Отговори
# 705
  • Мнения: 9 196
И аз не бих взела, защото е неудобно, да вдигнеш бебето от там, а не може да го извлачиш до себе си. Ако е второ, помощно легло, може би да, но за основно не ми изглежда удачно.

# 706
  • Мнения: 925
Ох,момичета да се похваля как ми олекна.Оказасе,че  не е шарка ,а някакво полазване от някаква животинка.

# 707
  • Мнения: 441
Ох,момичета да се похваля как ми олекна.Оказасе,че  не е шарка ,а някакво полазване от някаква животинка.

Страхотна новина! Дишай спокойно сега, няма страшно за теб и бебето. Сигурно са ви казали с какво да мажете обрива да минава по-скоро Simple Smile

# 708
  • Мнения: 3 033
На мен леглото също ми се струва странно и предпочитам стандартните варианти. Причините, поради които му обърнах внимание бяха, че първо - заема по-малко място, а аз се чудя накъде ще сложа стандартното легло и второ - струваше ми се добра идея да не се налага да се става по няколко пъти на нощ. Иначе и аз съм за стандартен вариант и то с две чекмеджета.
Благодаря за изразените мнения.
Ние ще имаме със сигурност едно сгъваемо легло, което ще стои в дневната и сега оглеждам и за второ, което ще бъде в спалнята. Сгъваемите ми се струват по-удобни и са лесно преносими. Дори си помислих да бъдем само с такова, но мъжа ми иска да са две.
На питка съм ходила само веднъж, дори съвсем наскоро научих за този обичай. Все още не съм мислила дали бих го направила, къде и как точно.

# 709
  • Мнения: 727
А защо са ви 2 легла всъщност? Ние мислим да сме си само със сгъваемото докато издържи Simple Smile После ще му мислим, но се надяваме до 2г. възраст поне да го ползваме.

# 710
  • Мнения: 9 196
На мен леглото също ми се струва странно и предпочитам стандартните варианти. Причините, поради които му обърнах внимание бяха, че първо - заема по-малко място, а аз се чудя накъде ще сложа стандартното легло и второ - струваше ми се добра идея да не се налага да се става по няколко пъти на нощ. Иначе и аз съм за стандартен вариант и то с две чекмеджета.
Благодаря за изразените мнения.
Ние ще имаме със сигурност едно сгъваемо легло, което ще стои в дневната и сега оглеждам и за второ, което ще бъде в спалнята. Сгъваемите ми се струват по-удобни и са лесно преносими. Дори си помислих да бъдем само с такова, но мъжа ми иска да са две.
На питка съм ходила само веднъж, дори съвсем наскоро научих за този обичай. Все още не съм мислила дали бих го направила, къде и как точно.

Технически няма как да не станеш, когато трябва да нахраниш бебето или да го полюшкаш само, не може да го издърпаш от тази кошарка. Трябва да го вдигнеш, да му придържаш главичката, да му дадеш гърда или шише

# 711
  • Мнения: 366
Нашия батко (3г и 5 м) за сега приема новината за бебето спокойно. Не проявява ревност още от сега, даже казва че ще е батко и това е негово бебе. Ще видим когато се роди бебето, дали ще съумеем да балансираме нещата между двамата.
С батко направихме питката преди 40 дена. Сега пак така мисля да направя. Събрахме се само най-близките жени. Никои не е взимал бебето, а само му оставяха подаръци или пари.
icecube сгъваемите легла издържат доста. Батко го ползва до 3г+ и сега мислим да го използваме за бебето Simple Smile

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Мен сгъваемите кошари ми харесват много повече, едни красиви и цветни, леки са, удобни да я местиш където искаш, обаче ме спира само някаква фобия да не даде фира механизма и да се сгъне в неочакван момент, нерационално и необяснимо, но ако ще го мисля това, по добре не..

# 713
  • Мнения: 727
Шайн, не си представяй, че се сгъват като някои сгъваеми столчета или походни легла. Нашата поне, за да се разгъне и сгъне се иска някакво усилие. Дори и да поддаде механизма, не ми изглежда като да има начин да се прищипе бебето вътре< защото се слагат и едни тръбички като опора за подложката. Виж например на това клипче: https://www.youtube.com/watch?v=jGCClXyN7rc.

# 714
  • Мнения: 925
Аз за моята кошара даже помощ търсех.Искаше се много сила да я сгъна

# 715
  • Мнения: 338
По въпроса с кошарите и аз доста разпитвах и всички казваха различно мнение . За дървените някой казваха , че като пораснели децата си удряли главите в тях . За преносимите пък ми казаха, че шумолят и бебетата се стряскали и събуждали от шума. А и , когато е сгъваема няма стабилна опора под матрака, тоест не е толкова стабилна , колкото при дървените. А за едно дете е много важно да спи на твърд и стабилен матрак . И аз много се обърках от различните мнения по въпроса. В крайна сметка аз си взех креватче, което се ползва до 6 -тия месец - непрактично, но пък много сладко и бебенцата се чувстват по-добре на тесни пространства от началото, защото са прекарали 9 месеца на тясно.
Истината е, че бебето няма как да каже каква кошара предпочита и дали му/й харесва изборът ни. Та каквото и да вземете, няма да сгрешите и еднозначно мнение по въпроса няма кое е по-добро.

# 716
  • Мнения: 727
А и , когато е сгъваема няма стабилна опора под матрака, тоест не е толкова стабилна , колкото при дървените. А за едно дете е много важно да спи на твърд и стабилен матрак .
Това не е вярно. Първо има подложка, която е като сгъваема дъска - корава е. Връху нея се поставя вече матрак. А и нашия матрак е 10см. Едно бебе е толкова леко, че едва ли би потънал под неговата тежест 10см твърд матрак Simple Smile Ние самите спим на сердно-твърд матрак и с моите килограми той не потъва и ми е по-твърд отколкото бих искала, а какво остава за едно малко човече, което се ражда с тегло 3-4кг Wink

# 717
  • Мнения: 221
Каката бе с 2 кошари. Една в хола за през деня и една в спалнята за през ноща. Най доброто ми решение, колкото и много хора да ми казваха, че съм луда. Двете стаи ги дели дълъг 7-9м коридор, а каката беше зимно бебе. Научи се да спи на шум, телевизор, лампа, всякакви шумове. Поради често прехвърляне от стая в стая се научи да спи където и падне дори и като по голяма. След време около 1г преносимата кошара ми беше от полза когато искам да я сложа да играя вътре и да знам че няма къде да иде - пълзене, катерене. Носихме си я и на почивка и при баба и дядо. Сега и двете ще ми влязат в употреба за близначките + купихме нова за хола осмоъгълна с около 1.4м диаметър където мисля да ги сложа и двете в хола на ендо. Дано не си бъркат в очите само. После ще се ползва за ограда, да не бягат, а и кака им да не ги тормози. Честно ви казвам незнам как хората са с една кошара, пък било то и с бебефон/видеофон

# 718
  • Мнения: 727
Момичета, как сте с апетита в тези жеги? Моят никакъв го няма. От малко храна се наяждам и после ме държи доста време докато огладнея пак.

# 719
  • София
  • Мнения: 4 884
Ям по 2 кила диня на ден, без да се бъзикам. Отделно си хапвам стабилно и не ми е въобще тежко, но аз нося много ниско бебето, не ми притиска стомаха грам. За сметка на това пикая през 15минутки, защото ме натиска и рита много ниско.

Общи условия

Активация на акаунт