''Гледаната'' жена

  • 52 194
  • 1 214
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 2 837
Румцайс, съгласна съм. Но моите теории за самата мен си са едно на ръка, а съвсем друго е когато се отнася за деца.

 Аз мога и на кафе и цигари да карам ( образно казано), но това не значи, че и детето ми ще яде хляб и мляко само, защото ме мързи да сготвя, почистя и измисля менюто.
Цигари, безалкохолни и пр. нямат място в дома ни. Кафе - да, макар и с мярка. Джънкове също. Аз може да съм била злояда като дете и да съм жива на лютеница, но сега се храня прилично и боклуци потребявам много рядко, откакто имам деца - още по-рядко. Личният пример е важен.
Както вече казах, малкият ми син е точно на същата диета - хляб, плодове, млечни и от време на време месо. Понякога яде печени картофи, ако има, но ако е мусака или запеканка, или пък гювеч - отказва, защото до картофа е имало нещо долепено. Изследванията са му чудесни, не боледува, лекарства за седемгодишния си живот също е пил два-три пъти най-много. Чакам да мине този период, подозирам, че през пубертета ще стане ламята Спаска като останалите вкъщи. Убедена съм, че постъпвам правилно, като не го насилвам, дори да изглежда безотговорно отстрани.
Иначе аз готвя, и то обичайно не по веднъж на ден  - останалите вкъщи ядат, даже ме смятат за отлична готвачка.

# 1 186
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 464
Мили дами,не разваляйте боя със словесен скандал.Защо не вземе да си спретнете една среща на 4 очи и да се разберете,че вече 80 страници се опитвате да убедите аудиторията в своята правота,променяйки позицията си по няколко пъти.То всичко толкова се разля,че става за сценарий на сапунен сериал.

# 1 187
  • Мнения: 18 916
Скрит текст:
Румцайс, съгласна съм. Но моите теории за самата мен си са едно на ръка, а съвсем друго е когато се отнася за деца.

 Аз мога и на кафе и цигари да карам ( образно казано), но това не значи, че и
детето ми ще яде хляб и мляко само, защото ме мързи да сготвя, почистя и измисля менюто.

Не хляб - хляб не се предлага. Само сандвичи. Stuck Out Tongue Winking Eye

Дано да не затворят и тази тема, такива бисери се родиха тук.
Въпреки, че и на мен по едно време ми стана мъчно за едно момиче тук.

# 1 188
  • Мнения: 10 999
И за мен ключът към красотата е малкото храна. Въобще храната прави борбата само при определени професии. Джънк и аз рядко купувам.

# 1 189
  • Наблизо
  • Мнения: 6 386
Ей това ме изуми: скъпоценната майка, която оправдава безработността и мързела си с грижи по децата, ги оставя, в тяхната несъзнателна или каква си там, фаза сами да се оправят.

Аз си признавам,от деца разбирам само професионално,но пък от човешка гледна точка разбрах,че гадното блато от деца на Сирена им се налага дори ако пръднат тя да е наоколо,току-виж пак си паднали на главата.Създава въпроси за развитието на интелигентността им.
Иначе е забавно да слушаме за  изключителната й интелигентност,която остава скрита заради гадното блато от деца,и как веднъж била печелила 2000 лв! но как реши ли да се върне на работа,веднага ще завалчт оферти за най-малко 3000 лв,за да разхожда костюмчета.

# 1 190
  • Мнения: X
Мили дами,не разваляйте боя със словесен скандал.Защо не вземе да си спретнете една среща на 4 очи и да се разберете,че вече 80 страници се опитвате да убедите аудиторията в своята правота,променяйки позицията си по няколко пъти.То всичко толкова се разля,че става за сценарий на сапунен сериал.
Еми щото сме във форум и няма как да се срещнем и да се разберем Simple Smile


Румцайс, образно говорех/пишех.

И аз не карам на кафе и цигари, но съм се хранила по начин, който не е бил 100 % подходящ за деца и не съм налагала моите вкусове на невръстното си дете. Но определено не проповядвам веганство примерно за себе си и да смятам месото за отровна мърша и трупове, а пък в същото време да го готвя и давам на децата си докато пиша навсякъде против месото и каква отрова е. Непонятно е. Това прави Сирен и на това реагирах.

# 1 191
  • Мнения: 2 617
Румцайс, точно заради личния пример, ми е абсурдно майка с претенции да не знае, какво са яли децата й. Нали уж седенето по цял ден във форума, пардон, в гледане на деца, беше оправдание, че жертва интелекта за блато.
Между другото, вчера мои близки роднини заминаха за Гърция, с две породени деца и още едно, много малко. Не за първи път и далеч не са нещастни от това Simple Smile Та, Сирената, с све деца през лятото, едното дори без проблеми в храненето, вместо да дава непоискани съвети и да опява, колко мизерен и кофти й е животът, да види от другите, как успяват да си го направят приятен.

# 1 192
  • Мнения: X
Румцайс, точно заради личния пример, ми е абсурдно майка с претенции да не знае, какво са яли децата й. Нали уж седенето по цял ден във форума, пардон, в гледане на деца, беше оправдание, че жертва интелекта за блато.
..

Това  е така.
Аз дори с поотраснало дете знам какво е яло на всяко ядене, колко е спало днес и какво прави през деня, а камо ли със зависимо от мен мъничко дете, което аз трябва да обгрижа от-до. Няма как да забравя или да не знам.


Не стана ли време за обяд? Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 13:41 от Анонимен

# 1 193
  • Мнения: 30 802
Аха, и праскова се включи в менюто от ябълка, хляб и мляко. Има напредък Simple Smile

Ама като почнете да се втелясвате, все едно сте забравили всичкия здрав разум. Когато е сезонът на прасковите, ясно е, че ще се ядат. Дали е праскова или ябълка е все тая - не ги мисля, което е в разгара на сезона и е най-свежо, това се взима. Няма през декември да взимам праскови от Перу и боровинки от Хондурас, а лятото да треперя дали са яли квотата от бобови и зърнени. Най-полезна и пълна с нутриенти е сезонната храна.

Контеса, обаче моля те, следиш ли дали детето е с правилна постановка на дишането? Много е важно да следиш вдишване-издишване. Съветвам те да й сложиш монитори за дишане и пулс, че може там да има пропуски.

# 1 194
  • Мнения: X
Не ме разсмивай Сирен. Само монитор за дишане ни липсва Simple Smile Стига и ти.
При нас пък е сезонът не на прасковите, а на боровинките и черешите. Ти да видиш.

Въпросът е друг, но няма да се завтарям.

# 1 195
  • MI
  • Мнения: 11 868
Румцайс, а кому е нужно да е супер слаб? Simple Smile Знам че във форума като стане дума за кг се почва мерене и колкото по-малко, толкова по-добре, но аз мисля че стига да ти е здравословно теглото е ОК. А и аз говорех за статистики, а те са ясни, в България положението е много по-зле последните години. Предполагам заради смяната на начина на хранене, съчетано с некачествена храна. За съсъжаление. Иначе в рамките на нормалното тегло вариациите като цяло са предимно ген. И всъщност се оказа че режимът ви е коренно различен от този на Сирен, макар че не е по стандартите на баща ти. Simple Smile

Контеса и Сирен, какво ви става днес? И защо всъщност си имате фб (с такова впечатление останах)?

# 1 196
  • София
  • Мнения: 24 839
Румцайс, точно заради личния пример, ми е абсурдно майка с претенции да не знае, какво са яли децата й. Нали уж седенето по цял ден във форума, пардон, в гледане на деца, беше оправдание, че жертва интелекта за блато.

Между другото, вчера мои близки роднини заминаха за Гърция, с две породени деца и още едно, много малко. Не за първи път и далеч не са нещастни от това Simple Smile Та, Сирената, с све деца през лятото, едното дори без проблеми в храненето, вместо да дава непоискани съвети и да опява, колко мизерен и кофти й е животът, да види от другите, как успяват да си го направят приятен.



Изненадваш ме, наистина!
Когато си вкъщи с деца от 5 години, трябва да си специално програмиран компютър, че да помниш всеки ден какво и колко са изяли, при положение че не им правиш меню като в детската градина- за целия месец, а винаги зареждаш това, което по принцип обичат и ядат.

Що се отнася до воденето на бебета и малки деца на море, за мен е живо мъчение за всички.
Не че не може да се направи- правят го хората, но защо да бъде норма, не мога да разбера?

Края на май бях в Гърция, когато не е нетърпимо горещо и пак си беше проблем за хората на плажа с бебето.
хем бяха повели и бабата, и дядото да помагат.
А, да хвалиш родители, че през юли са повели дребни деца там или в Турция, и да ги сочиш за пример, е някак прекалено.

# 1 197
  • Мнения: X
нелия, скучая и всичко живо спи или работи яко Simple Smile
Нищо не знам за ФБ.

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 12:20 от Анонимен

# 1 198
  • Мнения: 2 837
Румцайс, точно заради личния пример, ми е абсурдно майка с претенции да не знае, какво са яли децата й. Нали уж седенето по цял ден във форума, пардон, в гледане на деца, беше оправдание, че жертва интелекта за блато.
Между другото, вчера мои близки роднини заминаха за Гърция, с две породени деца и още едно, много малко. Не за първи път и далеч не са нещастни от това Simple Smile Та, Сирената, с све деца през лятото, едното дори без проблеми в храненето, вместо да дава непоискани съвети и да опява, колко мизерен и кофти й е животът, да види от другите, как успяват да си го направят приятен.


Въпросната майка избягвам да я коментирам, направила съм си изводите за начина, по който си гради възгледите за света. Иначе не вярвам, че не знае какво са яли децата, по-скоро не иска да каже. 
По-скоро реагирам, когато определени действия, които са напълно разумни според мене, биват отричани само защото ги е написала тя. 
Почивката с деца е съвсем друга тема. Тя много зависи и от децата, и от родителите. Малко хора наистина си почиват с деца на море, по-скоро го правят за разнообразие на децата. Повечето ми приятели ходят по веднъж с децата, по веднъж - сами - точно с идеята да си починат втория път. Други пък взимат баби или бавачки с тях.

# 1 199
  • MI
  • Мнения: 11 868
Абе що й се връзваш?! Rolling Eyes Щом си гледате снимки предположих че е там, затова попитах. А моя фб го давам само на приятели...

Общи условия

Активация на акаунт