СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 436
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: X
Ама на 6-ти да не видим 100 х100  Sunglasses
Както стана миналата година. Уж средният резултат около 50, уж единични случаи по 100...Пък накрая 120 максимални резултата в София.

# 1 066
  • София
  • Мнения: 39 168
Ми кво, учили са.😜

# 1 067
  • София
  • Мнения: 1 287
Моята девойка е направила допълнителното построение на 24. задача. Каза, че точно този тип задачи е отработен на школата. Беше горда от постижението си, но.... Не е решила вярно цялата 22. зад. Повече размисли ще си позволя, когато видя точките на детето.

# 1 068
  • Мнения: 39
Е, как да не може, след като моята ми каза решението директно, веднага след като излезе от изпита, а не е направила допълнителното построение. Ще разпитам по-подробно.

И моята така. Задачи с построение не са им били преподадени в училище. Чертала е разни неща,  но казва че това не било задача с построение. Може ли да го направиш построението без да си учил, какво точно е това? Ей така да ти дойде отвътре.

# 1 069
  • Мнения: 824
За решение от вида да предположим, че ъгъла е 90 градуса или изглежда на прав, няма как да се очакват точките. Задача 24та е трудна, ниво олимпиада и това е начин да не приемат в МГ с оценката от изпита по БЕЛ.

# 1 070
  • Мнения: 5 160
Това и аз писах.
Построение рядко са давали. И то доста по-видимо. Затова и масово по школи не са наблягали.
Моето е пробвало построения - височина, после някаква отсечка, равна на друга. Но на белова за съжаление нищо. Нямало е повече време да мисли.
И параметричната задача е хубава.

# 1 071
  • София
  • Мнения: 1 062
За решение от вида да предположим, че ъгъла е 90 градуса или изглежда на прав, няма как да се очакват точките. Задача 24та е трудна, ниво олимпиада и това е начин да не приемат в МГ с оценката от изпита по БЕЛ.
По-скоро е начин да си приемат същите деца, които вече са приети в 5 клас, но карай да върви. В крайна сметка започва да ми се губи смисъла от прием в МГ след 7 клас. Друг е въпроса, че част от тези деца са продукт на мноого амбициозни родители, а не на интерес към самата математика. Но у нас това отдавна вече няма никакво значение. Само започвам да се притеснявам, че учители по физика и математика скоро ще внасяме от някъде...И това заради мегаломански родителски амбиции, които живеят с идеята, че СМГ е безплатен билет към Бръшлянова лига и Оксбридж...

# 1 072
  • Мнения: 1 945
На нашите деца са давали задачи с построение в училище .
Учили са го , може би не задълбочено , но се учи .
Моя син се самообучва , решава много задачи от сборници и бяхме се разбрали с учителката му по математика ,
каквото не му ясно да пита . Последната седмица им е давала много задачи от втория модул .
Тази задача 24( б) я е преборил успешно . Не знам защо постоенно пишете за школи ,
Най добрата школа е интереса на детето към предмета, само да се справя , труди и мисли .
Аз пари не давам да гърля гушата на някои

# 1 073
  • Мнения: 808
И аз писах по-горе: СМГ не иска други деца освен своите си. Апропо, има ли запетая някъде тук?

# 1 074
  • Мнения: X
По-скоро е начин да си приемат същите деца, които вече са приети в 5 клас, но карай да върви. В крайна сметка започва да ми се губи смисъла от прием в МГ след 7 клас.
Може би защото погледът ти е обърнат към една-единствена математическа гимназия, в която скоро след седми клас ще приемат толкова паралелки, колкото са приели в пети. Иначе има деца, които са влезли в СМГ след седми клас. Миналата година имаше  неособено приятни коментари от родители на неприети на първо класиране " стари" СМГейци. Все едно някой несправедливо им е откраднал мястото.

# 1 075
  • София
  • Мнения: 1 062
Моят не е обърнат натам. Просто гледам и се информирам. Не важи само за СМГ, обаче. Поне според мен. Прием след 5 клас има мисля във всички МГ в страната.
П.п. Те не приемат ли и сега толкова? Или повече?

# 1 076
  • София
  • Мнения: 215
Моето дете е направило допълнително построение.Решило е а и б подточка на 24 вярно, за В  не му е останало време.Това не пречи обаче да е объркал някой подусловия на  лесните  задачи Simple Smile.Чакаме резултати да видим.

# 1 077
  • Мнения: X
Моят не е обърнат натам. Просто гледам и се информирам. Не важи само за СМГ, обаче. Поне според мен. Прием след 5 клас има мисля във всички МГ в страната.
Не във всички. Но малко гимназии, да не кажа никоя друга не е изправена пред подобна ситуация, в каквато скоро ще бъде СМГ. Да приема толкова ученици в гимназиален етап, колкото завършват прогимназиален.

# 1 078
  • Мнения: 5 160
vasilena, 99% от училищата почти покриват първи модул.
Задача в учебник с допълнително построение най-много една да има.
Никой не им тренира усилено втори модул, еле геометрична 24-та задача като тазгодишната.
Както mivan спомена, тя е тип олимпиадна. И колко деца са с такава любов олимпиадна, да решават по много сборници.

eleksir, нали изпитът е един. Няма специален за МГ. В МГ като са решавали такива и се справят, ще си останат пак там (които искат). Ако някой друг иска там - добре е да може да се справи и той.

# 1 079
  • Мнения: 1 945
Моето дете е направило допълнително построение.Решило е а и б подточка на 24 вярно, за В  не му е останало време.Това не пречи обаче да е объркал някой подусловия на  лесните  задачи Simple Smile.Чакаме резултати да видим.
Същата работа сме . Аз и не искам максимални точки и СМГ, но ще си влезне от воле там където иска .
Той се вълнува и от гаджета и китари, спорт и може с часове да изчислява топчето с каква скорост пада и какви сили му действат. Даже ми обясняваше Питагоровата теорема ..някакви си хипотенузи 

Общи условия

Активация на акаунт