хазяи, квартири, неволи..аман!

  • 4 689
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 932
Да се включа и аз че и ние сме под наем.От как сме се нанесли тук сме направили много подобрения - рафтчета в кухнята, нов душ, теракот в банята(че беше мозайка) и т.н. по дребни неща.и смятам още да правим, но за това което сме направили не ми е идвало наум и стотинка да искам от хазайте, все пак ние живеем тук и сме го видели какво е като сме го наемали и като си искаме да ни е по-добре си го правим по - добре.Хазаите платиха само за нов водомер и то защото те сами си го счупиха като се нанасяхме. Мечтата иначе ми е един ден да си имаме собствено жилище ама трябва да работим по въпроса.

П.С. Наема не ни е от най-ниските (200 лв. на месец за гарсониера) ама се тарпи и е приемлив, само като се сетя само за какви бараки и кочини и то със хазаи не самостоятелно ми искаха по 100 евро и малко им се струваха Rolling Eyes та ми прилошава  Sick

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   Да кажа и аз как беше при нас.Живяхме известно време на квартира и самото и търсене беше кошмарно.Накрая се спряхме на една доста прилична като място и цена,но имаше нужда от ремонт/точно тогава чакахме първото си бебче/.Още преди да я наемем поговорихме с хазяйката какви подобрения искаме и се споразумяхме.Понеже жената нямаше пари/а се оказа,че няма да са малко/ние платихме ремонта като за всяка покупка вземахме фактура,с лед това приспадахме от наема в продължение на няколко месеца.Но всичко беше договорено преди да наемем квартирата.Казахме,че ще я вземем само при това условие  Hug.После нямахме никакви проблеми-жената беше много коректна,а ние доволни.След като се изнесохме оставихме всичко в идеално състояние.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 122
Интересен момент е това синът да си видел апартамента newsm78,да не би да се нанася да живее пак в него?!Нормално е да се издава апартамента в изправно състояние,ама такива визитации по никое време..?Пък и това за разстройването от счупената брава ми се струва голяма драматизация... нещата се чупят,хазайката какво очаква да избягате с писъци и да я оставите със счупената брава?!Особено пък след като семействата са ви в близки отношения!Мисля,че трябва да си поделите разходите...да не ти се налага да си я отскубваш,както спомена някой  Joy

# 18
  • Мнения: 10 606
И ние сме в подобно положение, сами си платихме ремонта, жилището е старо, но по закон е така:
Чл. 231. Дребните поправки, отнасящи се до повреди, които се дължат на обикновено употребление, като замърсяване на стени в помещенията, разяждане на кранове, на брави, запушване на комини и други такива, са за сметка на наемателя.
Поправките на всички други повреди, ако не са причинени виновно от наемателя, са за сметка на наемодателя. Ако наемодателят не извърши тия поправки, наемателят има правата по ал. 2 на предходния член, но той може да иска обезщетение само когато повредата се дължи на причина, за която наемодателят отговаря. Ако наемателят извърши сам поправката с грижата на добър стопанин, той може да прихване стойността й срещу наема.

# 19
  • Мнения: 10 606
И като капак-плащаме месечна вноска за ремонт на покрива, защото наемът ни не бил висок и било редно ние да я поемем. Какво да се прави, наистина наемът ни е нисък, съседния апартамент е отдаден за 2 пъти по висока сума. Като си при познати нямаш право да се оплакваш Sad.

# 20
  • Мнения: 2 584
наистина е по добре при непознати отколкото при познати, нямам нищо против да направя освежаване за моя сметка, но като се нанеса някъде поне да е чисто и прилично а не кочина и ти я оправяй, за високите наеми нека си искат дали някой дава толкова пари е друг въпрос, ние сме в 2 стаен, кухня, с хладилник, пералня, обзаведено и плащаме 300лв. има и евтини квартири но трябва да се търси

Общи условия

Активация на акаунт