr. Green

А, отворените бракове са просто синоним на курварлък- нали вече се говори политкоректно и понятията се размиват умишлено, за да не се натоварва и малкото останало чувство за собствено достойнство, морал и някоя още ценност,  които колкото по- бързо забравим, толкова по- добре.

# 147
  • Мнения: 5 651
Скрит текст:
Аз познавам семейство, в което мъжът е гей. Прекрасен съпруг, прекрасен баща. Секс с жената не правят, но тя е типа меркантилен материалист, който слабо се вълнува от това. Единственото, което иска от него, е да се грижи за тях, всеки негов лев и време да е отдадено на тях. И то се случва. Просто приятелят му е непрекъснато с тях. Вечер на гости, уикенди на пътувания... Гостува включително и при бабите и от двете страни.

И имат прекрасни отношения всичките заедно. Включително и с детето.

Казвам го като свидетел. Мир и любов цари. Ако ме питате дали тя си има нещо странично.... нямам никаква идея, нямам такава информация. Но това е най-асексуалната жена, която познавам.
Принципно е толкова мързелива, че си мисля, че е правила секс само веднъж - онзи, при който е забременяла.

Скрит текст:
Животът е наистина много шарен. И наистина има хора, които живеят тотално различно от общоприетите норми и се чувстват щастливи така.
Ако мъжът наистина е гей, и тогава не е правила секс.

# 148
  • Мнения: 1 770
За мен секса не е нужда, а душевно, физическо и емоционално изживяване, което може да донесе върховно удоволствие с определен човек, а не с всеки срещнат.
Както казва Наталия Кобилкина " Жените под 30 рядко са изпитвали истинско удоволствие в секса" и аз съм склонна да се съглася. За да го изпиташ истински, не е нужно единствено триене на полови органи, а на първо място да обичаш себе си и тялото си и да дадеш цялото си чувство и емоция на този човек. Когато обичаш и приемаш себе си, тогава си готов да дадеш и да получиш всичко в една връзка, а това няма как да се постигне, ако постоянно сменяш партньорите.

# 149
  • Мнения: 9 487
За мен пък секса ХИч не е само душевно изживяване. Може много да обичам някой ама ако ми предлага само тантра секс много бързо ще си замине любовта, пък нека да не съм възвишена. Децата не са повод цял живот да се мъча във връзка, в която съм неудовлетворена независимо по какъв начин, пък нека съм развратница.
Отворените бракове определено не са символ на курвалък, но на страхливост-да.
Вие още малко и разводите ще заклеймите.

Общи условия

Активация на акаунт