Хормони и килограми,имат ли връзка ?

  • 9 204
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 061
За жени с ръст 165 горна граница 68 кг.
Това е нереално просто.
Може би голямо значение има и структурата на тялото,защото аз например съм 163 висока и съм 48 килограма.
Не бързайте да казвате,че съм слаботелесна,защото изглеждам чудесно.Бях качвала снимки в една тема,защото никой не ми вярваше,да не се повтарям сега...
Така че тези норми за мен лично не са коректни.

# 46
  • Мнения: 46 571
Нормите са с големи граници именно заради особеностите на тялото.
52-68 кг се водят здравословни за този ръст. Не мисля, че са некоректни.

# 47
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Човек просто трябва да види как се харесва най-много. Ако иска да му се броят ребрата, да се стреми към това, но да не забравя, че здравето страда и като не се яде. Ако пък изглежда секси с малко повече килца - евала. Но е важно теглото да се контролира. Казвам го, защото сега се опитват да прокарват разни разбирания, че и слониците по 150кг са красиви и трябва да ги приемаме, вместо да им говорим за здраве... но той света се е побъркал не само по този въпрос.

# 48
  • Мнения: 5 061
Относно това как изглежда човек(колко кг е)и отношението ми към него спрямо това,ще кажа,че никога не съм преценявала хората по този външен белег.
НО,определено не се радвам на хората,които са много над "нормите",не за друго,ами защото се притеснявам за здравето им.ОСОБЕНО деца.
Когато видя някоя майка да се радва на отрочето си,което прилича на рекламното човече на мишелин , направо ми се догажда.
Яденето не винаги е здраве,както агитират бабите Grinning
Човек не само трябва да се чувства добре,но и да има някакви разумни граници.
Защото аз познавам жени,които са 2 пъти над нормалното си тегло,но казват,че са щастливи,защото не са се отказали от любимия си шоколад.Е....

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Не може да не си вадим изводи за хора, които са супер дебели. Дори да се дължи на болест, такова свръх тегло не се качва за 2 седмици. Имало е достатъчно време да се реагира и разбере причината. А и реално наднорменото тегло причинено от болест не е чак такъв голям процент, повечето дебели хора, са дебели от лакомия.
Не казвам, че са лоши хора, но определено има дълбок емоционален проблем там.. иначе защо ще се накажат така?

# 50
  • Мнения: X
Лакомията е следствие от нарушен химичен баланс на тялото.А той пък се нарушава от днешната така наречена "храна"....

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Бих заместила "тялото" с "мозъка" и ще се съглася. Към храната човек може да има същото отношение като към цигарите, наркотиците, хазарта. Когато единственото ти удоволствие в живота е да ядеш, килограмите се качват много бързо.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 293
 Vervam, какво се очаква от майките на мишелинчетата? Не е ли малко грозно изказването ти?

От висотата на твоите килограми пълните деца/възрастни може да изглеждат ужасяващо, но това понякога е в следствие на хормонални проблеми. Да не говорим, че и темата е за това.

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 441
Темата е за това, но е наивно да се смята, че наднорменото тегло се дължи най-вече на такива проблеми.

Иначе и за мен е престъпление родителите да тъпчат децата си и да ги докарат до много килограми. Освен, че не е здравословно, какво самочувствие ще има такова дете? Как ще се справя с подигравките на останалите деца, които няма начин да не се случат?

# 54
  • Мнения: X
Темата е за това, но е наивно да се смята, че наднорменото тегло се дължи най-вече на такива проблеми.

Скрит текст:
Иначе и за мен е престъпление родителите да тъпчат децата си и да ги докарат до много килограми. Освен, че не е здравословно, какво самочувствие ще има такова дете? Как ще се справя с подигравките на останалите деца, които няма начин да не се случат?
Ами, реално е така....като натрупа човек първите излишни кг и влиза в порочен кръг.Мастните клетки не са просто "статично залепени" за телата ни, те също произвеждат хормони, които пък нарушават хормоналното равновесие в организма.Това от своя страна те "кара" да ядеш още повече, мастните клетки бълват още и още хормони, които те правят гладен....и така, до "края на света".или докато не се "светнеш" къде е проблема и не вземеш мерки.

# 55
  • Мнения: 5 061
Vervam, какво се очаква от майките на мишелинчетата? Не е ли малко грозно изказването ти?

От висотата на твоите килограми пълните деца/възрастни може да изглеждат ужасяващо, но това понякога е в следствие на хормонални проблеми. Да не говорим, че и темата е за това.

Хайде малко да четем преди да говорим , а?
Не съм ви аз виновна,че сте свикнали да ви нападат все и сте готова да се защитавате, дори когато това не се случва.
Изречението ми е:Когато видя някоя майка да се радва на отрочето си,което прилича на рекламното човече на мишелин , направо ми се догажда.
Когато дебелината(изключителната дебелина) на детето и я прави щастлива,защото е дебелшко и здраво .
Или когато видя майка да тъпче с баничка 40 килограмово 5 годишно момиченце с думите:"папай мамо,папай!"(съвсем реална ситуация)
ТОВА ме отвращава.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 293
Как може да ти се догажда от майка, радваща се на детето си?

Иначе не се чувствам нападната, децата ми са слаби. Аз съм била слаба през целия си живот, с изключение на последните 4 години, когато от много силен стрес/ а не хранене/ отключих хормонални проблеми. И съм много чувствителна на тази тема, защото реално знам какво е да качиш 15 кила за отрицателно време и да не можеш да ги свалиш.

Та така, не съм нападната, а съм била от двете страни на барикадата. И не съм категорична за неща, които могат да имат и друга страна.

# 57
  • Мнения: 5 061
Грета Ей
Аз ли не се изразявам правилно,че не ме разбираш?
Защо се хващаш за няколко думи от едно изречение,а не гледаш целия смисъл?
Не се радвам когато майка дава мазна баничка на 40 килограмово 5 годишно момиченце и се радва,че е дебело.
Ти би ли се радвала?
Ако децата ти бяха с проблем и бяха двойно над нормата,ти би ли се радвала от този факт и би ли им давала още мазни храни,би ли ги подстрекавала да дебелеят още?
Защото много такива майки има,твърде много.А пък бабите хич не искам и да ги коментирам.

# 58
  • Мнения: 46 571
Не може да не си вадим изводи за хора, които са супер дебели. Дори да се дължи на болест, такова свръх тегло не се качва за 2 седмици. Имало е достатъчно време да се реагира и разбере причината. А и реално наднорменото тегло причинено от болест не е чак такъв голям процент, повечето дебели хора, са дебели от лакомия.
Това последното беше отговора на лекарите, когато отидох при тях с желание да открия проблема.
Да, не се качват за 2 седмици, но умните ни лекари откриха причината 7-8 г. след началото на симптомите и съответно първото ми посещение при ендокринолог. Разбира се след като ми казаха, че няма проблем повярвах и започнах спорт, режим и т.н. няколко години. В които се самообвинявах, че не съм достатъчно твърда.
Така че за съжаление не става всичко толкова лесно - отиваш на доктор и хоп, откриват причината и я решават.
Иначе преди да ми се случи и аз бях на вашето мнение.
Сега мисля различно - повечето хора имат реална причина, но не са я открили.

За тези със свръхтегло пък е съвсем сигурно. Ако гледате документалните поредици виждате какво изкарват наяве психолозите - изнасилвания и малтретиране в детските години, изоставяне и други подобни. За съжаление не е много развита превенцията в тази насока, а жертвите оцеляват психически като погребват спомените, което е основният проблем.

Но темата не е за тях, нито за дебелите деца заради вреден подбор на храната и т.н., така че нека се придържаме към проблема на авторката.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 162
Момичетааа,не знам дали имам повод да се радвам,ама се радвам Grinning
Както бях писала в началото ,изледванията ми бяха TSH - 0,27 - 4,20 (моя резултат е 3,79 ) . Лекаря ми изписа еутирекс (мисля,че така беше) ,пия го от около 2-3 седмици и вчера си правих отново изследвания и този път съм 2,71 ! Не знам дали е в нормата,но знам,че не е толкова високо като преди.
За ИР пия други хапчета - глюкофаж,но не ми каза да си правя повторни изследвания за това.Каза ми само TSH.Но....каквото такова,утре ще ходя при ендокринолога да ми види изследванията и да каже от тук нататък какво следва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт