Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 14

  • 60 601
  • 724
  •   2
Отговори
# 495
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Да от матката знам,  затова се замислих и за това. Нямам кого да питам за съжаление,  тук съвети по телефона не дават, само със записан час, който най-рано след 2 седмици.

# 496
  • Мнения: 711
И аз имам хемороид, моя доктор каза, че не е причина за спиране на клексан дори ако прокърви. Но аз съм на профилактичната доза, 0.4. А и по добре е доктор да потвърди разбира се.

# 497
  • София
  • Мнения: 941
Момичета, аз искам да попитам, от къде намирате Клексан най-изгодно и последно, колко на брой са в опаковка, защото някои пишат по 6, а в нета намирам по 10.. Аз от Фраксито май съм получила алергия, защото започанаха да ми се образуват огромни хематоми, бучки и ме сърби, а и Ео (еозинофили)в ПКК, за които Паскалева ми беше споменала, че се следят за алергия..са ми повишени...Въпроса е дали утре Сигридов ще ми позволи да мина на Клексан, защото четох, че на някои момичета не е препоръчвал и е обяснявал защо за тях трябва именно Фракси..Rolling Eyes

# 498
  • Мнения: 711
Аз минах от фраксипарин на клексан, но бучки си имам, макар по малки вече. Една сестра минказа да разтривам веднага след поставянето на инжекцията и май като стават по малки бучки така. Но от клексана намаляха сърнежите по тялото, не съм правила нова пкк да видя намалели ли са Ео, сигурно са.

Сподели ако докторът каже каква е разликата между фраксипарина и клексана моля те.

Сега клексан намирам по -лесно в аптеките, по шест в кутия за около 43лв. Хич не ми се струва изгодно, кажете ако ги има на по добра цена. Макар, че аз си тая надежда да ги спра по някое време, събирам информация за тази профилактика....

Аз исках да ви попитам, оставали линса ви бучки за повече от двс месеца, на мен дяе големи ми стоят толкова време и все забравям на преглед да питам... Дали не трябва нещо да направя. С хепарин се мазах, но нищо. Другите бучици са малки и до около седмица може би изчезват. Но тези дветв не мърдат и са по големи и като че ли по твърди.

# 499
  • София
  • Мнения: 941
И на мендве големи от двете страни на корема си седят вече поне 2 седмици...и повече. Няма проблем, ще пиша, но той мисля преценява индивидуално кой може и кой не да смени на Клексан. От това, ковто четох, така разбрах! Странно за разтриването след биенето...аз съм чула точно обратното-да НЕ се рвзтрива, защото стават синки и бучки...Sad А то и ако с Клексана ми се получават бучки, не знам дали има смисъл да сменям, защото мен за сега поне сърбежа не ми е много, на моменти се чешам през деня. Явно пак е индивидуално, защото при някои момичета от Клексана не им се появяват изобщо буци и си карат през цялата бременност с биене в корема, без проблем! Sad

# 500
  • Мнения: 757
Между Клексан и Фракси няма разлика. Фраксито при по- продължителна употреба дава алергий. В Марешки кутия Клексан 6 бр. е 38 лв.

# 501
  • Мнения: 490
Това , че Сигридов преценява индивидуално..... просто нямам думи. Разлика в механизма на действие м/у клексан и фраксипарин няма. Момичета , не му се връзвайте на всички глупости на Сигридов.

# 502
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз получих ужасна алергия от фраксипарин и самия Сигридов ми даде рецепта за Клексан. За съжаление не се презапасих този път и 3 дни бих Фракси и пак ми се появиха плюски и сърбежи. Добре, че беше една приятелка да ме спаси с кутия Клексан докато си намеря да си купя.

# 503
  • Мнения: 16 897
Има разлика между състава на фраксипарин и клексан. Едното съдържа
надропарин калций, а другото еиоксапарин натрий. Действието е едно и също.
На мен Сигридов ми каза да ползвам, което намеря в аптеката. Аз намирах Клексан.

# 504
  • София
  • Мнения: 1 323
Ако имате как да си го поръчвате от Турция  или някой да ви го носи   разликата в цената е доста голяма. Сега ходят по почивки и ако имате познати- спокойно може да им поръчате, не ви трябва рецепта . Там са 10 бр в кутия и цената е около 5,40 лв за брой. Аз тъкмо си поръчах 3 кутии и вчера Паскалева ми смени дозата на 0,6. Добре, че имаше едно момиче там , на нея й смени фраксито с клексан и тя веднага ми го взе Simple Smile

# 505
  • Мнения: 1 221
Момичета здравейте Simple Smile и аз съм на Клексан. До преди 7 дни бях на 0.4, но ми вдигна дозата на 0.6. Купих си от аптека марешки на цена около 8-9 лева бройката. Търсих е Турция в Одрин но нямаше и си намерих в Солун и днес ще ми го донесат. Излиза към 7.80 бройката.
По-скоро ме пристенява следното. Прокървих леко и еднократно преди 2 седмици. Моето аг категорично отказа да ми го спира.  Не пия аспирин.
Онзи ден пак прокървих но вече доста по-обилно. Аг отново не беше въодушевена да го спирам, но се притесняваше от кървенето и накрая се разбрахме да пропусна 1 ден. Днес сутринта си сложих от 0.4 и за сега не вижда засилване на течението. Мисля още 2 дни да слагам 0.4 и после да си мина на 0.6.
В крайна сметка клексана разрежда ли кръвта или има само антислепващ ефект за да не стават тромби.
Сега лежа и повече и съвсем изтрещях да не стане някои тромб....
Иначе съм с близнаци в 17 седмица
П.п. позасили се пак, дали е пък не е от клексана в крайна сметка Sad

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 14:17 от Dundiu86

# 506
  • София
  • Мнения: 1 323
Дундис86, гониш ме ти непрекъснато Wink ахах .... Аз съм 18+ .
Ще споделиш ли колко ти беше Анти-ха, че ти вдигнаха дозата ? Мойто беше 0,21  , качила съм 5 кг дотук .
Ти аспирин пиеше ли ?
И мен малко ме е шубе да не кръвна с 0,6 , че и аспирин пия всеки ден .

# 507
  • Мнения: X
Аз бях на 0,6 не съм имала никакви проблеми. Ама и аспипинчето си зобях по 100.

# 508
  • Мнения: 1 221
0.33 ми беше анти ха, нямам аспирин аз. Не знам от какво кръвнах Sad карах колата и двата пъти и имах 100 задачи и напрежение ама дали от това или просто си е имало нещо, което се е провокирало от по-високата доза клексан...
Днес си сложих и не видях разлика с предните дни, така че и утре ще сложа пак но от 0.4. Имам още 3 дози и ще слагам тях тия дни и после ще вдигна пак на 0.6.
Паскалева каза че рискът намалявал с всеки изминал ден и че дори и да прокървя може да се направи кратка пауза, обаче аз си се притеснявам.
Абе луда работа, от сега съм такава паника че просто не знам как ще се кара до края Sad само да са ми живи и здрави бебетата

# 509
  • Мнения: X
Ти пита ли паскалева при 0,33 анти Ха дали трябва да променяте дозата?
Аз никога не съм имала такова анти Ха

Общи условия

Активация на акаунт