Защо чужденките не искат български мъже

  • 17 876
  • 161
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Всичко е изключително просто и въпреки мрънкането на женичките тук не е изобщо свързано с това как българските мъже са по-прости и недодялани и подобни глупости.

Жените като правило търсят партньори, които имат по-висок статус (или в краен случай равен) с тях. Защо една датчанка или германка или францизойка би се оженла за мъж, който изкарва 500 евро заплата, което е една средна заплата в България, но на практика нищо за стадарта на нейната страна? Да не отваряме дума и да се мести да живее в България, където нещата са много по-зле откъм почти всичко останало.
При мъжете е различно. Един мъж гледа други неща и заплатата и социалния статус на жената не го интересува много. Затова при един западняк няма никакъв проблем да се ожени за една българка, а пък българката си намира богат (спрямо 99% от българите) мъж, а евентуално и възможност да живее в неговата развита и уредена държава.

Вече при он-лайн свалките съществува и друг вариант: на България и българите им се носи лоша слава, в голяма степен (но не и само) заради циганското малцинство и престъпността, която носят. Съвсем естествено е една жена ако е чувала по медиите за "лошите български банди" и така нататък, да не иска да рискува среща с такъв.

# 16
  • Мнения: 304
Отговора на въпроса дали не е по-прост? Просто не са чували , че на света съществува такава "Велика България"която българският шовинист на бира е готов да защитава до смърт.

# 17
  • Мнения: 9 196
По-добре го приеми лично, защото българските мъже се котират навсякъде и във всякакви възрастови групи, повече от българските жени дори. Явно ти конкретно правиш скапано впечатление. Как реши, че си събирателен образ на българския мъж, не ми е ясно...

# 18
  • Мнения: 2 049
По-добре го приеми лично, защото българските мъже се котират навсякъде и във всякакви възрастови групи, повече от българските жени дори. Явно ти конкретно правиш скапано впечатление. Как реши, че си събирателен образ на българския мъж, не ми е ясно...

Ама виж, че дамите из форума не долюбват българския мъж... Кой знае техните какви са... Grinning

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Заглавието на темата е подвеждащо. Сам пишеш, че чужденки ти пишат, но са от Америка, Африка или Азия. Доколкото разбирам не те отразяват европейките, което е нормално. В Чехия българи не липсват а и чехкините познават Черноморието ни. За много европейки балканецът е с нрав на арабин, заплата на етиопец и хм, не особено надарен там, където, гамбиецът е. Гърците са приятно изключение поради стандарт, климат и благ нрав. Американците са стериотипирани като платежни и вървежни. Понеже Америка е далеч са рядкост и съответно по-интересни.

Източноевропейските са желани от мъже от цял свят, особено ако са руси. Събратята им не са желани от по-западните им посестрими, но често и от самите тях. Същото е при жълти и индийци. При черните е обратното.

В интернет повечето жени си оставаме хипергамни и търсим мъже като нас или по-високо. Тези, които харесват чужденци обикновено ходят в специализирани сайтове - за черни, латиноси, американци, и всякакви други. За Хомо Булгарикус също би трябвало да има. Моя приятелка англичанка си намери американец в Iloveyouraccent. Там интересите са американец - жена от Англия. Американките не щат англичани. Още от време оно за американците в Англия са казвали, че са прекалено платени, прекалено сексуални и прекалено близо.
А защо не излизаш да срещаш жени навън - дискотеки, партита? Или е много скъпо в Прага?

Познавам доста българи със западни жени. Старата имиграция в Лондон и Париж са всичките женени за местни или други западни. Не са ми се оплаквали от липса на интерес от местни или други момичета. Много предпочитат българка за семейство. И арабите тук са така.

А азиатки и африканки защо не искаш?

# 20
  • Мнения: 1 121
Човека е напълно прав. Обяснението е просто, но не ще се хареса в сий форум. (сий - от Сийка, но не каката тук, а Чудомировата - типаж за женски характер не само български или балкански).

Меркантилност е отговора.  Женската меркантилност. Няма жена на света, която да не иска да притежава. Повече.

С достъпността до повече информация се увеличиха и женските мераци. Едно време избора е бил сред момците в махалата, селото. Сега - разпростира се вече до Далас, както научаваме  Wink

# 21
  • Мнения: 1 375
Миналата седмица един познат се ожени за датчанка...Заедно са учили в Швеция и после идват, живеят и работят в БГ.Имат си бизнес свързан с храните.Та явно момъка е успял да я омагьоса и убеди ,че е по-добър  по някакъв начин...А като и гледам фейса тя е станала по-българка от много българи даже.
Има различни хора.

# 22
  • Мнения: 1 121
Видях, че съм повторил по смисъл  мнението на Goodsir.
---
Като потвърждение - вижте колко мнения е събрала темата за мъжа-спонсор в СО

# 23
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Абе пич, толкова ли не можеш да омаеш главата на някое момиче та си решил да си ги търсиш виртуално? И както ги лъжеш че си американец от Далас и ти се вързват, какво ще ги правиш като искат да се запознаят и на яве с теб? Вземи си стегни задника, излез навън, търси си контакти наяве и не крий че си българин. Остави се на течението и любовта сама ще те намери.

# 24
  • Мнения: 1 458
Съмнява ме на живо да са по-добре нещата и това няма общо с националността.

# 25
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Съмнява ме на живо да са по-добре нещата и това няма общо с националността.
И аз така си мисля - националността няма никакво значение. Или го можеш, или ако не го можеш се учиш на изкуството наречено - свалка. Просто мъжът трябва да има дар слово защото както е известно - жената обича със ушите, а мъжът с очите. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 94
Всъщност темата се измести. Така е и с това как говоря за длъжността си, ако кажа, че съм финансов мениджър сами се натискат, като кажа, че съм просто счетоводител-чиновник са дистанцирани. Просто чак на тази възраст осъзнах, че намазва тоя дето умее да си прави ПР, да се позиционира така че да преувеличи някои неща и да премълци негативите, какъвто е българският произход спрямо европейките. Споменаването на България дава автоматично минус точки за повечето европейки и много българи познавам, които са със същия опит. Накрая им писва и си вземат българка. А че имало 1-2 на 100 европейки, които ще са достатъчно широкоскроени да не им пука, трябва да си голям късметлия да я нацелиш. По моя опит търсят или някоя от своята нация, или западняк. Другите са с фетиши към всякакви мургави - араби, индийци и тъмнокожи. Точно както и българките - или си вземат нашенец, или западняк. На албанец, молдовец или грузинец смятам, че много по-трудно биха се навили.

Аз и в реалния живот така започнах да правя и успех има. Като кажа, че съм италианец или американец има ефекта Уау и става продължителен разговор. Като им кажа истината не реагират изобщо, все едно нищо не са чували за българи, нищо не казват и трябва аз да им вадя думите с ченгел. Изобщо това, че техните родители или баби са идвали в БГ на морето не ги грее. Повече се прехласват по Испанско, САЩ, Англия, Франция. Една пък беше доста пословична - казах български произход и отговаряше с едносрични отговори, докато не казах "всъщност съм американец от български произход". Тогава вече започна да ме разпитва и стана работата. С българин мислят, че няма да имат сигурността откъм финанси които със западняка, но пък я няма й опасността, да опиташ от забранения плод с арабин и клишетата за шейхове и хареми.

От всички отговори, мисля, че обяснението на Goodsir и това на Nevena Virolan са най-точните. Нито сме твърде богати, нито достатъчно екзотични и като прибавим това което техните медии пишат за нас... лош ПР. А понеже ние мъжте се влюбваме с очите, сме по-склонни да не ни пука за клишета, ако ни изпадне готино парче. Жените от малки им се втълпява че ще дойде принц от далечно богато царство и подсъзнателно търсят екзотиката. Но БГ не е чак толкова екзотична/далечна за повечето, нито се слави като богата, смятат явно, че имаме само лошите неща от изтока и юга, без положителните. Тук в Прага дори рускините си търсят някой по-така, виж ако отида в някое руско село или малко градче ще ме налетят като единствения ЕС гражданин наоколо.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 06:11 от mechas

# 27
  • Мнения: 9 196
Ти си е*ати пича, но света не те обича, с две думи.

Щом си открил твоя начин - да лъжеш, за да получиш среща - просто продължавай и това е. Не знам себе си как ще излъжеш, но не е и мой проблем ... ще се справиш.

# 28
  • Мнения: 94
Постоянно плюете по БГ мъжете, а когато някой иска нещо повече от това да се ожени за българка изпадате в несвяст, че някой може да предпочете нещо по-така? Или за вас жените може чужденци, а за нас не? Че то остана ли свястно изглеждаща българка да не е обвързана? Защото аз - не, дори и тези които не са първа хубост са взети. Да, за флирта или едното бързо не ми пука женена ли е, с гадже ли е, но търся нещо сериозно.

А защо АЗ толкова напирам за чужденка? Смятам децата от смесени бракове за облагодетелствани спрямо възможността за научаване на 2 езика от родителите и за това да принадлежат на повече от една култури. А някои страри дават и гражданство дори.

Освен това искам да живея по възможност в чужбина заради по-доброто бъдеще за едни евентуални деца, пък 2-ма българи в чужда страна е по-лошо от колкото ако живея в нейната страна, поне единия трябва да е местен при всички положения. Такива филми ама ние и двамата сме чужденци за страната в която жвиеем при мен не се прожектират, точно защото съм се сблъсквал с дискриминацията и ксенофобията, която е част от европейската култура. В такъв случай ще сте семейството българи, а ако поне единия е местен си е друго, едва ли не си по-приет, "одобрен" си от местен/местна, децата също. Едно е да е наполовина местно и съвсем друго е за местните да е чисто българче, каквото и да си говорим. И е по-малко вероятно да живеете в някой пропаднал квартал, защото и двамата като българи сте заплащани зле и трябва тепърва да се доказвате на местните, че не сте боклуци.
Както тук пишете за емигрантите в онази тема, така пишат за българите и румънците в много английски форуми, един поляк пак там май го пребиха наскоро. В испанските сериали пък постоянно се бъзикат колко сме опасни.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 06:35 от mechas

# 29
  • Мнения: 9 196
Потърси някаква помощ. Ти изобщо не си на център. С тази самооценка и виждания за света, не ти трябва нито жена, нито деца, да им отровиш живота с този депресарски патос.

Общи условия

Активация на акаунт