Страх от изневяра

  • 8 923
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
На такива отрицателни изявления от самия човек винаги трябва да се вярва. Той се познава най-добре и те предупреждава как ще постъпи с теб - както е постъпил и с предишните си. Връзката за него не е сериозна.

За какво ти е да се обвърваш с копие на баща си? Защо повтаряш този сценарий в опити този път да спечелиш, да е различно, да го промениш? В момента си в ролята на жена с родител-алкохолик, която си намира точно същия пияница, за да си преповтаря детските травми. А може да избереш друго.

# 16
  • Мнения: 14 966
Извнявай за тъпия въпрос в сериозна тема , но какви са му гащите за излизане и другите , че чак толкова да се отличават от обичайните? 

# 17
  • Мнения: 135
Бельото му е хубаво и здраво, да не си помислите, че ходи скъсан обичайно.
Дори не ми е минавало през ум, че има предпочитания относно бельото, когато излиза. Аз и за гинеколог не обувам нещо специално...

# 18
  • Мнения: X
Бельото му е хубаво и здраво, да не си помислите, че ходи скъсан обичайно.
Дори не ми е минавало през ум, че има предпочитания относно бельото, когато излиза. Аз и за гинеколог не обувам нещо специално...

Е, моля ти се, със сигурност си го изкърпила и изпрала, за да не се излага пред момичетата в дискотеката.

А това за гинеколога е безумно.

# 19
  • Мнения: 14 654
Дори да приемем, че сегашният ѝ партньор е боклук, както сам се е нарекъл, пробелмът с ревността си остава и ще се проявява и в следващите връзки. Няма какво да се бавя със съвета да потърси специализирана помощ, защото ако не потърси сега, ще ѝ се наложи да търси след 2-3 съсипани връзки и куп изгубени години. Ревността убива любовта и това е станало клише, защото е самата истина. На ревнивия все ще му се привиждат демони и ще има мания за следене и контрол, които никой не е длъжен да търпи и да, тормозейки с въпросчета, подпитвания и искайки обещания, точно тласкаш другия да ти изневери - следи партньора си и той ще ти изневери, контролирай детето си и то ще се разбунтува.
Пиша това, защото съм имала гадже ревнивец и знам какъв ад е връзката с подобен човек. И ако изневеряващият е боклук, то ревнуващият е смърдящ боклук, много по-лош от "предателя".
пп: в 21-ви век не е ли малко смешно и странно да наричаме изчукването на колежката "изневяра и предателство", много старомодни ми се струват тези думи за такива ситуации.

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 262
Ако наистина не искаш да повториш семейния модел, в който си израснала- зарежи този човек. На 21 животът е пред теб, не се заробвай и не си пропилявай младостта с подобни екземоляри.

# 21
  • Мнения: 14 966
Дори да приемем, че сегашният ѝ партньор е боклук, както сам се е нарекъл, пробелмът с ревността си остава и ще се проявява и в следващите връзки. Няма какво да се бавя със съвета да потърси специализирана помощ, защото ако не потърси сега, ще ѝ се наложи да търси след 2-3 съсипани връзки и куп изгубени години. Ревността убива любовта и това е станало клише, защото е самата истина. На ревнивия все ще му се привиждат демони и ще има мания за следене и контрол, които никой не е длъжен да търпи и да, тормозейки с въпросчета, подпитвания и искайки обещания, точно тласкаш другия да ти изневери - следи партньора си и той ще ти изневери, контролирай детето си и то ще се разбунтува.
Пиша това, защото съм имала гадже ревнивец и знам какъв ад е връзката с подобен човек. И ако изневеряващият е боклук, то ревнуващият е смърдящ боклук, много по-лош от "предателя".
пп: в 21-ви век не е ли малко смешно и странно да наричаме изчукването на колежката "изневяра и предателство", много старомодни ми се струват тези думи за такива ситуации.
Не е въпросът какво представлява изчукването на колежка, а какви нагласи формира този у момичето. Той се презастрахова, в случай , че нещо стане , да и каже- аз те предупредих. Това е подлото. Представям си с какъв грейнал поглед я е уведомил , че на новата работа ще има безброй палавници. Хипотетичната изневяра вече я прави нещастна. Този тип комплексари са особено токсични за момиче като нея. Кой знае какъв саблезъб тигър е , ама както и да е.

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
... той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.
Хехе. Какъв нещастен опит за манипулация - хем си отваря възможност да си хойка, хем и те заглавиква да вярваш, че той няма вина за това - нали виждаш, самобичува се един вид какъв е боклук, как всички се "възползват" от него за секс ( Joy). Един вид такъв си е и ти според него трябва да приемеш, че каквото има да се случва, ще се случи не защото той иска, а защото не може да отказва и е жертва на хиените, които са поискали да се възползват от него.  Crazy Жалка работа. Някои се мислят за свръхумни, и останалите за тях са някакви идиоти, които ще повярват на всякаквите простотии, които им хрумне да им сервират.
Оставяй го да се разкара барабар с всичките му гащи за специални случаи и се заеми със себе си - имаш нужда от специалист, който да ти помогне да си повишиш самочувствието, за да преодолееш модела, който си възприела, да спреш да се плашиш от изневери, да ревнуваш и да вярваш на глупости като тия, които този ти приказва.

# 23
  • Мнения: X
Искам да видя тази влюбена жена, която няма да ревнува, когато в лицето ѝ казват да не разчита на никаква вярност и се притесняват пред нея дали гащите им са чисти за подвизи по дискотеките. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 14 654
Представям си с какъв грейнал поглед я е уведомил , че на новата работа ще има безброй палавници.
Ами тогава да иде на психолог, за да ѝ помогне да разбере защо държи да е точно с този човек. Нали ви е ясно, че няма да избяга с 200, а ще се вкопчи в него до последно, той ще ѝ изневери разбира се, а тя ще реве и страда, ще му прощава и ще го моли да я обича, но няма да го пусне, накрая той ще я зареже, защото чак него ще го хване гнус да гледа как унизеното същество моли за внимание и тогава вече депресията ѝ е в кърпа вързана. Класическа квартална драма, нищо ново под слънцето.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Само аз ли имам дежа вю? Това с бельото за дискотека ми напомни за друга тема и друга авторка ама нейния имаше парфюм за дискотека, специален. Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

# 26
  • Мнения: X
Само аз ли имам дежа вю? Това с бельото за дискотека ми напомни за друга тема и друга авторка ама нейния имаше парфюм за дискотека, специален. Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

Имаше:

http://old.bg-mamma.com/?topic=855590.msg36582589#msg36582589

Но тази изглежда да е друга.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Мдаааа. Авторката да надникне в оная тема.

# 28
  • Мнения: 5 482
И на мен много ми заприлича на Анонимната с колегата, която е култова. Тук се движим по същия сценарий.

# 29
  • Мнения: 523
Имала съм "връзка" с подобен човек. Казваше си,че не може да отказва,че е боклук а аз съм добро момиче и не искал да ме нарани. Е,изкарахме няколко години,в които той в началото беше само с мен. После обаче започна да си се връща към неговите си неща,тоест да хойка. Почнах и аз. Разделихме се,събрахме се,разделихме се,събрахме се и така безброй пъти. Трудно е,когато имаш чувства към такъв човек. Общо взето осъзнах,че в един момент "връзката" ни беше отворена. За мен в даден период от време беше ок,защото бях преодоляла чувствата си към него. Връщах се по навик. Чак когато срещнах настоящият си мъж,разбрах какво е взаимно уважение и любов и че съм дала най-хубавите си години на някой,който не заслужава. Ще осъзнаеш и ти,но ще е късно. Махни се от този човек и си живей живота с по-стойностни хора.

Общи условия

Активация на акаунт