ВИЕНА Тема 10

  • 66 219
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Viena
  • Мнения: 3 604
Каква кухня предлочитате?

# 241
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 398
Предпочитаме  да е местна, но сме отворени и за други пледложения:blush:

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 19:51 от didd

# 242
  • Мнения: 116
Деца до 15г. пътуват във Виена безплатно в неделя, на национални празници и през ваканциите. Това правило важи и за деца-туристи. (проверено лично през м.юли)
https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/programView.do/pageTypeI … /channelId/-46743
За възрастни има и еднодневен билет -1 Tag WIEN, струва 5.80 евро, важи до 1,00ч. на следващия ден, но може да се купи само онлайн.

Тази седмична карта, останах с впечатление, че е за местните, а не за туристи? Виждам, че за туристи са посочени други варианти. Бихме ли имали проблем, ако си купим от понеделник до понеделник ?Ще летим вторник-събота и ще валидираме от вторник, но се притенявам да не стане някакъв проблем?!

# 243
  • Мнения: 2 719
Местните ползваме годишна карта. Седмична съм купувала многократно, за себе си, за гости. Няма абсолютно никакъв проблем.

# 244
  • Мнения: 15
Деца до 15г. пътуват във Виена безплатно в неделя, на национални празници и през ваканциите. Това правило важи и за деца-туристи. (проверено лично през м.юли)
https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/programView.do/pageTypeI … /channelId/-46743
За възрастни има и еднодневен билет -1 Tag WIEN, струва 5.80 евро, важи до 1,00ч. на следващия ден, но може да се купи само онлайн.

Тази седмична карта, останах с впечатление, че е за местните, а не за туристи? Виждам, че за туристи са посочени други варианти. Бихме ли имали проблем, ако си купим от понеделник до понеделник ?Ще летим вторник-събота и ще валидираме от вторник, но се притенявам да не стане някакъв проблем?!
Няма никакъв проблем. И ние бяхме от вторник до събота. Купете я още от летището. Когато я купите от OBB после не я валидирате. Те ви пишат датите.

# 245
  • Мнения: 2 719
Тази, която аз имам предвид не се валидира, тя е за календарна седмица и се купува от всеки табак. Струва малко над 17 евро.

# 246
  • Мнения: 38
Тази, която аз имам предвид не се валидира, тя е за календарна седмица и се купува от всеки табак. Струва малко над 17 евро.

Тази карта за всички транспорти ли е? Питам защото търсих карта за метро и комбинирана за седмица и нещо се обърках с цените, и с това до колко ще бъде изгодно за двама души.

# 247
  • Мнения: 2 719
Тази, която аз имам предвид не се валидира, тя е за календарна седмица и се купува от всеки табак. Струва малко над 17 евро.

Тази карта за всички транспорти ли е? Питам защото търсих карта за метро и комбинирана за седмица и нещо се обърках с цените, и с това до колко ще бъде изгодно за двама души.
За всички в зона 100, от и до летището се взема допълнителен билет от 2.30. Важи винаги от понеделник до неделя и е най-изгодният възможен вариант. Дори да трябва да се пътува един ден с билети, пак е  двойно по-изгодна от седмичната, която е за произволни 7 дни.

# 248
  • Мнения: 38
Тази, която аз имам предвид не се валидира, тя е за календарна седмица и се купува от всеки табак. Струва малко над 17 евро.

Тази карта за всички транспорти ли е? Питам защото търсих карта за метро и комбинирана за седмица и нещо се обърках с цените, и с това до колко ще бъде изгодно за двама души.
За всички в зона 100, от и до летището се взема допълнителен билет от 2.30. Важи винаги от понеделник до неделя и е най-изгодният възможен вариант. Дори да трябва да се пътува един ден с билети, пак е  двойно по-изгодна от седмичната, която е за произволни 7 дни.

Ще помоля за съдействие , тъй като ще сме там  4 дни декември месец.  А разглеждайки снимки на зоните не се ориентирах .. та хотелът Ни е на километър до центъра. Предвиждаме да видим зоопарк, базар пред общината, Пратер
И още два клоледни базари там, къщата на морето, коледен базар пред Белведере.
Коя карта е най - удачен вариант? И съответно наименование ако може. И интернет има тазличнк билети - комбинирани, поименни или за повече души. Ние сме двама възрастни. Изоилзвам приложението Moovit и основно явно ще сме с метро.

Предварително благодаря Simple Smile

# 249
  • София
  • Мнения: 11 127
Тази, която аз имам предвид не се валидира, тя е за календарна седмица и се купува от всеки табак. Струва малко над 17 евро.

Тази може да се купи и онлайн.

# 250
  • Мнения: 143
Здравейте,
Моля за ориентировъчни цени на Коледните базари- греяно вино, лакомства, хапване.
На колко места във Виена има базари?

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Здравейте, вчера се върнах от Виена и все още съм в еуфория, дори и половиният работен ден, който вече мина не успя да я изветри Simple Smile Ходих за втори път, с ТА и двата пъти, първия бяхме за ден, сега за два. Видяхме доста неща, останаха още за гледане, което си е добре - има поводи за още пътувания Simple Smile
Много, много, много ми хареса.

# 252
  • София
  • Мнения: 11 127
При мен беше същото.  Heart Eyes

# 253
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте,

Планираме пътуване  през декември за 4 дни с две дечица на 4 и 9 години. Ще спим в близост до Мария Хилферщрасе. Кацаме на летището във Виена.

Може ли да помоля за вашите предложения и съвети за посещение на Виена с деца относно:
- транспорт - vienna pass или подобна алтернатива, hop on hop off, или комбиниран пакет,;
- забележителности - освен зоо парка, двореца Шонбурн и коледните базари;
- местенца за хранене;

Благодаря предварително!:innocent:

# 254
  • Мнения: 1 894
За транспорта проверете дали децата не са безплатно. Миналата седмица от 4-те дни, в които бяхме, само един беше платен. Билетът за деца е 1.20.
Сигурно съм писала и преди, но за моето дете в тази възраст най-интересни бяха: къщата на морета(там за разлика от зоологическата е топло), през декември срещнахме Дядо Коледа и гледахме как хранят някакви риби(не помня кои точно). В Шьонбрун- детския музей с дрехите за преобличане най-вече и представлението в Марионетния театър. В кметството през декември има работилници за печене на сладкиши и изработване на разни неща с коледна тематика-още ги помни. Много ѝ хареса и в ZOOM- там имаше стая с пластелини и друга като морско дъно. Малки деца имаше също и в шоколадови музей в Пратера, където има курс за правене на шоколад. По мое мнение доста се забавляваха. Навсякъде може, а за малките е задължително, да присъства възрастен. Друга голяма атракция беше http://www.rollercoasterrestaurant.com/en/ в Пратера.

Общи условия

Активация на акаунт