Досадните родители

  • 14 652
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Най-вероятно приятелят й е предложил да отидат там за да не плащат наем, като преди това го е съгласувал с техните. А авторката без да се сети да попита направо е приела, че оттук нататък това е техен дом, изобщо изключвайки варианта, че тези хора може да искат все още да го ползват периодично. И се е навила. Ситуацията е в резултат на множество недоизказани неща. Той не е казал на техните, че не иска те да живеят повече там (ако е така), смятайки че те ще се сетят сами. Или другия вариант - той е знаел, че те ще продължат да ползват имота, но по ред причини не й е казал на нея. Тя също преди да приеме да живее там е трябвало да седне с него и да изяснят този въпрос, още повече щом са знаели, че родителите ходят там за уикендите. Логично е човек да попита дали ще спрат да го правят преди да си внесе багажа.

Та така. Недомлъвки, премълчавания и грешни допускания. Всичко това е довело до сегашното положение, което устройва май всички освен нея.

Авторке, багажчето и си бий камшика. Ако твоя човек те обича и държи да е с теб ще те последва и ще плаща наем. Ако си остане там - значи не е твоят човек.

# 46
  • Мнения: 46 653
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.
В крайна сметка това си е техен дом, при това дом, който по принцип си ползват редовно и тя е знаела, когато е отишла. Според мен се е заблудила, че са им го подарили и повече няма да го ползват. А те просто са пуснали сина с гаджето да живеят при тях, сигурно и не подозират какво си мисли тя...
Не виждам нещо да пише, че се отнасят зле с нея и т.н., защо да са несъобразителни?

# 47
  • Down south
  • Мнения: 7 886
Цитат
Та така. Недомлъвки, премълчавания и грешни допускания. Всичко това е довело до сегашното положение, което устройва май всички освен нея.
Именно, тъкмо това казах снощи, липса на комуникация, от там и всичко останало  ooooh!

# 48
  • Мнения: X
Най-вероятно приятелят й е предложил да отидат там за да не плащат наем, като преди това го е съгласувал с техните. А авторката без да се сети да попита направо е приела, че оттук нататък това е техен дом, изобщо изключвайки варианта, че тези хора може да искат все още да го ползват периодично. И се е навила. Ситуацията е в резултат на множество недоизказани неща.
Най-вероятно е точно това. Но глупостта, съчетана с желанието да минеш еФФФтинко (в случая, да не плащаш за жилище) никога не са безплатни.

# 49
  • Мнения: 21 771
Здравейте, вече съм на ръба на търпението си!

Преди една година  с приятеля ми се преместихме да живеем в къщатата на родителите му. Проблемът е, че те идват всеки почивен ден при нас и се почва с окупацията. Понеже, преди ние двамата да се нанесем там са ходили


Щом преди да се нанесететам са ходили, значи пак там ще си ходят. Освен ти да си ходиш при вашите за празниците друго не се сещам.
И помислете за своя къща, не може цял живот все така да живеете в общ имот, само неприятности следват от това.

# 50
  • Мнения: 8 863
Аз останах с впечатление, че гаджето и родителите му са се разбрали помежду си за къщата . Авторката не е участвала в разговора, само й е казал човека, че отиват да живеят в тази къща. Тя е останала с впечатление, че е за тях вече и ще си живеят там спокойно. Сега й е тежко от създадената ситуация.
Няма полезни ходове авторката, освен един - да се изнесе оттам. Хората няма да спрат да се мъкнат когато си искат, това е тяхна къща, синът им няма против. Ако имат деца, посещенията ще зачестят и съвсем ще й изпилят нервите. Другият вариант е да свикне, но едва ли. Тя вече се дразни, не знам ако създадат семейство, почувства се стопанка на къщата и отглеждат там деца.... ooooh!

# 51
  • Мнения: 547
И аз взех да си мисля,че гаджето се е разбрал с родителите предварително и явно е бил съгласен с посещенията,просто не е споделил с нея.И сега родотелите си мислят,че всичко е ок и не пречат на никой,на мамин също му е добре и само авторката се чуди какво да прави.Е решението е едно,то доста го казаха вече.. Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 24 839
Тя къщата може и да е "чужда", но авторката не е.
В смисъл - не са я срещнали на улицата и да са решили да я приютят, като безпризорно коте.
Къщата са я отстъпили на сина си, а авторката върви "пакет" с него. Елементарно съобразяване трябва да има и от двете страни.
Друг е въпроса за поведението на приятеля...

Трудна ситуация е, особено когато човека до теб не вижда нещата през твоите очи.

Успех!


Защо всички пропускате фактите?
Хората са предоставили къщата си на сина си и приятелката му с ИЗРИЧНОТО уведомление, че през уикендите там си почиват!
Възмутената от досаждането е можела да каже, че не иска да отива в къщата при тези условия.
Но, за това трябва дупе- къде по- лесно е да се оплакваш по форумите!

# 53
  • Мнения: 21 771
Абе една любима жена може като нищо да разкара всички които са и досадни, стига мъжът и да е склонен да се грижи за комфорта и. Но явно случая не е такъв.

Освен това не е и редно, хората искат да си ползват вилата, къде да идат в това хубаво време? Авторката, стискай зъби до зимата, тогава сигурно няма да идват.

# 54
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Авторке не можете ли и вие да отидете някъде за уикенда?
Примерно единия ден отиваш при твоите родители.
На другия ден излизате двамата с приятеля  ти сутринта и се връщате вечерта....

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
Скрит текст:
Оказа се че съм единствената, която живее в чуждо жилище.
Но другите свеждат глава и изпълняват каквото им наредят собствениците.
Човече, и аз живея в чужда къща и дълги години следвах това правило, заради което съм плакала цели нощи. Когато показах нокти стана по-поносимо. Родителите на момчето са несъобразителни, елементарна човещина им липсва.
Направо си представям как у дома идва снаха и почва да вади нокти и да ми съска насреща.....
За квартира не сте ли чували?За ипотека?Друг начин да живеете сами?
Краси.мира, освен от мазни запръжки от какво друго разбираш?

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839
Не виждам какво ще помогне това насъскване да се махат от къщата, когато идват родителите на момчето!
Най- много да я попита защо ги мрази, какво са ѝ направили, за да не ги понася?
Силно не вярвам, че родителите пристигат с по- малкия брат и се опъват на хамаците, докато бъдещата снаха готви, чисти и прислужва.
Просто тя не ги приема за близки, не приема и факта, че синът им се кефи на общуването си с тях.
За съжаление на някои, има семейства, които обичат да прекарват заедно, независимо от пълнолетието на децата.

Не вярвам и зимата да си идват всяка седмица, но проблемът на девойката е генерален.......

# 57
  • София
  • Мнения: 4 379
Много би ми било кофти всеки уикенд да се местя от дома си. Обаче от моя дом!
А този дом не е на тях двамата, нищо, че го играят семейство

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 21:58 от Светулчица

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Абсурт,авторката може да иска да бъдат само двамата с приятеля и.
Не е ли нормално млади хора да отидат някъде през почивните дни?
Честно казано аз също не бих искала да стоя вкъщи и да прекарвам почивните дни в компанията на свеки.И така всяка седмица-Не.

# 59
  • Мнения: 21 771
Абе при всички случаи е ужасно в къщата, която обитаваш постоянно всеки уикенд да се появи още една тумба народ и да се весели, хапва пийва и прочие, дори да е семейството на любимия и много даже да се долюбвате. Хората имат нужда и от почивка и от спокойствие и от тишина след работната седмица. След като в тая къща авторката няма как да го получи, съвсем нормално е да иде другаде. Аз ако бях, сигурация щях да си ида при мама и да си отспя, пък те да си правят барбекю. Освен това не знам как може да се живее като в своя в чужда къща, където перманентно да идва истинската стопанка и да си търси къде съм оставила голямата лъжица, примерно. Това е много по-гадно отколкото на квартира, защото там поне си знаеш какво е твое и какво чуждо, а тука не е ясно.

 С две думи, това е тормоз и и най-сплотеното семейство не може да очаква снахата да се кефи на такива табиети. Следователно авторке просто уговаряй мъжа си за постигане на някаква яснота кой в чий дом се намира, ако ще сте семейство, ако си просто поредната приятелка, дето гостува на момчето, ще трябва да посрещаш гости цяло лято.

Общи условия

Активация на акаунт