Не знам дали яде, май ме ползва само за залъгалка!

  • 1 413
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ох, още нещо се сетих да питам, сега през деня с това неефективно сукане, аз трябва ли да се цедя?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре ще е наистина да цедиш, за да стимулира кърмата и денем, докато бебето не се научи да суче правилно. Ще е зор няколко дни (по-скоро седмица), така че е добре да си подготвена. Но ще се справиш - ето виж, че си успяла да го понахраниш Hug Утре ще е още по-добре - просто трябва да си упорита и да не спираш да предлагаш гърдата Grinning

# 17
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, има надежда, днес малко сукахме по светло.... малко, де, но с глътки и с мляскане!

Е, сега в момента пак седим с цица в уста, неориентирани, ама... поне аз малко да се успокоя.

Странното е , че нощем започна да се буди по-често - през 2 часа и суче, макар и малко сънливо. Аз му давам и двете гърди и го посръчквам, че все заспива, но така и не успява да изсуче нито една докрай! И аз после доизцеждам...

и друго - денем, макар да не яде много, не съм в състояние да изцедя повече от 5-10 мл от гърда... а нощем, дори след като е ял изцеждам повече....

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво за напредъка - усеща се вече дребното къде е хубавото Laughing Още малко и няма да можеш денонощно да го свалиш от циците Mr. Green
Не се вторачвай в това колко изцеждаш, нещата ще се регулират, когато и бебето си регулира сученето. Давайте така с опитите за сучене, изцеждай за да поддържаш кърмата и не се бой Hug

# 19
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хайде сега нов проблем!  Confused

Вече, да чукна на дърво, сучем - направо не ми се вярва! Но се оказа, че наистина през деня кърмата ми е малко - изцоква си човекът и двете цици и реве за още! И аз само го прехвърлям - 30 мин на тая, 30 мин на другата! Обаче то няма време да се понапълнят!

Имам изцедена кърма, но с лъжичка плюе и реве, а не ща да му я давам с биберон! Кажете какво да правя - кога мога да очаквам да се засили лактацията ми!

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За 48ч обикновено има забележим напредък с количеството кърма Grinning Не се притеснявай, няма да остане гладен - нощес ще си навакса, а честото сучене на гърдата през деня ще регулира нещата. Може да опиташ т.нар. switch nursing - като видиш, че започва да се нерви, веднага го прехвърли на другата гърда, после пак на първата и така няколко пъти в рамките на едно хранене. Дразни се най-вероятно когато намалее струята и няма търпение да суче по мъничко, докато слезе поредната порция мляко. С прехвърлянето от гърда на гърда му осигуряваш по-силно струйка и по-голям прием на мляко, особено ако прилагаш и компресията Grinning
Супер се справяш, майче - браво на теб Hug

# 21
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Аз да рапортувам! Wink

Сучем си вече, доста начесто и по малко, и малко мързеливо, но все пак сме по-спокойни и двамата. Даже, да не казвам голяма дума, но и кърмата ми видимо се увеличи! ...от постоянното стимулиране, от овесените ядки, от чая за кърмачки... може би от всичко накуп.

Сега, обаче имам друг въпрос! През денонощието Момчил прави поне две по-големи паузи от по 3 или 4 часа. След тях е гладен и засмуква като сюнгер, но бързо се уморява и задрямва, но без да пуска гърдата (поне 30 мин). През останалото време похапваме през 30 мин до 1 1/2 часа, но пък тогава си е похапване, а не истинско ядене.

Та въпросите ми са:
1. Да го будя ли, ако спи повече от 2 часа, за да яде. Пробвах, но е много сънен и бързо пак заспива.
2. Трябва ли да се цедя? - не чувствам някакво напрежение в гърдите, а и това цедене ми е адски досадно... не че и кой знае какво изцеждам де!

И преди да свърша, да благодаря на всички, които така мило се отзоваха със съвети и най-вече на Хедра. Момичета, вече тъкмо бях започнала да чета в отчаянието си характеристиките на различните марки АМ. А сега съм обнадеждена!

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Мисля, че няма нуждя дя го будиш ня 2 часа, спокойно можеш да го оставиш да спи 3 часа, даже и 4 и тогава чак буди....като това се отнася само за деня, нощем колкото иска толкова нека си спи Wink

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако са само 2 такива паузи за денонощие, не го буди. След като през останалото време суче на такива кратички интервали, значи всичко е ок Grinning
Щом не усещаш напрежение и си сигурна, че детенце суче вече ефективно, може да не се цедиш. Гледай пампите, за да си сигурна, че папа достатъчно - и можеш да се гордееш със себе си Hug

# 24
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте пак от мен  Wink

Доволна съм вече от Момчо, вече суче много добре! Нощем е все така бърз и ефективен, денем сме все още почти непрекъснато сгушени един в друг. Та за туй ми е питането.

Малко ме притеснява, че иска все в мен да стои - първо суче, суче на бързи обороти, после забавя, и после започва да си дъвче гърдата ми и да се унася... докато я изпусне (това продължава минимум 30 мин, а понякога и час)... и заспи. В момента, обаче, в който го сложа в креватчето, или в столчето за кола, или някъде изобщо и се събужда и става неспокоен, плачка малко и ... айде пак целия процес от начало. Нормално ли е това? Малко ме изнервя, защото не мога до тоалетната да отида или да се изкъпя или нещо такова, да не говорим да свърша някоя работа из къщи!

Срам, не срам - ще си кажа: прибягнах даже до услугите на една биба, но и това не помага, плюе я и си иска цицата на мама.

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сигурно ще искаш да ме биеш, ама - нормално е Laughing
Минимум първите 6 седмици е така - добре е да се настроиш, че още известно време ще си в ролята на плацента - осигуряваш всичко необходимо на детето, и то нон-стоп. Съвсем нормално е мъничкия да иска да е непрекъснато сгушен в теб, както е бил в утробата. Той има нужда от постоянен физически контакт и хранене почти без паузи - гърдите ти му осигуряват храната, топлината на тялото ти му помага да регулира своята, дишането и сърдечната ти дейност регулират и дори $поправят$ неговите, ако стане нужда. Т.е. - наистина в ръцете ти детенце получава всичко, което е получавало в утробата и това го подготвя постепенно да стане по-самостоятелно и да започне полека да се отделя от теб. Сега е още твърде мъничък - неслучайно някои изследователи твърдят, че човешките бебета се раждат с 3 месеца по-рано, отколкото е необходимо Wink
Разбирането за тези неща ще ти помогне да си по-търпелива - а вече съвсем в практически план кенгуру или слинг много спасяват положението Grinning Хитрото планиране също върши доста работа - промяна в часовете за вземане на душ, отложени за времето, когато има някой у дома, който да може да гушка бебето през това време; сън когато и бебето спи (като те усеща до себе си, и той ще спи по-дълго и по-дълбоко и може би дори ще успееш да се измъкнеш за малко, докато е дълбоко заспал и да свършиш нещо); принципът $кралица за един месец$ е мнооого подходящ, стига да има възможност и на кого да пробуташ всички останали задачи, а ти да се посветиш изцяло на бебето. Ако няма как, опростявай максимално нещата - полуфабрикати или предимно салати за хранене, или готвене в големи количества и замразяване на половината за друг път, активно включване на таткото в домакинството, вършене на някои неща с бебето в кенгуруто (в кенгуру и на пусната прахосмукачка повечето бебета безотказно заспиват Laughing).

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Яхуууууу! newsm44 newsm44 newsm44

Днес бяхме на кантара и отбелязахме първата си победа! Качили сме 650 гр и 4 см от изписването преди 18 дни.  smile3501Сега сме вече със сериозното тегло от 5300 гр.

Аз съм супер доволна, а таткото даже каза, че трябвало да минем на диета.  hahaha hahaha hahaha

Благодаря отново на всички за помощта, дължим това на вас, на всички статии тук и на кърмаческия дух, който вирее във форума!

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Браво на теб и на малкия пухчо Hug
Хайде вписвай в подписа гордо новите мерки Grinning

# 28
  • Мнения: 3 760
Браво!
Смело мамче си ти  Laughing
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт