Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 5

  • 50 243
  • 759
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 99
Анелка, добре дошла! И да не се задържаш дълго!
Аз не разбрах - какво значи “забави развитие на 4 ден”? Би ли пояснила.
Благодаря, да ти се връща:) До 4ти ден ембриончетата се делят "ритмично", след което или спират или не успяват да достигнат нужния стадий, който е нормалния за 5ти ден, не достигат до бластоцист. В Мемориал беше планирано да правим ПИД, но на 5 ден едничкото останало ембрионче не достигна броя клетки и стадия, подходящ за анализа. Становището на ембриолозите беше, че е възможно да го изчакаме още един ден, за да достигне стадий за ПИД, но поради "забавеното" му развитие не гарантират че ще се случи, затова препоръчаха трансфер. В Мемориал бях на естроген-прайминг протокол. Последващия коментар на проф Кахраман след отриц. тест беше, че може би той не е повлиял добре на яйцеклетките...Но знае ли човек къде се крие причината... Спермограмата на мъжа ми не е блестяща, но по мнение на специалистите до момента, за инвитро "става" Simple Smile При последния опит в МДом Варна м.март тази година, ембриончето започна да се дели по-късно, на 4 ти ден ми казаха, че се е "позабавило и има фрагментации", трансферирахме го на 5ти ден. Предполагам комбинацията възраст, стимулация и неперфектни спермита е отговорна за този развой. Пия добавки, никога не съм пушила, хормоните са в норма...И така реших да пробваме ест. цикъл. Наблюденията ми са че доста специалисти практикуват това при пациенти 40+, още повече че и със стимулация резултата е треперене пак за 1-2 я.



# 121
  • Мнения: 2 673
Здравей, anelka_rz! Много съжалявам за случилото се! Hug
Аз съм от Варна, не бих се доверила на никой лекар в нашия град.
Загуба на пари и време е според мен.
Лекувам се в "Бахчеджи", при д-р Карликая.
Много съм доволна от отношението му, клиниката, от всички.
Била съм в "Мемориал", нямаха решение на моя проблем,
загубиха ми времето. За мен в "Мемориал" нямат индивидуален подход
и не обичат пациентки над 40. В "Бахчеджи" въпреки безнадеждното ми положение,
постигнах малък напредък. Хубаво е и съпругът ти да приема добавки за подобряване на сп.
Късмет! Hug

# 122
  • тук-там
  • Мнения: 5 863
Светле, Лебед, как сте? Утре е големият ден! Всички ще треперим с вас Simple Smile

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 432
Благодаря,ами аз бивам нямам много надежда за утре след отрицателния писклив. Hug

# 124
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Светле щом не ти е дошло има големи надежди !

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 432
Светле щом не ти е дошло има големи надежди !
Ами то от лекарствата сигурно няма как да ми дойде незнам така си мисля. Дано да си права. Hug

# 126
  • Мнения: 2 673
Светле, Черен Лебед, стискам ви силно палци! Hug

# 127
  • Мнения: 3 505
Светле, Черен Лебед, стискам ви силно палци! Hug
И аз така Simple Smile

# 128
  • sofia
  • Мнения: 1 479
Здравейте борбени и смели момичета! От доста време ви чета, макар да не съм споделяла нищо в темата. Тревогите, колебанията и надеждите, които споделяте тук, съм преживяла неведнъж. На 41 години съм, от две години сме поели по пътя на репродуктивните методи, борбата ни е за първо детенце. Имаме правена 1 инсеминация в МД Варна- резултат 0. Първи инвитро опит при Др Александров отново във Варна- 3ф, 2я, трансфер на 5 ден, резултат 0. Втори опит Мемориал Истанбул- 4ф, 2оплодени, на 4ти ден забавиха развитие, ди 5ти ден 1 морула, трансфер, резултат 0. Трети опит (по фонда) МД Варна, съжалявам че ги избрах просто заради по-лесната логистика, 3ф, 2я, 1ембрион, който отново забави развитие на 4ти ден, трансфер на 5ти ден, резултат 0.
При мен като забавят развитие, изобщо не правим трансфер, казват, че няма смисъл. Виждам, че има и друга практика.

# 129
  • Мнения: 99
Здравей, anelka_rz! Много съжалявам за случилото се! Hug
Аз съм от Варна, не бих се доверила на никой лекар в нашия град.
Загуба на пари и време е според мен.
Лекувам се в "Бахчеджи", при д-р Карликая.
Много съм доволна от отношението му, клиниката, от всички.
Била съм в "Мемориал", нямаха решение на моя проблем,
загубиха ми времето. За мен в "Мемориал" нямат индивидуален подход
и не обичат пациентки над 40. В "Бахчеджи" въпреки безнадеждното ми положение,
постигнах малък напредък. Хубаво е и съпругът ти да приема добавки за подобряване на сп.
Късмет! Hug
Благодаря, Sisi345!
До репродуктивен специалист във Варна със сигурност не бих прибягнала, просто искам да намеря читаво аг за текущи прегледи и проследяване - както писах по-горе и двете лекарки, на които разчитах и имах доверие, са едновременно в отпуск по бременност/раждане:)
С интерес следя опита, който споделяш в Бахчеджи. Желая ти много много късмет! Хубавите неща стават бавно и трудно, но няма как да не станат след толкова много усилия... а и накрая няма как да не са много хубави:)

# 130
  • Варна
  • Мнения: 708
Едно въпросче, все пак ако нямахте избор към кой във Варна бихте се насочили? Аз по принцип ще ходя при стария си лекар, обаче имам някакви чуденки дали да не опитам в Майчин дом примерно, не съм проучвала как вървят там нещата в последните години. Кои специалисти се открояват така да се каже с успехи и добра практика? Пък и все още съм по фонда.

# 131
  • Мнения: 1 261
Аз не бих в МД. В някоя от предните теми някой беше пуснал статия за успеваемостта - ниска беше тяхната. Вчера пък четох статия / 100 процента платена реклама/с Козовски. Той добре, че само управлява, а не се занимава реално с ин витро. От няколко години дава безумни интервюта. За АГ впечатленията ми са, че стават за млади момичета с тубарен фактор. Във Варна не е добре положението, май.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 708
Аз не бих в МД. В някоя от предните теми някой беше пуснал статия за успеваемостта - ниска беше тяхната. Вчера пък четох статия / 100 процента платена реклама/с Козовски. Той добре, че само управлява, а не се занимава реално с ин витро. От няколко години дава безумни интервюта. За АГ впечатленията ми са, че стават за млади момичета с тубарен фактор. Във Варна не е добре положението, май.
Мдаа, значи нямам голям избор! Така и предполагах, не се е променила много ситуацията от преди 4 години. Все се надявах, че са постигнали напредък. Unamused

# 133
# 134
  • In transit
  • Мнения: 12 059
В МД завеждащ на инвитрото е Юдова. Тоя Козовски изобщо не фигурира там. Само Юдова и Сариев са. При втория както бях писала не бих стъпила. Ако нямах избор и възможност да ида другаде пак бих избрала Юдова. Другия вариант е Липчева, но тя само преглежда тук иначе се ходи в Св. Иван Рилски в Шумен. Знам, че са клон на Надежда и работят по техния начин. Там са и обучавани.

Общи условия

Активация на акаунт