''Гледаната'' жена

  • 52 123
  • 1 214
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 960
Аз всъщност не разбрах защо родителите да не ударят едно рамо в началото. Някъде медали ли раздават за героизъм?

# 46
  • Paris, France
  • Мнения: 14 185
Ясно е,че докато идилията върви,няма никакви проблеми.Мъжът издържа семейството,жената релаксира, харчи му парите и гледа децата.
Какво се случва,когато мъжът - provider изчезне от картинката?До колко е приемливо жената да се върне например при родителите си или да поиска помощ от семейството си?
Темата е със спомагателна цел - за съвети и помощ за финансово зависими жени,останали без финансовия си доставчик,мъжа.Днес,в България.

Не живея в България и там не бих раждала и гледала деца. Една от причините е ниската издръжка. И все пак.....  Какво значи мъжът да изчезне - да напусне семейството или да умре? При нас издръжки и местоживеене на децата след развод или смърт на единия или двамата е уредено от предбрачен договор. Това за женени двойки. Всяка жена си преценява рисковете.

Аз при родител не мога да се върна, защото никой съдия няма да допусне децата да сменят държава, особено при жив баща. Майка ми или баща ми биха могли да дойдат да помагат евентуално. С пари мисля, че биха ми помогнали. Имам скътани средства за черни дни. В най-лошия случай, ако ММ фалира и умре, ще трябва да идем да живеем в социално жилище, нещо като панелките в крайните квартали, често с опикани общи коридори и мотаещи се дечурлига и мангали. Квартал няма нужда да сменям. Със социалните помощи ще имаме приличен, но не луксозен живот. На децата могат да се осигурят безплатни екскурзии. Свекърите също ще помогнат. При нужда мога да изпрося стипендия за гимназията. Тук много самотни многодетни майки поддържат стандарт, по-висок от този на семейство с двама работещи в България.

Ако ММ реши да се развежда получавам издръжка. Децата ще живеят 1 седмица у единия и една у другия. Делим и имущество наполовина.

И в БГ има издръжки и соц. помощи. Също, ако детето е с майката тя остава в семейното жилище докато детето навърши 18г. Евентуално може да емигрира в по-социална държава, но трябва декларация от бащата. Това беше причината да не искам за БнД човек с бг гражданство.

# 47
  • Мнения: 15 619
Аз пък въобще не разбирам, как самостоятелни и подсигурени жени въобще се сещат, че някъде си там някаква или някакви не били подсигурени. И какво сега. Някакви удачни, пректични съвети!?

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839

АбсурТ аз те попитах в темата за финансовата независимост да ми дадеш пример с професии на половин работен ден, с които жена да издържа себе си и дете, ако й се наложи. Също те питах какъв е минимумът за финансова независимост в Сф, ще разширя до голям град.   
Другото много интересно, значи само преспалите с някой боклук на пияна глана и родили тайно детето са егоисти като се връщат при родителите си, щото от отговора ти във "Въпроси  всякакви за СО", всяка "истинска" жена работеща на половин ден става веднага егоистка, ако поиска от родителите си помощ и не си седи при "истинския" мъж, който само плясва едни пари на масата. Пък ако си хойка насам-натам и не иска да Й гледа децата,  това естествено не е причина егоистката да го напуска и да търси помощ от мама и тате.  И аз като BeautifulM не разбрах какво точно да правят "истинските" жени като не могат да се търпят с мъжа, освен да се оглеждат за следващ provider или да си тръгват,  само като си имат нов.


Е, стига вече пуберски изпълнения- това е форум за жени, пълнолетни, при това масово над 30 години сте, докога мама и тате да ви дондуркат?
Защо аз да ти давам примери за работа на 4 часа- ами, търсиш и си намираш, те в къщи няма да дойдат да те потърсят.

Само че, най- лесно е да кажеш, че не можеш да търпиш мъжа си, щото видиш ли,
-само ти хвърлял пари на масата, ама не щял да мие чиниите и да бърше прах,
-Или, щото вече просто не го обичаш, пък мама щом не обича тати, детето също трябва да не го обича и да не е щастливо, щото мама не е........
- или, щото е боклук, ама ти си решила, че ще родиш от боклука и мама трябва да ти поеме грижата отново.

И да, пълно безхаберие и егоизъм са тези постъпки, защото животът не е само цветя и рози, и когато тръгваш да правиш семейство или да се размножаваш с някого, трябва да си готова да си поемеш последствията и отговорностите.
При екстремна ситуация, разбира се че родителите ще помогнат, ама при тези, изброените горе, които са все по- често срещани, да те приемат пак в детската стая, означава никога да не пораснеш.

# 49
  • Мнения: 15 960
Те масово  създават семейства в детската, ние ще се възмущаваме, че самотна майка се върнала за малко при родителите си.

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839
Те масово  създават семейства в детската, ние ще се възмущаваме, че самотна майка се върнала за малко при родителите си.

Хайде да не се лъжем, че е за малко. Simple Smile
 

# 51
  • Paris, France
  • Мнения: 14 185
Работа в София на половин работен ден има в болници и клиники за медицински сестри, доста са търсени. Ако знаете добре някакъв език + английски има в кол центрове. Магазини, салони за красота, туристическа индустрия. В момента има всякаква работа.

Жена с дете е сложно да се връща при родители. Не, че не е редно, ами стават проблеми поради поколенчески разлики. Аз не се виждам да се връщам при майка си, че и с две деца, след като съм напуснала преди 30г. Ходим на гости с децата. Понякога по 3 месеца годишно седим у майка, но си тръгваме. Котарака няма как да го вземем, защото и тя има котка. С деца и животни е сложно.

# 52
  • Мнения: 4 577
AbsurT, аз съм съвсем независима финансово и за мен единственият начин жената да има план Б е да се образова, квалифицира и да има собствен доход, с който спокойно да издържа себе си и дете/деца без да прави особени компромиси, вкл. с екстри като жилище в хубав квартал, качествено образование, екскурзии и т.н.  Ти си тази, която съветваш жените да си работят на половин работен ден. Аз, ако имах дъщеря, никога не бих я възпитавала така. И затова теб питам какво да правят такива жени, щото освен да си ходят при мама и тате или да си хванат нов мъж с пари, друга алтернатива не виждам, та да си поемат отговорността, ама КАК? А, между другото, моя хипотетична дъщеря и да направи глупостта да я издържа друг, и да се хване с неподходящ мъж и да иска помощ - естествено ще я получи от мен, защото ще съм най-близкият й човек.

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 22:47 от TafTaf

# 53
  • Мнения: 4 577
Работа в София на половин работен ден има в болници и клиники за медицински сестри, доста са търсени. Ако знаете добре някакъв език + английски има в кол центрове. Магазини, салони за красота, туристическа индустрия. В момента има всякаква работа.

Жена с дете е сложно да се връща при родители. Не, че не е редно, ами стават проблеми поради поколенчески разлики. Аз не се виждам да се връщам при майка си, че и с две деца, след като съм напуснала преди 30г. Ходим на гости с децата. Понякога по 3 месеца годишно седим у майка, но си тръгваме. Котарака няма как да го вземем, защото и тя има котка. С деца и животни е сложно.
Nevena, въпросът ми беше общо взето риторичен. Не живееш в бг и сигурно нямаш представа какви са заплатите на мед. сестри, работещи на половин ден, да не говорим за кол центровете, а в тези, в които се плаща добре , имат нощни смени.Това е временна работа за студенти и току-що завършили Козметички, фризьорки и т.н. често работят на 10-12 часа, най-голям оборот имат след работно време и в събота и неделя. Дали е удачно за майки с деца? Почасови услуги на бавачки са доста непопулярни. В БГ стандартът е такъв, че в 90% от семействата трябва да работят и двамата, за да имат поне приличен среден стандарт. Издръжка за дете в БГ, от бащата след развод е макс. 150 лв., всичко отгоре е по негово желание. Съвсем обществено приемливо е бащата изобщо да забрави, че има дете, особено ако се събере с друга жена. И няма никакви механизми да бъде принуден да поеме и финансова, и друга грижа. Зависи изцяло от неговата емоционалта привързаност и желание.

# 54
  • Мнения: 11 764
Моите наблюдения са други. Болният влачи здравия, който просто е неспособен да се справи. А ако няма родители, какво правим...
Ами точно това е въпросът в темата - какъв практически съвет може да се даде на финансово зависими жени, когато издържащият ги мъж излезе от картинката,  освен да разчитат на родители?
Да си налягат парцалите и да се хващат на работа.

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839
AbsurT, аз съм съвсем независима финансово и за мен единственият начин жената да има план Б е да се образова, квалифицира и да има собствен доход, с който спокойно да издържа себе си и дете/деца без да прави особени компромиси вкл. с екстри като жилище в хубав квартал, качествено образование, екскурзии и т.н.  Ти си тази, която съветваш жените да си работят на половин работен ден. Аз, ако имах дъщеря, никога не бих я възпитавала така. И затова теб питам какво да правят тькива жени, щото освен да си ходят при мама и тате или да си хванат нов мъж с пари, друга алтернатива не виждам, та да си поемат отговорността, ама КАК? А и между другото моя хипотетична дъщеря и да напрани глупостта да я издържа друг, и да се хване с неподходящ мъж и.да иска помощ - естествено ще я получи от мен, защото ще  съм най-близкия й човек.

Всяка жена трябва да има образование, трябва да има професия, говорим и въртим едно и също, и вече става смешно!
Колко пъти да напиша, че за мен, когато си в брак, е редно мъжът да може да издържа семейството така, че жената да бъде на половин работен ден и така да обърне внимание и на децата си, и на себе си?

Кой ѝ забранява и по- важното,  защо ако остане сама няма да мине на пълен работен ден?
Точно тогава- щом е решила да се разведе, е длъжна да си подсигури нещата, а не да стегне багажа и да тича при мама.

ПП. Това- като се разведе, да е толкова заможна с изкараните от нея пари, че да осигури жилище в добър квартал, екстри всякакви и почивки в чужбина си е в сферата на мечтите- ако може да се случи при 1%, то е с цената на компромиси, които дори не искам да коментирам.

# 56
  • Мнения: 15 960
И какво като изтича при мама, няма да я одобрят във форума? Докато тук няма стабилна социална система като на запад, всяка жена е свободна да се устройва както намери за добре.

# 57
  • Мнения: 4 577
Всяка жена трябва да има образование, трябва да има професия, говорим и въртим едно и също, и вече става смешно!
Колко пъти да напиша, че за мен, когато си в брак, е редно мъжът да може да издържа семейството така, че жената да бъде на половин работен ден и така да обърне внимание и на децата си, и на себе си?

Кой ѝ забранява и по- важното,  защо ако остане сама няма да мине на пълен работен ден?
Точно тогава- щом е решила да се разведе, е длъжна да си подсигури нещата, а не да стегне багажа и да тича при мама.

ПП. Това- като се разведе, да е толкова заможна с изкараните от нея пари, че да осигури жилище в добър квартал, екстри всякакви и почивки в чужбина си е в сферата на мечтите- ако може да се случи при 1%, то е с цената на компромиси, които дори не искам да коментирам.
Отговарям за сферата на мечтите - жени зъболекари, лекари, адвокати, програмисти,  специалисти във фин. сфера, преводачи в специализирани области и т.н. Даже добри фризьорки и козметички ще се класират. Всъщност в София никак не е трудно квалифицирана жена на около 30-35 да има доход около  2000 лв. чисто. И не говоря за петстаен апартамент на Докторски паметник, а жилище на кредит, 1-2 почивки годишно и "екстри" като качествен езиков курс и школи за кандидатстване след седми клас. Пък и хората често имат някакво наследство, което да ги подпомогне за първоначална вноска за жилище. Ти обаче определено не искаш да ми дадеш пример с професии на половин ден, които с магическа пръчка да трансформираш на цял работен ден и заплата, достатъчна за издръжка на жена и деца, без да разчита на мама и тате. За мен това е в сферата на мечтите. Веднага ще се преквалифицирам, тъкмо ще докажа колко е лесно на 40+.

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839
И какво като изтича при мама, няма да я одобрят във форума? Докато тук няма стабилна социална система като на запад, всяка жена е свободна да се устройва както намери за добре.

Това пък откъде го измисли? newsm78
Тук просто си казваме кой какво мисли по даден въпрос, а който както иска, така си оправя живота.

Само че, родителите не са вечни и все идва момент, в който няма да може да си събере багажчето и да им се тропне на отглеждане.

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 14 185
ТафТаф, всяка жена си прави сметката. Като знаех какви са заплатите в България си вдигнах чукалата и отидох другаде, където са по-високи. Като разбрах колко струват яслите в Англия се въздържах от второ дете. Като видях доходите на бившия, който си ме издържаше и настаняваше въпреки, че печелех повече от него реших, че не мога да си позволя дете от него. Изживяхме прекрасна, безгрижна връзка и се разделихме. Никой не ни опира нож да раждаме.

В кол центровете има и дневна работа и почасова.

Общи условия

Активация на акаунт