Хормони и килограми,имат ли връзка ?

  • 9 175
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 162
Тотално ме стресирахте,честно.......
Аз не мислех,че тези стойности са нещо страшно,а тя каква стана.....И плюс това не знам дали ендокринолога ми е добър,за първи път посещавам такъв лекар,нямам идея дали да му се доверя,дали тези изследвания са достатъчни,дали да пия нещата които ми казва (защото по принцип не вярвам не лекари ) да не вземе да стане по зле...и черешката на тортата: четох темата която ми даде Грета Ей и не стигат всичките болести дето ми изреди,ама разбрах и че няма да мога да забременея сигурно.... честно,ужасно съм изплашена вече.А до преди няколко дни умирах от щастие,че проблема най-накрая е открит и ще се реши Sad

# 16
  • Мнения: 46 518
Спокойно, като започнеш лечението ще се нормализира ТСХ-то и ще забременееш без проблем.
Важното е, че си пуснала изследвания и вече знаеш, че стойностите не са добри.
Защото аз ходих преди години, когато започнах да усещам, че нещо става, на ендокринолог, но нито ми пусна изследвания, нито ме гледа на ехограф, само ми пипна шията и каза, че нямам възли. Е, нямам, то и сега няма, но това не значи, че нямам проблем с жлезата. Яд ме е, че тогава не потърсих информация, ама... по-добре късно, отколкото никога Grin

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 162
Не се сърди човече,дано си права,че се отчаях.Утре имам час от 10 и 20 при ендокринолога и ще пиша после какво е казал...дано не ме достресира и той Grinning

# 18
  • Мнения: 2 495
По-полезно за теб ще бъде да се мобилизираш и да разговаряш осъзнато с него,а не да стоиш като агне на заколение.Важно е и да си зададеш въпросите ,които те вълнуват,можеш да си ги напишеш.Защото,ако не останеш убедена от прегледа,ще трябва да търсиш друг доктор.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 291
За забременяване си има работещи терапии. Ще си гушкаш после бебетата и ще ни се фукаш.

Изобщо не е толкова страшно, ако се следиш.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 162
Мдам,Грета Ей излезе права.Лекаря каза,че имам Хашимото и ИР и ми предписа Глюкофаж и Еутирокс. Каза към 7-8 юни пак да си направя TSH и да му занеса отново изследванията да види дали има някакъв ефект.Малко ме притесни само,че Глюкофажа не понасял на повечето хора и можело да ми се повръща или да имам диария и ако се случи така ще трябва да го спра.Също така каза,че някои жени отслабвали при приема на едно от двете лекарства (но не запомних от кое) ... иииии сега ще почвам да чета темите за Хашимотото и ИР,въпреки че четох сумати статии за тях,пак не разбирам точно какво пречат на организма.Имам предвид ,че ако не бях качила килограми изобщо нямаше да обърна внимание или да се позаинтересувам за тея хормони....

# 21
  • Мнения: 133
В каква доза ти изписа Глюкофажа и направи ли ти схема за почване? А това с диарията - ми повечето хора я получават в началото, ама преминава след известно време при повечето, споко.
И да, с Глюкофажа се отслабва, ако е комбиниран с корекция в диетата. А спомена ли ти нещо за диета и спорт?

Между другото, високите нива на инсулина пречат на свалянето на килограми.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 291
Да бе, минава. Може да е постоянна.

UnbreakableFlower, дадох ти акъл в другата тема. Там има момичета, които разбират много.
И не се шашкай, ще се оправиш!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 162
Каза да пия по половин хапче 3 пъти на ден след хранене.За спорт нищо не каза,но аз до преди 2 месеца ходих на аеробика всеки ден, после спрях защото видях,че няма резултат та и от там тръгнах по лекари.Другия месец така или иначе пак ще започна да ходя.Но за диета нищо не е казал,а и по добре,защото шанса да спазвам диета е почти нулев.
А относно последното изречение "Между другото, високите нива на инсулина пречат на свалянето на килограми." аз няма ли да пия Глюкофаж точно поради тази причина ?

Грета Ей, благодаря ти много за мненията,наистина ми бяха много от полза,а и верни при което. И вече минавам в темите,които ми посочи Simple Smile

# 24
  • Мнения: 133
А относно последното изречение "Между другото, високите нива на инсулина пречат на свалянето на килограми." аз няма ли да пия Глюкофаж точно поради тази причина ?

Да, беше просто като обяснение защо не сваляш въпреки аеробиката.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 162
А относно последното изречение "Между другото, високите нива на инсулина пречат на свалянето на килограми." аз няма ли да пия Глюкофаж точно поради тази причина ?

Да, беше просто като обяснение защо не сваляш въпреки аеробиката.

За секунда помислих,че бъркам някъде Smile .
Хора,честно,много са ми сложни за разбиране тея неща с хормоните.И най-вече това с ИР.Единственото,което е разбрах е,че поне не е диабет от което много ме беше страх.А от там нататък,пълна мъгла Rolling Eyes И може би разсъждавам по грешен начин,но предполагам,че целта на това лечение е първо да почна да си свалям нормално килограмите и да не хвана диабет.
Наистина ви правя евала,че сте толкова запознати с тази тема.

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 361
Хормоните играят роля, но с тренировки само не се отслабва, дори напротив - може да напълнееш още, защото от тях се изгладнява още повече.
Какво ядеш? Колко калории приемаш на ден?

Оправи си първо изследванията и след това потърси съвет от диетолог, храненето е най-важно при свалянето на килограми. Упражненията ги ограничи до ходене, колело - леки движения от които няма да изгладняваш зверски.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 162
Хормоните играят роля, но с тренировки само не се отслабва, дори напротив - може да напълнееш още, защото от тях се изгладнява още повече.
Какво ядеш? Колко калории приемаш на ден?

Оправи си първо изследванията и след това потърси съвет от диетолог, храненето е най-важно при свалянето на килограми. Упражненията ги ограничи до ходене, колело - леки движения от които няма да изгладняваш зверски.

Аз не съм огладнявала повече след тренировка,даже напротив - само пия вода...
А и при всеки организъм е различно,аз лично съм тренирала много пъти и винаги съм сваляла по 4-5кг на месец.
За калориите нямам идея,винаги са ме дразнели тея неща някой като седне да яде да си брой калориите....знам само,че се ограничавам да не ям сладко ,тестяно ,газирано и тн.Не прекалявам.Но вече ходих на лекар ,имам ИР и за това не свалям.От около 10 дена съм на хапчета и спорт,не съм се мерила още ,но си мисля,че вече има малка разлика,просто се усещам,но ще видим на края на месеца.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 361
Не е задължително да броиш калориите постоянно, но е добре поне да си наясно какво количество горе-долу приемаш на ден и какво точно е съдържанието на основните неща, които ядеш. Не само сладкото и тестените изделия имат много калории. Да не се окаже, че имаш нужда от 1500 за да поддържаш едни килограми, а ти ядеш по 2200. Естествено, че така бавно, но сигурно трупаш. Примерни стойности давам.
Успех!

# 29
  • Мнения: X
Скрит текст:
Каза да пия по половин хапче 3 пъти на ден след хранене.За спорт нищо не каза,но аз до преди 2 месеца ходих на аеробика всеки ден, после спрях защото видях,че няма резултат та и от там тръгнах по лекари.Другия месец така или иначе пак ще започна да ходя.
Но за диета нищо не е казал,а и по добре,защото шанса да спазвам диета е почти нулев.
А относно последното изречение "Между другото, високите нива на инсулина пречат на свалянето на килограми." аз няма ли да пия Глюкофаж точно поради тази причина ?

Скрит текст:
Грета Ей, благодаря ти много за мненията,наистина ми бяха много от полза,а и верни при което. И вече минавам в темите,които ми посочи Simple Smile
При ИР, каквито и хапчета да пиеш/изпиеш, ако не промениш начина си на хранене, шанса за излекуване и отслабване е минимален.
А и ИР, не е диабет, но е ПРЕДдиабет.И само с хапчета не се оправя...трябва си цялостна промяна в начина на живот и хранене.

Общи условия

Активация на акаунт