Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 59 864
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16 840
Ако  лекарят ти назначи и по 3 пъти на ден ще ти слагат ✌

# 31
  • Мнения: X
Аз си носех от 0,6 с мен защото много трудно се намира. Наистина се наложи един два пъти да слагат от моя клексан докато им бъде изпълнена заявката, но после ми го връщаха.
 Аз и за това съм се презапасила с клексан от 0,6, че сега няма какво да го правя.   Сега минах на 0,4.

# 32
  • Мнения: 752
Герда използвай си 0.6 и оставяй малко течност в спринцовката така ще си ги изхабиш!:sunglasses:

# 33
  • Мнения: 490
Герда , а след раждането ще ходиш ли при Паскалева да си пускаш анти Ха ?
Аз като мина на 0.6 , ще ти пиша дали още имаш.
Аз след инсулта бях на 2 пъти по 0.4 и си бях в терапевтичните дози , така че от Надежда отвсякъде са искали да те профилактират. Кой ти води раждането ?
А за тробмите сигурно  може разбереш ако са някъде по крайниците , отидат ли към бял дроб, сърце , мозък ...  и се разбират само и единствено последствията. Но по тази тема не съм особено запозната и по скоро трябва да се консултираш с ангиолог.

# 34
  • пазарджик
  • Мнения: 514
Рончо стана ми любопитно дали наистина може ,ако си на доза 0.4 може да ползваш не цялото количество от инжекции от 0.6 ?Понеже и аз имам няколко броики ,а съм на 0.4,мислила съм си го това но мислех,че и саматантечност вътре е по-силна така да кажа.

# 35
  • Мнения: X
Аз от 9 месеца бодене вече гледам да избягвам за една доза да се боцкам два пъти.  Раждах  в Надежда. Доволна съм.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 19:36 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 752
Данито аз като бях на доза 0.4 и имах зацапване лекар ми каза да оставям малко от дозата в спринцовката.

# 37
  • Мнения: X
Като има зацапване спират нмх до два чисти дни.

# 38
  • София
  • Мнения: 10 642
Рончо стана ми любопитно дали наистина може ,ако си на доза 0.4 може да ползваш не цялото количество от инжекции от 0.6 ?Понеже и аз имам няколко броики ,а съм на 0.4,мислила съм си го това но мислех,че и саматантечност вътре е по-силна така да кажа.
Не е “по-силна”.
Абсолютно може да се ползва и да се оставя малко от лекарството или предварително да се “изхвърли”.
Аз така правех след раждането, защото имах от 0,6

# 39
  • Шумен
  • Мнения: 26
Здравейте борбенни мами аз също съм на терапия фраксипарин 0,4 и унирекс 75 мл искам да ви питам вашата доза беше ли увеличена пускат ли се повторни изслидвания ? Надявам се да стигнем всички финала да гушкаме здрави бебчета лека бременност на всички 😊

# 40
  • Мнения: 490
Jenny , аз съм на 0.4 клексан , в 9 г.с бях при Паскалева на консултация и си пусках анти Ха и отново ме вика към 18 г.с - пак да пуснем изследвания и да мина на 0.6 клексан. Птез този период ако АГ прецени , че се влошава кръвотока към плода - той ще прецени дали да увеличи дозата или дали има нужда и от АП

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 26
yyoana , тези
анти Ха  се заплащат от нас нали аз в началото пуснах генетични който не се поемат от касата , а за кръвотока не сам го питала до сега надявам се всичко да е добре

# 42
  • Мнения: 490
Да , Анти Ха - си го плащаш сама , за останалите - мисля - че  за фибриногена може да си вземеш направление. Но поне в НКБ , Паскалева преценява на място какви изследвания да си пуснеш и трябва веднага да ги пуснеш , за да ги види след 30 мин и нямаш особено време за направление. Поне аз винаги всичко съм си плащала. Към 120 лв май ми излязоха изследванията с консултацията - но може и да те подведа. Напоследък давам толкова много пари за кръвни изследвания , че вече се бъркам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 219
Момичета, а в какви стойности се движат тромбоцитите ви, когато сте на фраксипарин? Моите последно са 400 и ми се струват доста високи.

# 44
  • Мнения: X
За високи тромбоцити на мен проф. Паскалева ми предписа допълнително и аспирин, но правих аспи тест.

Последна редакция: вт, 22 май 2018, 20:15 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт