Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 604
  • 724
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 6 010
bibian@, няма нужда да цепиш секундата, не е фатално Simple Smile Ще видиш какво мъртвило е там, по коридора никой не минава, за лабораторията никой не чака... даже ако при Паскалева няма никой преди теб може и да влезеш. Консултацията при мен беше не повече от 10 минутки, тя веднага ме заведе в лабораторията и издиктува какво иска а ми изследват.

# 406
  • София
  • Мнения: 941
Аз, когато съм ходила, пък все съм улучвала все много народ да чака и дори ми е закъсняеал часа....някои момичета доста се бавеха при нея. Имаше и чакащи за лабораторията... За това се притеснявам, но дано имам късмет сега.. Макар, че малко се съмнявам, защото това е първия ден след отпуската и и предполагам ще има пак доста чакащи...

# 407
  • Варна
  • Мнения: 669
Аз вчера се обаждах да питам за час и ми споделиха, че нямали реактив за изследването на АП. Чакали го другата седмица, да се обадя във вторник пак.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз вчера се обаждах да питам за час и ми споделиха, че нямали реактив за изследването на АП. Чакали го другата седмица, да се обадя във вторник пак.

И аз го чакам , още на 26.07 нямаха... Казаха да звънна към 6 ти август .

# 409
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз, когато съм ходила, пък все съм улучвала все много народ да чака и дори ми е закъсняеал часа....някои момичета доста се бавеха при нея. Имаше и чакащи за лабораторията... За това се притеснявам, но дано имам късмет сега.. Макар, че малко се съмнявам, защото това е първия ден след отпуската и и предполагам ще има пак доста чакащи...
Иди по-рано, кръвта се взима 3.5-4часа след инжекцията

# 410
  • Варна
  • Мнения: 669
Мислите ли, че 18-20 ден след трансфер е удачен за пътуване от Варна до София за преглед при проф.Паскалева? Мисля със спален вагон, но все пак се колебая...

# 411
  • Мнения: 490
Аз шофирах 220 км след трансфера до Хасково и оттогава на 2 седмици пътувам до София и обратно след един -два дни. Не съм имала никакви проблеми засега в 23 г.с . Даже винаги като шофирам - коремът ми е супер спокоен и малката спи Simple Smile

# 412
  • Мнения: X
И аз две седмици преди да родя шофирах.
Бебето имаше предпочитание каква кола ще карам, ако и ограничаваха пространството риташе ужасно.

Последна редакция: нд, 05 авг 2018, 22:46 от Анонимен

# 413
  • София
  • Мнения: 7 542
Сигма, какъв се оказа проблемът?

Аз знам че АП минава през плацентата, а НМХ - не
Бе и на мен така ми казваха, докато шестчасовата ми дъщеря не прокърви от белия дроб.

# 414
  • Мнения: 219
Сигма, какъв се оказа проблемът?

Аз знам че АП минава през плацентата, а НМХ - не
Бе и на мен така ми казваха, докато шестчасовата ми дъщеря не прокърви от белия дроб.
Sigma, ти по време на бременноста си не лекуваше ли няколко поредни тромба? Преполагам си била на по-високи дози хепарин и фраксипарин?

# 415
  • Мнения: 39 685
Да, така беше. Боцках о два пъти на ден 0.6
Но хепарина мина през плацентата. Факт.

# 416
  • Мнения: 490
Sigma , а с тази доза на нмх - как и кога го намалихте или спряхте преди раждането ? Секцио ли беше и после кога пак ти сложиха първата инжекция нмх? И как отреагираха лекарите при бебето , ако нмх е преминал през плацентата ?
Надявам се всичко е наред

# 417
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, така беше. Боцках о два пъти на ден 0.6
Но хепарина мина през плацентата. Факт.

Сегме, хепарина е направил поразиите Sad не НМХ

# 418
  • Мнения: 39 685
Хепарин не съм слагала  16 седмици преди раждането. Запуших се 12 и 16 седмица. Родих 32.

Йоана, 20 дни след раждането направих третия най лош тромб. Подцениха ми ситуацията и ме сложиха на една инжекция 0.6 десетина дни след секциото. Сега вече съм добре. Доколкото мога де. Пия синтром и гледам да не се втелясвам.

# 419
  • Мнения: 195
Момичета, знаете ли дали хепарина понижава хемоглобина?

Общи условия

Активация на акаунт