За лапането на ръцете (3 месечно бебе)

  • 3 322
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
Нищо страшно, нищо лошо, нищо ненормално! Устата му е нещо като третата ръка, не го спирай, защото това е начина на бебетата да опознават света. Не мисля, че го прави ВМЕСТО биберон, но наистина и аз съм фен на НУК.

# 16
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Лапа ги,защото това е неговия начин да опознае света около себе си.Ще почне да си лапа и крачетата и играчките....въобще всичко до което се докопа Laughing!Не мисля,че имаш повод за притеснение,това е просто период Peace.
Да и аз не се притеснявам.Ние сега почнахме да си лапаме целите юмручета.

# 17
  • Мнения: 4 806
аз пък мисля, че не е нужно да учиш на биберон - детето щом не иска, после пак ще трябва да го отучваш.
Моята щерка така и не поиска никога никакъв биберон - нито залъгалка, нито на шише. Най-малко десет модела съм изпробвала. Единственото, което мога да кажа, че има като някакво последствие е, че като й се доспи започва да си смуче езичето. Нито ръце (палци), нито играчки, нищо не е било проблем.

# 18
  • Мнения: 1 259
Наистина...това е временно.При нас започна към 3 м. и в към 5-ия спря.Сега си хапе юмручетата от време на време.

# 19
  • Мнения: 1 949
Дано да е временно наистина. И не мисля, че биберона е спасение. Криси си обича бибата, ама ръцете май повече й харесват  Laughing Опитвала се е да си налапа двата юмрука, докато все още е с бибата в уста   #Crazy Сигурно наистина си ги изучава, както някой беше писал по-горе. Понякога изпъва двете ръчички, свити в юмруци и си ги разглежда с голям интерес. Започва да забелязва и краката си, когато й сменям памперса и й ги вирна пред лицето  Joy

Общи условия

Активация на акаунт