ВИЕНА Тема 10

  • 65 893
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Тази авиокомпания вероятно има сайт, но намерих само това
https://blog.esky.bg/letim-za-20-evro-do-viena-ot-esenta/?utm_so … 09ymiTYpuuMfb8FTU

Може ли линк към сайта моля. Явно не е това https://www.laudamotionexecutive.com/1/home/

# 541
# 542
# 543
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Чудесно е да има нискотарифка и от СФ до Виена, но към момента няма сайт на самата авиокомпания, на която да се провери иф. Дни и часове на полетите, багаж, условия и т.н. Когато се появи, с интерес ще следя, в случай че някой даде линк де.

# 544
  • София
  • Мнения: 4 242
мама САННЯ, сложила съм линк към сайта на Райън еър.
Има цени, дати, часове - всичко, за което питаш.

# 545
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте,
ще летим до Братислава и от там за Виена май месец, но ще пристигнем живот и здраве към 21,10.Гледам в сайта на flixbus имат автобуси до 23,20 но се притеснявам да не закъснеем с полета прекалено много и да изтървен последният автобус, защото ще нощувката ще е във Виена.С дете на 6 години ще сме.Някой летял ли е с Уиз за Братислава в този час?Има ли други автобуси, които може да вземем за Виена освен тези на flixbus?Нужно ли е според вас от сега да запазя билети за тези автобуси или може направо нап място, рпедвид това, че не се знае точно кога ще пристигнем?
Благодар за отговорите.

# 546
  • Мнения: 29 307
Моля да ми дадете мнение за следното:

Пътуваме двама възрастни и дете на 8 г.
Знам, че за него трябва карта за градския транспорт.
Седмичните карти са 17,10, т.е. 51,30 евро.
Easy Pass са по 30 евро, но с включено 1 дете, т.е. 60 евро.

Разликата не е много, но струва ли си Easy Pass, т.е. тези намаления доколко могат да се ползват... newsm78

Принципно ще ходим до Шонбрун, Зоопарка, Музея по естествена история, Морски свят, Пратера, още 2-3 музея.

# 547
  • Мнения: 4 808
Здравейте,
ще летим до Братислава и от там за Виена май месец, но ще пристигнем живот и здраве към 21,10.Гледам в сайта на flixbus имат автобуси до 23,20 но се притеснявам да не закъснеем с полета прекалено много и да изтървен последният автобус, защото ще нощувката ще е във Виена.С дете на 6 години ще сме.Някой летял ли е с Уиз за Братислава в този час?Има ли други автобуси, които може да вземем за Виена освен тези на flixbus?Нужно ли е според вас от сега да запазя билети за тези автобуси или може направо нап място, рпедвид това, че не се знае точно кога ще пристигнем?
Благодар за отговорите.
Ние пътувахме с Райън миналата година по Великден, бях си оставила толеранс от около час, за да е сигурно, че ще успеем за автобуса и бях купила билетите предварително, но всичко беше наред и доста почакахме. Летището на Братислава  не е голямо и бързо се излиза. За мен Уиз са доста по-сигурни от Райън, но не можеш да предвидиш всичко.

# 548
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
ще летим до Братислава и от там за Виена май месец, но ще пристигнем живот и здраве към 21,10.Гледам в сайта на flixbus имат автобуси до 23,20 но се притеснявам да не закъснеем с полета прекалено много и да изтървен последният автобус, защото ще нощувката ще е във Виена.С дете на 6 години ще сме.Някой летял ли е с Уиз за Братислава в този час?Има ли други автобуси, които може да вземем за Виена освен тези на flixbus?Нужно ли е според вас от сега да запазя билети за тези автобуси или може направо нап място, рпедвид това, че не се знае точно кога ще пристигнем?
Благодар за отговорите.

ние пътувахме с този полет и тъй-като не бях сигурна и аз като вас бях резервирала нощувка в Братислава. Хостел близо до автогарата на която спира автобуса от летището. Уиз обаче пристигна 20 мин. по-рано. Доста хора се насочиха към спирката на Фликсбус.

# 549
  • Мнения: 561
Коя спирка е най близо до стария град? Ще нощуваме там и сутринта трябва да се предвижим до Виена Erdberg.

# 550
  • Мнения: 2 817
Коя спирка е най близо до стария град? Ще нощуваме там и сутринта трябва да се предвижим до Виена Erdberg.


Most SNP.

# 551
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Коя спирка е най близо до стария град? Ще нощуваме там и сутринта трябва да се предвижим до Виена Erdberg.


Most SNP.

да. спирката е под моста. Ердберг пък е много близо до метрото.

# 552
  • Мнения: 561
Благодаря. А да ме посъвтвате на Великден къде да отидем?На обед ще бъдем в града и освен разходка по Ринга, какво си заслужава да посетим? Дали ще има базари отворени? За следващите два дена съм взела Виена пас и тогава ще е Шонбрун.Зоолог.градина,Пратера,кулата.

# 553
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря. А да ме посъвтвате на Великден къде да отидем?На обед ще бъдем в града и освен разходка по Ринга, какво си заслужава да посетим? Дали ще има базари отворени? За следващите два дена съм взела Виена пас и тогава ще е Шонбрун.Зоолог.градина,Пратера,кулата.

Хофбург, Белведере - ако сте любители на музеи.
За няколко часа ходихме до Гринцинг - по препоръка на съфорумка. С трамвая, картата важи. Ако сте любители на природа и младо вино.

# 554
  • Мнения: 341
Благодаря. А да ме посъвтвате на Великден къде да отидем?На обед ще бъдем в града и освен разходка по Ринга, какво си заслужава да посетим? Дали ще има базари отворени? За следващите два дена съм взела Виена пас и тогава ще е Шонбрун.Зоолог.градина,Пратера,кулата.

Хофбург, Белведере - ако сте любители на музеи.
За няколко часа ходихме до Гринцинг - по препоръка на съфорумка. С трамвая, картата важи. Ако сте любители на природа и младо вино.

Абсолютно препоръчвам Гринцих( трамвай май 38 беше директно от центъра на Шотънтор - Университет или с U 4 до последната спирка и автобус- страхотно селце с типично австрийски филинг. Готиното любимо мое заведение- Фиглс е точно там- местна кухня, собствено вино. От там може да се качите с градски транспорт до Каленберг- връхче с църква, кафенца и страхотна гледка над Виена. Това е едно от любимите ми места. През топлия сезон правеха и Тарзан- парк на баира по пътя към върха( чудесно за деца, но скоро не съм проверявала има ли го).

Общи условия

Активация на акаунт