Детско толче за кола за дете 19 кг

  • 627
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мами, искам да закупя столче за кола за детето ми , което тежи 19кг. Въпроса ми е как мога да разбера дали столчето отговаря на мерките за безопасност за движение? Знам че има столчета с различен вид закопчаване и трябва да се спазва някакъв Европейски стандарт. Та въпроса ми е при закупуване на такова столче, ти дават някакъв сертификат който е комплект със стола или?

Последна редакция: нд, 13 май 2018, 18:49 от AnMary

# 1
  • Мнения: 119
Столчетата минават необходимите проверки и сертифициране преди да стигнат до магазина. Всички. Няма как в магазина да установите дали е наред и няма да му стане нещо при евентуално произшествие.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 475
Здравейте мами, искам да закупя столче за кола за детето ми , което тежи 19кг. Въпроса ми е как мога да разбера дали столчето отговаря на мерките за безопасност за движение? Знам че има столчета с различен вид закопчаване и трябва да се спазва някакъв Европейски стандарт. Та въпроса ми е при закупуване на такова столче, ти дават някакъв сертификат който е комплект със стола или?

Всяко столче епридружено със сертификат, който е маркиран със стикер



На стикерът е указано какъв е начина на монтаж (универсален, полууниверсален или с оглед на автомобила), в коя група се ползва и на кой стандарт отговаря.
Трябва даимате предвид, че наличието на сертификат,чеотговаря на определен стандарт не означава непременно, че столчето е качествено и безопасно.
За качеството на столчетата може да разгледате резултатите от независими тестови организации като ADAC, които могат да ви ориентират най - малкото кои са марките които се тестват.

Общи условия

Активация на акаунт