СЕДМИ клас – 5 – Химикалка приготви и спокойно всичко си реши! Мами, оммм 😊 (19.05.2018–27.05.2018)

  • 91 217
  • 1 318
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 1 297
Хора, успокойте се! При който и преподавател да попаднат, в което и да е училище, нищо фатално няма да се случи.
Да са ни живи и здрави децата, всичко друго ще си върви по реда Hug
Така е, по-важно нещо от това в последното изречение няма. И все пак на всеки родител му се иска детето му да попадне в читава среда и да случи на добри учители.
Като заинтересуван родител, който не иска детето му да попадне при някоя грешка на природата, да попитам. Кой ще направи тема за преподавателите по училища. Да ми изпрати линк, защото много трудно се справям със сърфа в джунглата, мерси.

# 1 276
  • София
  • Мнения: 18 679
Радвам се, че още преди месеци изчетох темите за отделните гимназии и тоз шок вече го надживях 😂 Сега спокойно ще редим желанията с ясното съзнание, че каквото и да направим, накрая всичко е от трън, та на глог, та кой по-висок 😂
Мами, омммммм👅

# 1 277
  • София
  • Мнения: 6 561
И аз попрехвърлих темите за гимназиите.Чака ме още много четене, но споделям важно инфо, че в 9 клас в НЕГ и испанската се почва с английски на ниво В2. Това може да е проблем за деца, учили основно друг език до 7 клас - шилерчета, от 133-то.

# 1 278
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Значи в 8-ми ще гълтат англе частно Wink

Понеже не съм чела темата за 91-во, ако някой знае, моля да сподели на какъв принцип разделят приетите деца в паралелките.

# 1 279
  • София
  • Мнения: 6 561
Значи в 8-ми ще гълтат англе частно Wink
три нива англе и три нива дойч в паралел за 1 г. е доста амбициозна програма.

# 1 280
  • София
  • Мнения: 18 046
Значи в 8-ми ще гълтат англе частно Wink

Понеже не съм чела темата за 91-во, ако някой знае, моля да сподели на какъв принцип разделят приетите деца в паралелките.
Скрит текст:
По бал. Момчето с най-висок в А клас, следващото в Б, третото във В, четвъртото в Г, така до Ж и после пак до запълването на всяка паралелка. Същото е и с момичетата. Изключения правят за деца на техни колеги, явно им дават да си изберат къде да бъде детето. Близнаците имат право да са в една паралелка, може и в различни, заявява се при записането.В коя паралелка се е паднало детето се разбира чак на 14.09.

ПП Може да се избере като втори език руски, той започва от АБ.
Във връзка с горната дискусия - сетих се за един пример с  млад учител по немски. Не знам каква му е историята, ама не се задържа в НЕГ (дали си е тръгнал сам или са го махнали не знам), отиде след това в СМГ, където порядъчно послъгвал, че продължава паралелно да работи и в НЕГ, но доколкото разбрах и оттам  си е тръгнал/махнали са го, ще се закачи скоро явно някъде другаде -пеперудка, прелитаща от цвят на цвят. Та може да се окаже, че "патериците", както ги нарече господинът с детето, дето си ги може допълнителните построения от 5 клас още, в НЯКОИ случаи са за предпочитане въпреки остарялата методика на работа и натрупната умора през годините.

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 10:32 от пенсионирана русалка

# 1 281
  • Мнения: 11 917
       За София поне си имате теми за училищата.Аз се опитах да направя една за Варна, но замря.Всичко, което зная за училищата е от приятели, чиито деца учат там, но всичко е много субективно. В една от "топ"гимназиите директорката ми е съученичка/ но не от нашия клас/, поради което там ще е голям компромис на насоча детето.

Иначе, във всяко едно училище има и от едните, и от другите учители.Не е критерий училище с висок бал, добри учители. Често учителите се ръководят от др. неща-близост до дома , колектив, директор и т.н. за избор на училище

# 1 282
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Значи в 8-ми ще гълтат англе частно Wink
три нива англе и три нива дойч в паралел за 1 г. е доста амбициозна програма.
Е, има ли такива, коите тепърва биха почвали англе? Аз предполагам, че има-няма едно ниво разлика само межди двцата.

# 1 283
  • Мнения: 801
Ако тук се включва някой проверяващ по бел, нека да сподели какво стана с отговора: отделя подчинено изречение. И още нещо, ако има дописана метафора (да речем - "венчайте България"), това минус ли е за детето?

# 1 284
  • София
  • Мнения: 12 017
Днес от 80 писмени работи не видях нито една 24 задача, решена вярно за 12 точки.

Ганис, към днешна дата каква е статистиката за 24-та задача? Grinning

# 1 285
  • Мнения: 133
       За София поне си имате теми за училищата.Аз се опитах да направя една за Варна, но замря.Всичко, което зная за училищата е от приятели, чиито деца учат там, но всичко е много субективно. В една от "топ"гимназиите директорката ми е съученичка/ но не от нашия клас/, поради което там ще е голям компромис на насоча детето.

Иначе, във всяко едно училище има и от едните, и от другите учители.Не е критерий училище с висок бал, добри учители. Често учителите се ръководят от др. неща-близост до дома , колектив, директор и т.н. за избор на училище


Аз мога да ти разкажа мои лични наблюдения за Първа ЕГ, защото в момента уча там.

# 1 286
  • Мнения: 11 917
Да, ще ми бъде интересно, а предполсгсм, че в темата ако не пишат, то поне четат майки от Варна.
Основно- каква е разликата с 5 гимназия.

# 1 287
  • Мнения: 169
Аз бих искала да попитам учителите, които проверяват работите на децата от София, също са от София, нали? Мисля, че пишеше някъде, но съм забравила

# 1 288
  • Варна
  • Мнения: 418


И на мен ще ми е много интересно да прочета за Първа, както и съпоставката с Пета, особено по отношение на английските паралелки.

# 1 289
  • София
  • Мнения: 5 131
Днес от 80 писмени работи не видях нито една 24 задача, решена вярно за 12 точки.

Ганис, към днешна дата каква е статистиката за 24-та задача? Grinning
24 е решена от много малко деца. Аз лично от 200 проверени работи написах 12 точки само на 3. Масово са правили вярно решение само на а) подусловие. Но, ако проблемът беше само на 24 задача, щеше да е добре
 Децата не четат с разбиране. Масово не умеят да решават параметрично уравнение и да отговарят на въпроси, свързани с параметър. Някои не знаят какво е средноаритметично. Да не говорим за 21 задача, където се изчисляваха проценти. Като цяло резултатите са слаби. Вярно е, че има и много хубави работи, но те са сравнително под 30%

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 19:26 от ganis

Общи условия

Активация на акаунт