Нашите орхидеи - тема 23

  • 66 514
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 652
А честито !!!

# 571
  • Мнения: 6 388
Благодаря Hug ! Надявам се да е първи от много.

# 572
  • София
  • Мнения: 13 155
На мен ми нацъфтя едно цикламено мини фалче и още имам цветове на една жълто-зелена красавица, една бяла и една "пръскана".  Всички други заспаха.
Сега съм в търсене на още минита. Предпочитам раирано, но не мога да открия. Преди 2 седмици видях няколко в Лидл, но нямах как да ги нося и на другия ден бяха свършили.

# 573
  • Мнения: 1 652
Имам само една с цветонос около 40 см, а още не е започнал да образува пъпки, миналия и цветонос беше 65см, с 3 разклонения и над 30 гигантски цвята , този ще видим дали ще го бие.Другите до преди месец цъфтяха, последната преди седмица.
Чудя се , имам 2 които не съм ги проверявала за кошничка, дали сега е удачно да ги разбутам?
Имам и тор , дали да ги торя тези спящите?

# 574
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
една колежка напусна внезапно и не си прибра цветята.
колегите в стаята не са поливали нищо.
Sad сега имам две полупресъхнали орхидеи за съживяване.
стискайте палци.

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 580
И мен ме вълнува въпроса с торенето. Всичките ми 5 орхита спят ,едната само ме зарадва с кейки . И се чудя дали да я торя или да не правя нищо?

# 576
  • София
  • Мнения: 13 155
Ето я малката ми красавица - пълна е с пъпки:


И жълто-зелената:

И другите ще покажа тези дни.

# 577
  • Мнения: 2 254
Здравейте,

Какво според вас е това? Орхито имаше терминален цветонос, чаках да пусне кейки, но това, което расте от центъра на розетката ме изумява.


Възможно ли е да е кейки? За мен тази орхидея е Студио Х Simple Smile

# 578
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,

Какво според вас е това? Орхито имаше терминален цветонос, чаках да пусне кейки, но това, което расте от центъра на розетката ме изумява.
Скрит текст:


Възможно ли е да е кейки? За мен тази орхидея е Студио Х Simple Smile
За мен това си е цветонос, централен и последен. Следи за кейки, дали няма да пусне. Предишния пак от същата розетка ли е бил? Малко странно ми се вижда от 1 роцетка 2 последователни централни цветоноса.

# 579
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен ми приличат на листа пък. Изчакай да порасне, то ще си проличи какво е.

# 580
  • Мнения: 1 720
И на мен ми приличат на две листенца,но е странно,че растат едновременно

# 581
  • Мнения: 2 254
Дано да са листа, аз съм в недоумение, защото я получих с отрязан до основата терминален цветонос. Каквото и да е, ще чакам с интерес да разбера.

# 582
  • Варна
  • Мнения: 25 242
така си растат първите листа. И бебе като пусне пак излизат 2 листа едновременно. Може би и сега е нещо такова, ако това наистина са листа излизат от нова растежна точка, един вид излиза бебе.

# 583
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Днес най-сетне се престрашиха да отделя бебетата на дендробиума.  Три месеца гИ чаках да се напускат и да се отделят сами,ама не. А пък майката така се накланяше,миличката. Малко ме беше страх( а и все още не  знам дали съм направила всичко както си му е редът),ама се направих. Три кейки отделих. Мушнах ги всички заедно. Сега се надявам да не съм направила беля Blush!
Иначе останалите вървят добре.
А и болничкото бяло нобиле ми се видя по-шен.
Докато поливах,забелязах доста корени изгнили.  Вие как процедирате?  Дали да вадя и да ги отстранявам ,или да си ги оставя и да не  се набърквам много с моята шаманаска хирургия!?

# 584
  • Перник
  • Мнения: 4 863
На всичките ми орхидеи (цели 5 броя Blush ) им растат корени. Даже и на камбриите - въздушни. Нормално ли е това?
Имам и 3 разклонения на един цветонос от пролетта.

Общи условия

Активация на акаунт