Тренировки в домашни условия - 93

  • 66 922
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 317
Реално обаче, ако не смениш позата, нищо няма да помогне и проблемът може да се задълбочи/при мен с чантата беше така/. Ако махнеш възглавницата, ще има ли промяна?
Точно това е, че колкото и да се разтягам после, всичко е в позицията.
Опасявам се, че без възглавница съвсем ще си легна на ръката и рамото.

Дана, много полезен съвет за хавлията, мерси! Да, може би ми е ниско, понеже ми е хрумвало да се пробвам с две възглавници, но пък ми става високо. Simple Smile))) Още довечера ще пробвам с подложена хавлия и ще обърна внимание дали ми се изправя тялото (да, иначе клони напред, точно така!).

Агент, не е спазъм. Направо като изкълчено. (фейспалм)

Междувременно, докато отмине (в момента ми се е влошило), ще се възползвам от идеите ви за масаж с крем и повече разтягане. Мерси!

# 256
  • Бостън
  • Мнения: 13 519
Мадам Ризова, добре сте си дошла в темата Simple Smile
*****************
12/69 Гребане 26 мин
13/69 Гребане 44 мин + елиптикал 44 мин
14/69 Гребане 36 мин
15/69 Гребане 33 мин
16/69 Гребане 44 мин + елиптикал 44 мин
***************************************************
Luna - чудесно е, че си търсиш твоят път и начин и говориш с много и различни хора! Абсолютно не се притеснявай точно ти от качване на мускулна маса, напротив - ти трябва да се притесняваш от обратното! Горещо ти препоръчвам да опиташ по атлетичните видове йога и не, гребането определено не е "мързеливичка тренировка за отбиване на номера" - между другото този подход е много, много грешен - трябва да ни е трудно и да излизаме от зоната си на комфорт за да видим/стигнем до резултати независимо какъв тип тренировка правим. Тези лекичките яваш-яваш тренировки си имат място в един режим, но те се ползват за ускоряване на възстановителния процес, след като сме тренирали "к'а си требе". Иначе всички сме виждали хора, които мързеливо въртят педалите или ходят бавно на пътеките или вдигат твърде леки тежести, докато се зяпат в огледалата и после се оплакват, че "фитнесът не вършел никаква работа" Wink

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 19:56 от Agent Provocateur

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Духче, съчувтствам, ще отмине !:hibiscus:
Агент Blue Heart
Барба, хм, ти много ме накара да се замисля, мойто мъж спи точно като теб, само че върху дясното рамо. И от 6 месеца се оплаква от болки в рамото, на доктор ходи, инжекции му биха, купувам му най-най-качествените прахчета -добавки за стави и хрущяли и нищо. А сега си мисля, че ако е от позата, няма как да му се помогне. Хм. Та, ти взимай мерки навреме, защото наистина явно не е естествено този начин на спане и може трайно да те повреди. Тренировките само ще облекчат, а не влошат ситуацията, но нищо няма да помогне, ако не измислиш друг начин. Ама как става … Дано се оправи Unamused
За днес отчитам Пулс от Инсенити Макс 30, 20 минути е. Води се уж за разпускане, но Шончо си казва - Аз все пак се казвам Шон Т, та очаквайте малко повече. Добре ми дойде, мислех да пропускам днес, защото едвам ходя от МТ, даже не мога по стълбите да слизам, но си казах поне мъъъничко нещо да направя, да не се излагам. Това избрах. Утре ще е или Кардио фикс екстрийм, или Лес милс комбат 30 мин, ще видя как ще се влача и ще реша кое ще правя. Весел и усмихнат ден!

# 258
  • Мнения: 2 878
Агент, не. Трябва да отделя доста време за проучване и това ме спира. Реално даже на прост пулсометър ще се радвам, въпреки такива вече практически няма. Проблемът е, че много лесно минавам над кардиозоната/много нетипично поддържам относително висок пулс, вкл. и в покой ми е като на подрастващ/, а доста модели не отчитат правилно в такива случаи. Сега например съм с един доста стар, който показва само пулс. Той или твърдо се занулява, или показва някакви невъзможни стойности.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 254
Агент, благодаря ти Flowers Cherry Blossom
Правилно си ме разбрала, че искам да правя нещо, което ми е приятно и да не излизам от зоната си на комфорт. Последното означава нещата, които съм си наложила да правя и които са ми станали приятни Yum
Мисля, че най-доброто за мен е да ходя във фитнес зала и да ползвам машини. Но за съжаление около мен има само един Пулс, в който не искам да влизам заради лошите отзиви. Заради въпросния Пулс, всички малки и не толкова малки фитнес зали се закриха. Докат аз се накумя да ходя на фитнес.
Иначе сега съм си харесала едни тренировки  Whole body от youtube. Мисля, че добре ме тонизират. Остава да си купя или направя и гирички. Горе долу една тренировка от 15 мин ми заменя 30-40 мин ходене или кростренажор, които могат да ми докарат проблеми в някои мускули от свръхупотреба.

Не знам какво е това атлетична йога. Йога съм пробвала няколко пъти, но ми е много статична за моята енергична натура

# 260
  • Мнения: 864
Извинявам се за оффтопика,  но не мога да си представя,  че има лоши мнения за Пулс в София. Ходила съм в този до Радисън и този,  който е малко извън Борово (мисля,  че се води на България,  но се извинявам,  непомня адреса, защото вече не живея в Сф)  ииии бях очарована.  Супер модерно е и курсовете са много яки.  Единствените негативи,  които съм чувала е,  че е бил курвенски,  но тва е стандартна обида за модерните нови неща,  така че...  :Д

# 261
  • София
  • Мнения: 1 254
Извинявам се за оффтопика,  но не мога да си представя,  че има лоши мнения за Пулс в София. Ходила съм в този до Радисън и този,  който е малко извън Борово (мисля,  че се води на България,  но се извинявам,  непомня адреса, защото вече не живея в Сф)  ииии бях очарована.  Супер модерно е и курсовете са много яки.  Единствените негативи,  които съм чувала е,  че е бил курвенски,  но тва е стандартна обида за модерните нови неща,  така че...  :Д
Много негативни мнения има в нета. Заради политиката на фирмата е. На мен лично контингента не ми пречи.
Лично съм влизала в един да попитам за условията им. Грубо перифразирано: Ще ви загубя маса време да ви обясня всичко, после ще подпишем договора и после ще ви кажа колко струва. Не е точно така, но разчитат на омайване. Пресякох всичко в зародиш, та дори не знам какви са условията, но определено не ми хареса атмосферата.

# 262
  • Мнения: 2 878
Луна, защо не пробваш да разнообразиш с малко балетни тренировки? Нещо на средно ниво- напр. Suzanne Bowen, Sadie Lincoln или Sleek Technique. Изглеждат подходящи не толкова заради типа структура, колкото заради нагласата ти. Няма много кардио и тежестите са малки/с бутилки по 1,5 литра би трябвало да се справиш/.

# 263
  • Мнения: 864
Оха,  това си е противозаконно.  То дефакто не сключват с никого договор така,  всичко е невалидно.  Много разочароващо...  Sad

# 264
  • Мнения: 3 191
И аз мога да споделя негативи за Пулс, конкретно за този на бул. България. Хич и не ми е дремело за особите, които се разхождат там. Основния им проблем е политиката и отношението към клиента подписал дългосрочрн договор с тях....

# 265
  • Мнения: 864
А аз се бях мотивирала лятото като се върна за месец в София да тренирам всеки ден там...  :Д може би не заслужават да ги обогатявам :Д спирам със спама. 

# 266
  • Мнения: 9 709

А може ли да дадете някакви насоки за избора на гребен тренажор?
Какво е важно да знам?
Най-важното е да си определите бюджета и колко място може да отделите за "джаджата" - безпредметно да е да говорят празни приказки, ако не сте наясно тези 2 параметъра!
(повечето машини се ползват без проблем от хора до 1,90м)http://www.rowingmachineking.com/rowing-machine-buyers-guide/
Мерси, прегледах гайда. Да кажем, че среден клас до към хай-енд за бюджета ще е ОК. За мястото, предпочитам да е компактен и да може да го сгъна и прибера, ако реша. Искам да е стабилен, подходящ за начинаещи, да може да се ползва и от 2 м човек и от детето (155), да не изисква поддръжка.
Целтта е отслабване, влизане във форма без сериозно натрупване на мускулна маса и по възможност без травми:).
Май това успях да избистря засега.

# 267
  • София
  • Мнения: 1 254
Луна, защо не пробваш да разнообразиш с малко балетни тренировки? Нещо на средно ниво- напр. Suzanne Bowen, Sadie Lincoln или Sleek Technique. Изглеждат подходящи не толкова заради типа структура, колкото заради нагласата ти. Няма много кардио и тежестите са малки/с бутилки по 1,5 литра би трябвало да се справиш/.

Прегледах ги и трите. Ами, уау, много са хубави и май са точно това, което искам. Изобщо не съм се сещала да търся балетни програми. Точно тези претягащи и разтягащи движения са ми най-приятни.

Звездичка, едно голямо благодаря Flowers Hibiscus

# 268
  • Мнения: 6 317
За мястото, предпочитам да е компактен и да може да го сгъна и прибера, ако реша.
Не знам дали има сгъваеми. Аз моят го избирах по шум и да може да седи без да дразни много в хола, понеже нямам отделно помещение за него. Ние имаме доста дърво и греди и минава някак. Може да седи прав и ако много искам да представя образцов дом пред важни гости, имам една ниша в коридора, където мога да го забутам сравнително лесно. Мести се на колелца. Аз съм щерка на художник и на мен си ми приличаше на статив, докато едно приятелче на сина ми не ме попита да не би да е гилотина (в хола ни, нали, що пък не?!) Joy Joy Joy не знам...
Скрит текст:

Отляво, пред библиотеката Simple Smile

# 269
  • Мнения: 2 878
Определено има някакъв гилотинест аспект. Може да е дизайн на някой далечен роднина.
За днес - Bootcamp Circuit - Muscle Meltdown: Biceps. Почнах да правя мускулни спазми. Чудя се дали да си взема магнезий или да увелича бананите.

Общи условия

Активация на акаунт