Бисерчета 2

  • 11 636
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Флаш , направо ме разчувства.
Личи си наистина , че си гледате детенце с много любов и внимание.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: svetlaa
Флаш , направо ме разчувства.
Личи си наистина , че си гледате детенце с много любов и внимание.


Ееее, благодаря ти за думите!
Мисля, че всички правим това за децата си, поне аз с такова впечатление оставам от всики пишещи тук, без значение различията по някои въпроси - едно е сигурно - обичаме си децата! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 502
Прясно, прясно, от тази вечер. Изкъпахме се и го обличам, махнахме хавлията и той ми вика: " Мамо, хайде бе, студено ми е, космите ми ще станат на стена!"
И още, лятото когато си бяхме в БГ, минаваме покрай булченски магазин: "Мамооо, колко много снежанки-принцеси. Мамо, ти кога ще бъдеш принцеса, а тати принц?" Дори снощи пак ни пита, горкия, аз не съм се оженила с булчинска рокля и не мога да му обесня, че вече съм била.

# 18
  • Мнения: 811
След активни интелектуални занимания с дребоса / 14 мес./ ето и първия резултат:

"Колко голям ще станеш?"  Arrow дига гордо ръцете  Arrow  мама и тате пляскат като ненормални и викат "браво"  Arrow  дребоса доволен и той пляска

Снощи:

"Колко голям ще станеш?"    Arrow  дребоса усмихнат направо пляска - що да се хаби?

# 19
  • София
  • Мнения: 39 762
dari ми право си е детето Wink
взимам мойта красавица вчера от градина и й казвам, че отиваме на изложба. Тя е много въодушевена защото трябваше да подарим едно слонче на една кака. И в таксито само питаше "мамо ама къде е тази изложница?" Wink

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
боцкана лъжичка = вилица
искам мильон в супата = искам лимон в супата

# 21
  • Мнения: 580
Цитат на: Reza
боцкана лъжичка = вилица
искам мильон в супата = искам лимон в супата



 Laughing  Laughing
ми то и аз искам мильон/милион/ в супата  Laughing

# 22
супа от море = супа с морски продукти,
подглавница = възглавница

# 23
18 mesechna dashterja Simple Smile

mame chish = kogato imame pampers

shi shi = sit (na english)=sedni

ajde bye=ajde chao

jaiche=zajche

mame chickAnA mame = kogato iska 'chicken' - t.e. pile - mamo iskam pile Wink

na ?-sa kak se kazva mama = otgovor: liro liro liro ( podgotvajem se za bukvichkata "R"  i kazvame " maIja" ot maria Wink

chip chip = kpgato shte ja kapem


.......
ps: jiveem v New York - uchim bg i english Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Не са бисерчета, но за семейството ни има няколко думички на Сиси които звучат много смешно и се превръщат в нарицателно.Simple Smile)) От сина ни помня само, че вместо вещица казваше веждица. Simple Smile
А сега Сиси ни разсмива когато вместо просто каже пльосто. А когато преди време си потупваше коремчето и каза ' Мамо виж какво шпенге имам!" се смях много. И сега се шегуваме помежду си ' виж си шпенгето'...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 025
Цитат на: Flash*
Не са бисерчета, но за семейството ни има няколко думички на Сиси които звучат много смешно и се превръщат в нарицателно.Simple Smile)) От сина ни помня само, че вместо вещица казваше веждица. Simple Smile
А сега Сиси ни разсмива когато вместо просто каже пльосто. А когато преди време си потупваше коремчето и каза ' Мамо виж какво шпенге имам!" се смях много. И сега се шегуваме помежду си ' виж си шпенгето'...

И при нас е така започваме да ги ползваме с мъжа ми, а детето се научава да ги казва правилно.Последната "находка" е ЧО'БАЩНИК.Вече обаче си му казва "чолапогащник" Grinning

# 26
  • Мнения: 811
Преди два дни - щерката на гости в майка ми. Сестра ми й обяснила държавното устройство - що е мимистерство, министри, президент и премиер. Та станало дума, че Симеон е син на последния ни цар. От друга страна в приказките царете са живели отдавна - отдавна.

Прибира се щерката и ме изпитва  Laughing

Да ама като стигнахме до премиера и тя зацикли:

"Забравих какво прави премиера  Embarassed  О,оооо, сетих се - той е цар, ама жив!!!!!!"  Laughing  Laughing  Laughing

# 27
Flash, как сте с говора?
Ний говорим ужасно, просто невъзможно неразбираемо и се панирам вече...още малко и на логопед ще я заведа...
Плъчката-иглачка = прахосмукачка
Видвам = идвам
Бодъл = добър
Пакака = капачка
Ха = елха
и купища такива, а вече сме на 3г6м-почти мома за женене!!!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Smile
Flash, как сте с говора?
Ний говорим ужасно, просто невъзможно неразбираемо и се панирам вече...още малко и на логопед ще я заведа...
Плъчката-иглачка = прахосмукачка
Видвам = идвам
Бодъл = добър
Пакака = капачка
Ха = елха
и купища такива, а вече сме на 3г6м-почти мома за женене!!!!


Няма да се шашкаш и нали знаеш, че първите са по-напред с материала.Simple Smile)) С вторите малко по-снизходително трябва! Rolling Eyes
Говори много, типично по женски, речника и е като на голям човек вече и това е причина да е смешно, щото някакси не отиват на толкова малко дете определени изрази като 'остави ме на мира!', 'досаждаш ми!', 'Наду ми главата', 'не знам дали ще успея да ти купя подарък!' - това последното ми го каза снощи.Simple Smile))
Иначе и тя разменя букви
камион=каниом
автобус е антобус
помня е поВня:-)))) и разни от сорта щуротии:-))
Догодина ще минат през логопед, дай да чакаме дотогава. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Smile
Учим стихтоворението:

Аз снежинка се наричам
И децата най-обичам.
С мъничките си крилца
Топля житните  зрънца.

Ами я ми кажете това стихотворение за 2г. дете ли е? С буквата Ж и съчетанието ЗР...но това е друга тема.

Само дето наш’та госпой’ца казва:
Аз шъм Диди
И тата бичам.
Тъй де – детето с толкоза зор му набиваме как се казва, те сега ще го карат да лъже. Пък и сред 15 бандита в яслата... смее ли да обича деца?


И още:
Съблича се за лягане и дава дрехите на баща си да ги сгъне. Той я имитира:
- Не моооогааааа.
А тя го застрелва директно:
- Ми научи се!

Голямата (5г) има проблем. Ние се опитваме да разберем какъв е, но тя само повтаря "имам проблем". Накрая с хиляда финта и психологически атаки я караме да разкаже:
- Ние с Боби ще ставаме полицаи. Ще се оженим за да имаме една полицейска кола и ще работим заедно. Проблема е къде да живеем - у тях или у нас! #Sniper



 Close-mas: Ей тези деца...

Общи условия

Активация на акаунт