Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 5

  • 49 954
  • 759
  •   1
Отговори
# 210
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
Благодаря за топлия прием!
Не знам защо си мислех, че е добре да опитам такава стимулация, макар че тук, в Англия, не са ми изписвали кломид.
Изписа ми всичко това Варненско светило, помогнало много на моя близка преди години. Тъй като хормоните ми са хубави, ми препоръча просто да подсилим овулацията, видя 5 фоликула на 4 ден от МЦ и много ми харесаха.
Естествено, тук няма как да проследявам фоликули и другите неща.
Чудя се дали не направя инвитро на естествен цикъл в България или тук. Тук има клиники, които предлагат 3 цикъла, но е солено. Единственото предимство е, че има гаранция и при три пъти неуспех връщат 70-90% от парите.
А днес съм в 23 ден от МЦ. Ужасна депресия ме е налегнала, извинете, че ви товаря, но просто не издържам вече. Sad
На мен много ми допадна това с трите опита и връщане на парите при неуспех!

# 211
  • Мнения: 516
Благодаря за топлия прием!
Не знам защо си мислех, че е добре да опитам такава стимулация, макар че тук, в Англия, не са ми изписвали кломид.
Изписа ми всичко това Варненско светило, помогнало много на моя близка преди години. Тъй като хормоните ми са хубави, ми препоръча просто да подсилим овулацията, видя 5 фоликула на 4 ден от МЦ и много ми харесаха.
Естествено, тук няма как да проследявам фоликули и другите неща.
Чудя се дали не направя инвитро на естествен цикъл в България или тук. Тук има клиники, които предлагат 3 цикъла, но е солено. Единственото предимство е, че има гаранция и при три пъти неуспех връщат 70-90% от парите.
А днес съм в 23 ден от МЦ. Ужасна депресия ме е налегнала, извинете, че ви товаря, но просто не издържам вече. Sad
На мен много ми допадна това с трите опита и връщане на парите при неуспех!
И на мен ,така със сигурност ще се стараят да има успех.

# 212
  • Мнения: 574
InnocentДе да имаше такава опция в BG.... , ех ме4ти !!!

# 213
  • Мнения: 1 248
InnocentДе да имаше такава опция в BG.... , ех ме4ти !!!
   да, сега всяка година нова  клиника се появява, а по описаният начин ще фалират повечето. Всеки дърпа чергата и всеки лекар прави клиника, вместо да се обединят и да купят скъпа техника, за да са полезни.

# 214
  • Мнения: 574
Държавните пари са голям ''кокал '' !!!

# 215
  • Мнения: 1 433
Не се радвайте на това, момичета. Незнам къде е това връщане на пари и как седят нещата, но при нас в Америка всяка клиника предлага връщане на пари, НОО трябва да си под 38г, хормони перфектни, спермограма също, да не си с наднормено тегло, индекс на мазнините да е топ форма, НЕпушач- изследват с урина, във всеки яйчник да има 14 фуликула не по-малко... и т.н. То ако беше така, без пари ще стоят. Така описано, доста нисък процент може да се възползват от този план на плащане. Защото ако отговаряш на горните критерии, бременност със сигурност ще настъпи в такава клиника. Така че успокойте се, тези неща съществуват ама на сън само 😉

# 216
  • In transit
  • Мнения: 11 843
Не се радвайте на това, момичета. Незнам къде е това връщане на пари и как седят нещата, но при нас в Америка всяка клиника предлага връщане на пари, НОО трябва да си под 38г, хормони перфектни, спермограма също, да не си с наднормено тегло, индекс на мазнините да е топ форма, НЕпушач- изследват с урина, във всеки яйчник да има 14 фуликула не по-малко... и т.н. То ако беше така, без пари ще стоят. Така описано, доста нисък процент може да се възползват от този план на плащане. Защото ако отговаряш на горните критерии, бременност със сигурност ще настъпи в такава клиника. Така че успокойте се, тези неща съществуват ама на сън само 😉
Че то при всички тия фактори защо ще търсиш клиника изобщо Joy Реално нещата би трябвало да се случат и без клиника.

# 217
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Елизабет добре дошла !
Аз не разбирам защо след като живееш в Англия си се набутала с варненски доктори. На колко години си ?
Ако в Англия ви е скъпо, виж клиниките в Чехия, Гърция, Турция, Балтийските държави.
Аз лично не бих пила толкова лекарства.
Съгласна съм с Виктория, че са комплексни нещата за ада получиш право на пакет от опита.

Ние успешно вчера пристигнахме и сега само се наслаждаваме на хубавото време и храна. Никакъв проблем не съм имала на летището със лекарства нося със себе си Менопур, Бемфола, Оргалутан и течен антибиотик Амимокс. Дори не ми поискаха документа от клиниката.

# 218
  • In transit
  • Мнения: 11 843
Две в едно, наслаждавай се на почивката! Heart Eyes Топни си крачетата в морето и заради мен...че ние тъкмо почваме ремонта иииии силно се надявам поне до юли да свършим и отпрашим за Италия.

# 219
  • Мнения: 2 673
Две в едно, приятно изкарване! Късмет с процедурата! Hug
Пухче, къде се загуби? Кога ще ходиш на първичен?

# 220
  • Мнения: 1 680
Тук съм, чета ви, но съм малко неадекватна тези дни.
Ходихме и се върнахме. Притесненията ми бяха напразни. Всичко беше точно така, както ни бе казано. След 10-на дни ще излязат резултатите на кръвните, дано да са наред. После ще  мислим как ще продължим. Така или иначе преди септември няма да започнем нищо съществено,  поради работата на мъжа ми-лятото са в разгара си и няма начин да отсъства.

# 221
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Момичета, тези които се борите за второ или трето дете, как гледате на перспективата за донорска яйцеклетка. Ако нямах друго дете изобщо не бих се замислила. Сега обаче имам смесени чувства...

# 222
  • Мнения: 1 680
Според мен от съществено значение е дали първото дете е от същия партньор, или сме с нов, който няма деца.
Да ви споделя, че спермограмата ни в клиниката няма нищо общо с българската- тук 7% морфология,  а там 80% . Обаче концентрация и подвижност са много по-зле от тук ( и в Турция излезе така ) . Координаторката каза, че българските спермограми винаги имат голяма разлика с техните, чак се чуди как ги правят тук.

# 223
  • София
  • Мнения: 23 165
80% морфология обаче не е реално  Rolling Eyes


за дя мисля че си е до човек, не до поредността на децата.
аз и за първо не исках, сега също.

# 224
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
За донорска - зависи на каква цена го искаш. Аз съм много отворена за донорска, тъй като за мен ставаш майка с гледането. Обаче ние с моя настоящ партньор имаме чудесни вече поотраснали деца. Не ни е на всяка цена да имаме наше. Ако стане, стане.

Общи условия

Активация на акаунт