Приключихме с яслата

  • 5 016
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 310
Ню, от няколко дни те мисля! А какво ще правиш с работата?

# 76
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
По цял ден висяхме на горещия плаж и да чукам на дърво оттогава не е имал бронхити.
ShockedНаистина ли? Кой месец бяхте там? Защото казаха, че сега не било добре да се ходи - ставало много горещо.
И тези плажове ли му повлияха на сина ти, та спря да боледува? Че какво са му дали толкова?!
Ще се ходи, аха... днес звънях в Поморие в някакъв санаториум, за който пише, че се лекували бронхиални астми, ама точно като за нашия случай..., ама телефоните им не са актуални, писах им имейл - писмото ми се върна, грешен им адреса. Пфу...

Детския басейн е с гореща минерална вода и той се киснеше по цял ден в нея. А аз се печах или се къпех в големия басейн. Преди това често правеше астматични бронхити. Дори сме лежали в болница с пневмония. Ходихме през април. И на мен ми казаха че се ходи или април или октомври. Това което ми казаха тук лекарите за Сандански, беше че освен минералната вода самия въздух е с някакви течения които не позволяват да се задържат на едно място алергените. Ако някой разбира повече нека обясни.
За Поморие не съм чувала нищо.

# 77
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сетих се пак да се ядосам по темата публично. Вчера вечерта лелите в яслата казали на една майка че детето й е с Т и кашлица да не го води днес а да го води на лекар. И днес сутринта таткото го води и разправя как нямали време да го заведат на лекар през деня и ще го водят вечерта. И си дава панадола ако пак вдигне Т да му дадат. И лелята го взе. Въпреки че една мама се възмути защото си водеше детето след месец и половина отсъствие заради пневмония. Еми това дете с отслабнал организъм от пневмонията нали веднага ще повтори. Обаче бащата се направи на глух пред протеста и изчезна а лелята само вика:"какво да правим като не им дават болнични".   Е....си мамата са някои родители. А и лелите са за бой.

Тони, с най-добри чувства, но дано не сме с вас в една ясла защото ще си развалим отношенията.

# 78
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ню, съжалявам за развоя на нещата, с Яни имам същия проблем  Sad От както тръгна на ясла - седмица ходи - седмица болен. По принцип той беше много здрав, общо до яслата да е боледувал 3 пъти, такова чудо не бях виждала, ходи седмица и хоп сополи (жълти и кашлица). Вярно без Т, вярно минава му бързо без антибиотик, ама нали го тъпча със сиропи и химии, пък и ми прави почти винаги ларингични пристъпи... И при първия сопол аз го спирам разбира се и не го пускам пак докато не е  100% здрав и какво седмица здрав и наново...  При нас яслата е специализирана и много добре му влияе върху говора (нали ни е голям проблем  Sad) иначе досега да съм го спряла. Не знам как има деца, които си изграждат имунитет след толкова боледувания, за мен няма сополи и кашлица ей така без проблем, няма такова нещо като "яслени" сополи. За да се появи секрет от носа - има проблем и най-добрия случай е да е алергична реакция, така поне не е заразно. Ей го, в нашата ясла, на всичкото отгоре и учителките лъжат, аз им се обаждам да им кажа, че Яни пак е болен, а те ми обясняват "от времето било"  #Cussing out, как пък като си е у дома, нищо му няма от времето, а в яслата останали по-малко от половината група и ми се разхождат с жълто-зелените сополи  Sick 
Мисълта ми е, че по-добре, че си я спряла, Гери е мъничка и само това ти липсва да направи нещо хронично... Дано успееш да се справиш и с работата по някакъв начин... Опитайте наистина на санаториум, може и на планина някъде да и укрепне организъмчето след толкова боледувания. Пък дано на есен е по-добре, но сериозно бих те посъветвала да се "огледаш" за друга ясла, че във вашата явно не си правят труда да спират болните деца...

# 79
  • София
  • Мнения: 7 242
Ню, моята беше така - не спираше да боледува. Правеше непрекъснато отити, които рес. лекувахме с антибиотик. Другите деца отдавна изградиха и забравиха за груповия имунитет, само тя - не. По едно време влезе в болница  с диагноза астма /която после се отхвърли/. Преместихме я в градина с по-малко деца в подножието на Витоша. Постепенно спря да боледува. Тази година да чукам на дърво не е боледувала сериозно. Имаше период, през който мъжът ми, личната лекарка и родата настояваха да я спрем от градина и да я гледат бабите. Аз отказах, но сега не съжалявам, макар и наистина да беше жестоко и рисковано спрямо детето. Просто реших, че като сме тръгнали да го правим прословутият "групов имунитет", ще продължаваме до край, а не след време да започваме наново. Но в никой случай не те съветвам да правиш същото. Просто ние имахме късмет.

# 80
  • Мнения: 687
Ню, и аз съжалявам, че така се е получило с Гери.
Това е сайта на санаториума в Поморие. За него съм чувала похвали основно за калолечението, но при вас по-важна явно е смяната на въздуха, така че може и да ти свърши работа.
Дано да укрепне организмът на Гери и на есен болестите да са далече от вас  Hug

# 81
  • Мнения: 5 468
Днес ходих в това Санаториално обслужване, дето е на Васил Левски, за да питам за карта за санаториум. За нашето заболяване, ни препоръчаха Сандански и Велинград. Само че съвсем не е на такива тънки цени, за каквито се точихме и всички ни казваха, че е символично плащане. Значи, за малкото - по 12 лв. на ден за спане. За мен, като придружител - 19 лв.
Значи за нея излиза 180 лв. за 15 дни почивка, а за мен - 285. Общо става 465 лв.
Ха! Че за такава сума, можем да идем спокойно двете на морето, а не да мерим санданските улици...
На квартира, по морските села са по 5-8 лева на ден. И вечер няма да ходим с нея на кръчми, така че... 500 лв. ще ни стигнат. Като свършат, ще се приберем.
Карти с намаление или безплатно, давали само на деца, които са заведени пред ТЕЛК или нещо друго казаха...
Та ей такива ми ти работи.

# 82
  • Мнения: 1 113
Ню, наистина е толкова. За да ползвате намаление (и то само детето), трябва Гери да има поставена диагноза астма от алерголог и да се води на диспансер. Това знам от моето джи пи.

# 83
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
абе Ню, за какво говориш? какво ви е?

# 84
  • Мнения: 5 468
Ню, наистина е толкова. За да ползвате намаление (и то само детето), трябва Гери да има поставена диагноза астма от алерголог и да се води на диспансер. Това знам от моето джи пи.
Ами пуснаха ми мухата още от болницата. Ама една циганка ми го каза. Абе, тия цигани, освен да те смахнат нещо, друго могат ли? #Cussing out Да търча аз по жегите и да питам за карти. Пфу!
абе Ню, за какво говориш? какво ви е?
Тема съм пускала едно време, ама явно не си видяла...
Накратко - Гери много боледува в яслата, едно след друго... една нощ получи пристъп и попаднахме в болница. Изписаха ни с диагноза "бронхиална астма". Една кака в болницата ми каза, че нейното дете го водила на санаториуми за неговата астма. Ама то вече с доказана диагноза, направо си го водят астматик.
А моето не е, дори смея да твърдя, че това се случи по изключение, защото все я пращах недоизлекувана на ясла. Накрая се наложи да я спра съвсем. Откакто съм я спряла - 2 месеца вече, не е кихнала Peace.
Докторите казаха, че ако продължи да боледува, пак ще получи пристъп и вече ще стане наистина хронично заболяване.
Та, ей така...

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 133
На квартира, по морските села са по 5-8 лева на ден. И вечер няма да ходим с нея на кръчми, така че... 500 лв. ще ни стигнат. Като свършат, ще се приберем.
Ню, за такива заболявания морският въздух не е подходящ, търси се сух климат, затова са ви препоръчали Сандански, за Велинград не знам, но в Сандански си е горещо-сух по моите детски спомени  Grinning.

# 86
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Ню, виж сега, нищо му няма на детето, и не си въобразявай разни глупости.
всичко е било заради яслата.
не си внушавай разни глупости, чу ли.
и ако доктор е казал нещо си, това не означава нищо.
сега нали е добре, изобщо не се връзвай да се притесняваш само Peace

# 87
  • Мнения: 3 268
Ню,да не те плаша,ама и на есен ще е така.дъщеря ми тръгна миналата есен и беше почти на 3 г.до тогава не беше вдигеле дори лека температура.и давидиш ката почнахмо-1 седмица на градина,3 у дома.после се оправи и сега вече не боледува.винаги има период на свикване с болестите Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 708
Здрасти, Ню!

Имах подобен проблем, казаха ми, че ако до 6месеца повтори бронхита, тогава е опасно и много треперих цяла година. За Сандански, искам да ти кажа, че въобще не било хубаво децата да се водят, тъй като там по парковете и в самия град само болни деца водили и било бъкано с вируси. В болницата лежахме с майка, която по спешност се прибрала оттам. Така, че въобще не се ядосвай за Сандански. А и яслата забрави. След година опитай градина направо и така. Успех и целувки. Милена

# 89
  • Мнения: 216
Боже, Боже Ню, всичко което прочетох е все едно аз съм го писала, толкова съм се отчаяла от яслата, колкото и ти, че и повече от теб най-вероятно....... smile3518 Вече от мислене и притеснение покрай това как ще се получат нещата след ваканцията на яслата, защото сега не ходим защото са във ваканция .....съм се побъркала, иде ми да се метна от някъде...Искаше ми се да си сменя работата, след няколко дни съм на интервю, но просто си давам сметка, че няма да се получат нещата, май ще трябва да забравя въобще за каквато и да е работа, пък да не говорим за нова...Ние ходихме месец и половина на ясла от които имаме 7 дни в яслата, а останалите, яко боледуване и антибиотици, сега честно казано като излезнаха във ваканция и ми олекна, поне имам причина да не я водя там, всяка сутрина като тръгва с баща си и имам чувството, че я водим при някакви вируси и бактерии от които няма да успее да се спаси и изпитвам голямо огорчение и вина от това...Пъвия път като я дадох ходи 5 дни, и след това се започнаха мъките по излекуването и...2 седмици не мога да я оправя, побърках се, тъкмо я закрепих, отиде здрава, права и ходи точно 2 дни и пак се почна... нензнам сега сме във вакнация, но сигурно ще пробвам и след това, септември ми изтича майчинството и ще трябва да се върна на бачкане, баби, които да ни помагат нямаме на разположение и въобще незнам какво ще правим ако не се получи, мислехме с една позната да вземем обща бавачка, която да гледа и нейното дете, то е приблизително на възраста на дъщеря ми, но той пък се поокопити в яслата и този вариант отпадна....толкова мног ти съчувставм, колкото едва ли си представяш, че е възможно, но незнам дано имаме късмет и да ги закрепим....
Много здраве на малката Гери  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт