Финансовата част на джентълментството

  • 46 104
  • 868
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз пък обратно - ако е поканил, ми задължително е да почерпи. Ако не го направи - няма да ме види повече.

На някоя следваща и поредна среща бих черпила с удоволствие, но в началото - не.



Аз също.
Ако мъж претендиращ за такъв ме покани на среща и ме остави да си платя сметката - ми става автоматично абсурдно да изляза отново с него.
Това не е мъж уважаващ себе си.
За джентълмен да не говорим.
+1

# 31
  • Мнения: 54 453
Това ми е основен принцип.
Ако един мъж не е в състояние да плати сметката на първа среща, втора просто няма.

# 32
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Друг е въпросът до къде се простира женската наглост.
Това мнение ме наведе на въпроса ''Кога бихте определили една жена за нагла?''.

# 33
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
На първа среща винаги опитвам да платя. И ако мъжът не откаже втора среща няма. Ако сме приятели е друго. Не поемам разходи по връзка с мъж. Кандидати не са липсвали. Забелязах, че е до култура. Мъжете от мачо и материалистични етноси никога не допускат жената да плати, ако и да са бедни. Във феминистки и политически коректни общества мъжете се съгласяват с охота.

# 34
  • София
  • Мнения: 24 839

Това мнение ме наведе на въпроса ''Кога бихте определили една жена за нагла?''.

Синът ми тъкмо беше започнал работа- на 20 години, за мижава заплата и го хареса една кака.
И се почна всяка вечер излизане- на кафе, на биричка- той плаща, защото така сме го учили.
Само че, съвсем скоро тя реши, че ще ходят на ресторант да вечерят и пак дори опит за бъркане в чантата нямаше.
Следващото беше, на бар след ресторанта........

Ами, след месец той започна да разрежда вижданията, тя започна да ревнува и да го обвинява, че изневерява.
Накрая му писна и директно ѝ каза, че може да си позволи да я води на кръчма и бар около датата на заплатата, а през останалото време ще се разхождат и ще пият кафе.
Е, спря да го ревнува и за нула време го разлюби- за облекчение на цялото ни семейство.

# 35
  • Мнения: 496
Според мен жената трябва да предложи да плати поне половината (поне аз бих се чувствала като някаква меркантилница да стоя и да гледам настрани, знам, че не е така, но така бих се чувствала), а мъжът трябва да откаже и да плати той, защото просто така е редно и по-мъжкарско да го кажем.
При мен поне нещата винаги са се развивали сравнително бързо, което значи, че много скоро парите са ставали общи. Особено в по-младите ми години, който е имал повече пари в дадения момент, той е плащал всичко. Слава Богу, никога не съм имала никакви случаи със стиснати мъже (във връзките си), аз самата също не съм стисната, така че винаги естествено са се получавали нещата.

# 36
  • Мнения: 9 196
На първа среща винаги опитвам да платя. И ако мъжът не откаже втора среща няма. Ако сме приятели е друго. Не поемам разходи по връзка с мъж. Кандидати не са липсвали. Забелязах, че е до култура. Мъжете от мачо и материалистични етноси никога не допускат жената да плати, ако и да са бедни. Във феминистки и политически коректни общества мъжете се съгласяват с охота.

Моля за определение за "мачо и материалистичен етнос". Или пример.

# 37
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Мачо и материалистични етноси са цяла Южна Америка - мексиканци, бразилци, аржентинци, например. Целите Балкани - българи, гърци, сърби. Близкия Изток - Ливан, Сирия, Турция. Арабия е цялата супер материалистична и мачо - Оман, Емирствата, Саудитска Арабия. Кавказ - арменци и грузинци.

В другата крайност е Скандинавия - Норвегия и Швеция, примерно. На английски се казва going Dutch за делене на сметката.

В повечето държави женичките, дори и да печелим повече, очакваме мъжовете да плащат. Ако не - обикновено си врътваме задните части и си тръгваме.

В бедните държави е разбираемо жена да ползува прелестите си и да не желае да се охарчи. В мачо държавите, дори и да е висок стандарта, женорята пак чакаме със скръстени ръчички. За мъжа, няма как да е мачо ако му е празен джоба.

Азиатските жени - филипинки, тайландки, японки са доста претенциозни към стандарта и подаръците, които мъжът прави.

Тук Макрон иска да забрани досаждането и искането на телефонни номера по улиците. Наистина по-досадни от парижките мъже в Европа няма. Е, много не са европейци, но нали са тук!

Много французойки са доста щедри с бедни мъже и не само плащат сметките ами и ги издържат. Това само със значително по-млади и красиви, без деца, обаче. Много французи издържат връстнички, даже с деца от други мъже. Жените само да разберат, че жиголото е послъгало и всъщност има деца бият шута.

Написаното се отнася за среща между мъж и жена а не излизане с приятели.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 675
Друг е въпросът до къде се простира женската наглост.
Това мнение ме наведе на въпроса ''Кога бихте определили една жена за нагла?''.
Това е различно за всяка жена. Лично аз не бих позволила да ми плащат след първата среща. При някой двойки мъжът плаща сметките с години...

# 39
  • Мнения: 9 196
Не мисля, че етнос може да бъде определен, като материалистичен. Мачовците - ясно. Ама материалистичен ... духовен етнос има ли?
Ако е материалистичен, предполага всички в етноса да са материалисти и да почитат материалните блага - тоест да си делят сметките. Тия дето си ги изброила, са основно изхвърлячески етноси - обичат да демонстрират ларж живот, макар и на нищо отгоре, то е част от мачовщината.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Родителите ми са ме учили,че когато излизам на среща трябва винаги да имам пари да си платя сметката и таксито.Както и да не приемам скъпи подаръци от мъж ,който не ми е никакъв.

Когато с ММ станахме гаджета винаги съм предлагала да платя част от сметката.Да,ама той се обиждаше.Защото него са го учили,че като покани момиче на ресторант,трябва той да плати сметката.

Стиснат мъж не бих търпяла

# 41
  • Мнения: 2 780
Защо не е добра идея да приемаш скъпи подаръци?

# 42
  • Мнения: 9 196
Защо не е добра идея да приемаш скъпи подаръци?

Аз пък не искам подаръци от всичко по 1 лев, много ясно, че ще са скъпи, какъв е смисъла да ми подарява разни боклуци?

# 43
  • Мнения: 2 780
Да де, ама Вени казва, че са я учили да не приема скъпи подаръци от непознати. И ми е любопитно каква е причината.

# 44
  • Мнения: 9 196
Да де, ама Вени казва, че са я учили да не приема скъпи подаръци от непознати. И ми е любопитно каква е причината.

Мен пък ми е чудно, как на майка и е хрумнало, че НЕПОЗНАТ ще ти прави какъвто и да е ПОДАРЪК. Сигурно майка и е била кмет и е имала предвид подкуп, ама си е останала неразбрана.

Представям си някой да те спре на улицата ... "Извинете, ето ви един скъп подарък".

Общи условия

Активация на акаунт