За контракциите,и за працкане на бебо в корема??

  • 3 345
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Не съм чувала за пръцкане, а за хълцане. Аз често чувах такива звуци от корема си и ми казаха, че бебо хълца, ам за пръцкане - не знам.

# 16
  • Мнения: 1 559
Хълцането е съвсем различно,определя се с това че е на равни интервали,и не толкова ,че се чува,колкото се осеща и дори вижда на корема.А за працкането вече сам сигурна,щом акушерката ми го потвърди  Peace.....ами то си е вече едно готово малко човече вътре baby_neutral

# 17
  • Мнения: 6 164
И аз не знам за пръцкане, не съм и усещала. Малко ми е чудно откъде газове в червата, като още не функционира храносмилателната система, но кой знае... Виж за акане и зелени води зная - това означава, че нещо с бебето не е наред и трябва да се вади оттам.
Контракции без втвърдяване на матката - звучи ми като оксиморон  newsm78 - нали контракцията е контрахиране на матката - свива се мускула. Thinking

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хълцането е съвсем различно,определя се с това че е на равни интервали,и не толкова ,че се чува,колкото се осеща и дори вижда на корема.А за працкането вече сам сигурна,щом акушерката ми го потвърди  Peace.....ами то си е вече едно готово малко човече вътре baby_neutral

Ама аз с риск да стана досадна, искам да те попитам, защо пишеш прАцкане?!?! Думата е прЪцкане, така е правилно. Працкане ми звучи почти като праскане, което е адски неуместно за бебета и по темата.
Извини ме, ако с нещо те засягам, но с най-добри чувства го пиша.
Дано бебо се родид жив и здрав, да ви радва много!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 559
Ами защото нямам клавиатура с бг букви,и превода ми го прави кирилизатор...той е виновника. #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт