Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 454
  • 724
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Не влияе на хемоглобина.
Аз бях на 0,4 след раждане на 12 часа
Вместо на 0,6 на 24 часа. Така ми го назначи
Явно е имало защо.

# 421
  • София
  • Мнения: 10 642
Хепарин не съм слагала  16 седмици преди раждането. Запуших се 12 и 16 седмица. Родих 32.

Йоана, 20 дни след раждането направих третия най лош тромб. Подцениха ми ситуацията и ме сложиха на една инжекция 0.6 десетина дни след секциото. Сега вече съм добре. Доколкото мога де. Пия синтром и гледам да не се втелясвам.

Е значи е от големите дози НМХ Sad
Важното е, че детенце е добре и ти до колкото може Hug

# 422
  • Мнения: 9 196
Не би трябвало да влияе на хемоглобина НМХ.

# 423
  • Мнения: 195
Искам да попитам как се чувствахте при лечение на тромбите? Имахте ли сили? Можехте ли да вървите (след изтичане срока на пълен покой). Колко време ви болеше?

# 424
  • Мнения: 219
Искам да попитам как се чувствахте при лечение на тромбите? Имахте ли сили? Можехте ли да вървите (след изтичане срока на пълен покой). Колко време ви болеше?

Ти да не си направила някоя тромбоза ?

# 425
  • Мнения: 195
Да, тромб дълъг около метър. Ама кажете вие как се чувствахте в това състояние, аз съм под контрол в момента.

# 426
  • Мнения: 39 506
Тук освен мен и Ширин, за щастие никой не е правил тромбози.

Въх, какъв е тоя гигант който си отгледала Thinking По принцип тромбите не болят. Хепарин, лежане и  това е.

# 427
  • София
  • Мнения: 1 678
Мале, какво значи тромб един метър? Много страшно звучи! Аз си представях тромбите като някакви топчета...

# 428
  • Мнения: 39 506
Няма как да е метър. Има запушване и то е даже милиметри. Но спира циркулацията на кръв и става опасно. Важното е, че момичето е под контрол. Скорошно оздравяване му желая.

# 429
  • Мнения: 219
Доста момичета във форума са правили тромбози. Част от тях ми помогнаха в тежкия момент в началото и ми дадоха много информация за проблема, за което съм страшно благодарна. Ако някои от тях ме четат, още веднъж сърдечно им благодаря Heartpulse  Моята история накратко .
Скрит текст:
Аз съм хомозигот Лайден и направих тромб преди няколко месеца. Беше провокиран от стимулация . Заболя ме много целия крак, отидох на съдов и го видяха. Нямах подуване или промяна в цвета, тъй като е бил сравнително малък. От там ти е познато- лежане в болница с хепарин, след това чорап 2ра компресия и ми предложиха фраксипарин, който аз отказах и избрах лечението с хапчета- антикоагулант( в моя случай еликвис). Боля ме много крака  десетина дни от началото на тромба, но реших бързо да се върна на работа и да се раздвижвам постепенно. Сега вървя между 5 и 10 км на ден, понякога карам колело, не се залежавам. Не ми се е подувал крака никога, но от време на време усещам някаква тежест в него. Още нося чорапа, но вече за по няколко часа на ден, къпя се с хладка вода, а накрая обливам със студена, не пия алкохол, нормално ми е телесното тегло и гледам да се радвам на живота всеки един ден Simple Smile  Разградих тромба с този медикамент много бързо, но ще бъда на антикоагуланти дълго време заради това, че съм хомозигот Лайден, а когато реша отново да забременявам е ясно колко ще е трудно всичко и как ще тръпна през цялата бременност. По скоро психологичната част ми беше по-трудна от физическата. Лекарите ми казват, че трябва да си преценя виталния си риск, т.е че е много опасно и за мен и за бебето.. Сърдечно ти желая да се оправяш бързо, да се реканализира напълно и да се чувстваш добре и най-вече да не падаш духом Simple Smile

# 430
  • Мнения: X
Фаберже също.
Боже мой, Сирма, хомозигот на фактор 5, кой ти ппави стимулацията?

# 431
  • Мнения: 219
Беше ми първата стимулация и не знаехме, че съм с такава тромбофилия. Нямаше как де се предположи. Стана след тази първа стимулация, която си беше направо хипер. Сега доста ме е страх за бременността. Знам, че могат много неща да се объркат и то заради факта, че съм имала 1 път тромбоза вече.

# 432
  • Мнения: 490
Сирма .... много съжалявам за станалото Sad Както съм писала и друг път - при мен се получи тромб след предишното ми нормално раждане , с нискофискови мутации съм. Сега съм 24 г.с и много ме е страх - въпреки че съм на терапия.
Ти сега бременна ли си или планираш бременност ?
На мен ми се появиха разширени вени , които не са от най-повърхностните Sad Според вас трябва ли да се консултирам със съдов хирург или прекалявам вече с притесненията. Ако питам мъжа ми - съм най-голямата хипохондричка на света Simple Smile

# 433
  • Мнения: X
Като наближи раждането ще те пратят на съдов ((  когато дойде време  за
очен)забрявят ли те - настоявай.

# 434
  • Мнения: 219
Не съм още бременна, изчаквам да подновим опитите. Трябва да натрупам още сили, пък и смелост. Ще ходя при съдов през цялата бременност, както и при Паскалева.
YyoAna, недей да слушаш никой дали си хипохондрик или не, важно е да следиш състоянието си. Мисля че беше прекарала инсулт, което не е шега изобщо. Недей и прекалено дя те е страх обаче:)

Общи условия

Активация на акаунт