Финансовата част на джентълментството

  • 46 106
  • 868
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 907
Както писа по-нагоре Невена, не винаги е до стиснатост, а до възпитание. Някои мъже смятат за съвсем нормално да си оставят половината пари от сметката и да си тръгнат по живо, по здраво, независимо дали ще има следваща среща.

Дали на мен или на друга дама това ѝ допада, също е индивидуално. Лично при мен, ако един мъж на първа или втора среща подходи по този начин, е по-скоро знак за характера му, че е твърде прагматичен, подреден, сух, подхожда без романтика, а като счетоводител в отношенията, което пък на мен не ми допада. И затова обикновено отпада като избор.

Подаръци съм вземала от айде не непознати, но само на здравей-здрасти. Срещаме се една вечер аз с приятели, въпросният сякаш знаеше, че ще сме там и ми подари кутия добре опакована. Много държал, аз "не, благодаря, не може така, защо?". Той "не, ще ме обидиш". Приех кутията, "чао-чао, хубава вечер". Оказа се парфюм. Скъп, но не по мой вкус (то пък да улучиш вкуса за парфюми на друг човек, си е късмет направо, та няма проблем). Ами... после този беше решил, че иска да се жени за мен. На следващата седмица настоя да се срещнем и директно човека го подкара. Държеше се свойски и един вид "аз нали те предразположих" с подаръче. А аз на 20 или 22. Бе някои хора си шетат на акъла, верно. Оттогава подаръци от малко познати, хора, които са ми чужди, примерно шефове (преди),  клиенти (освен, ако не е служебен сувенир), НЕ вземам. Обикновено това заявка за ангажимент към човека, подарил подаръка. Мнем, мерси.

# 61
  • Мнения: X
Имам дилема - ако аз съм се подготвила за плащане в брой, а той дава карта, какво правим?

# 62
  • Мнения: 630
И според мен въпросът е принципен и манталитетен и няма нищо общо с имане/нямане.
А пък от такива дето били дали,направили нещо и после се жалват ме втриса.
От тези,които смятат,че като са дали,направили нещо - се очаква да им се върне под друга форма - също.

# 63
  • Мнения: 2 780
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.

# 64
  • София
  • Мнения: 28 595
Имам дилема - ако аз съм се подготвила за плащане в брой, а той дава карта, какво правим?
Ами даваш му парите, а той плаща с картата. Що за въпрос...

# 65
  • Мнения: 630
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.


Но пък ваденето на портфейла е тест с изумителни понякога резултати ScreamSatisfied

# 66
  • Мнения: 2 780
Може. На мен лично ми е досадно да се обясняваме всеки път.

# 67
  • Мнения: 19 907
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.
Тук съм изцяло съгласна с БСН. Нямам угризения и не бързам да вадя. Ако вземе да се ослушва като шушумига, да се оглежда и става неспокоен, тогава вадя портмонето и плащам цялата сметка. Обикновено винаги се усеща състоянието на човека отсреща.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Никой не плаща сметка само защото му е много приятно да си говори с теб.

Всъщност, този вариант също е съвсем реалистичен. Peace

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.
Т.е. мъжът е задължен да плати щом е поканил жената? А тогава по същата логика, тя задължена ли е да легне с него щом е приела срещата? Щото звучи логично.  newsm78

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
И за мен, който кани – плаща.

Когато аз поканя някого някъде, ще се погрижа за сметката. Peace Обратното също е валидно.

# 71
  • Мнения: 574
Ама изобщо не ме интересува той какви намерения и очаквания има. Като ме е поканил-плаща. Като иска да ми подарява- да ми подарява. Дори и да не го видя никога повече, изобщо грам няма да се трогна и да изпитвам угризения. Парите, които е дал,  са последното нещо, което би ме интересувало.

А, между другото, бих искала аз да платя сметката, ако имам да черпя за нещо.

# 72
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.
Т.е. мъжът е задължен да плати щом е поканил жената? А тогава по същата логика, тя задължена ли е да легне с него щом е приела срещата? Щото звучи логично.  newsm78
И за мен така звучи,ама пък за да не става нагла - да не я води много много,че пък използвачество.После пък - роди ли,има право цял живот да си лежи на една кълка.
Като жена - втората част ми звучи супер,раждаш поне две,че връзването да е пълно и ако си по-хитра мрънкаш и за домашна помощница (фирма за чистене по домовете).Вече аз лично се смятам повече от една матка де,трепала съм се да уча и особено като поотраснат децата (10-12 годишни и по-нагоре) и ако съм мрънкала достатъчно за домашна помощница,да сменям едната кълка с другата на дивана,стол на кафе и т.н. ми звучи страшно мозъчно закърняване.
Като близка на мъже - ми се струва точно като женските сплетни да хване някого.Имахме подобна жена,която се опита да се набута в семейството - слава богу се омете.
Не знам - дори и половинът ми да е хипер дупер богат,аз бих искала все пак да работя,да си ползвам мозъка..след като децата нали поотраснат и вече водят собствен живот(училище,приятели,занимания) и имат нужда от собствено пространство.

# 73
  • Мнения: 2 780
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.
Т.е. мъжът е задължен да плати щом е поканил жената? А тогава по същата логика, тя задължена ли е да легне с него щом е приела срещата? Щото звучи логично.  newsm78

Ключовата дума е 'благородство'.

# 74
  • Мнения: 630
Момичета, не вадете портмонета и не предлагайте да се включите в плащането. Щом ви е поканил - плаща. Благородството задължава.
Т.е. мъжът е задължен да плати щом е поканил жената? А тогава по същата логика, тя задължена ли е да легне с него щом е приела срещата? Щото звучи логично.  newsm78


Кое звучи логично ?
От къде на къде пък ще е логично срещу платена сметка да си лягаш с някого ?
Не намирам никаква логика.
Лягането и плащането нямат никаква взаимовръзка.

Общи условия

Активация на акаунт