Кошмари при бременност

  • 5 212
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте Simple Smile в 13 г.с съм и започнах да сънувам кошмари, които изглеждат доста реални. След което се събуждам много стресната и със сърцебиене. Някой от вас има ли този проблем и как се справяте с него? Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 660
Мисля че е от хормоните и аз сънувах кошмари в начална бременност. Как да се справиш ами май след известно време отшумяваше.

# 2
  • Мнения: 10 874
Едва ли има начин за справяне, все пак никой не може да контролира сънищата си. Иначе и на мен ми се случваше, неприятно е наистина. Confused Вече не си спомням дали отмина още по време на бременността или след това.

# 3
  • Мнения: 20
дано и довечера да не е така, че вече ме е  страх да заспя Sad

# 4
  • Мнения: 23
Аз също сънувам кошмари ( в ранна бременност съм) по-скоро странни, нелогични сънища, които понякога чак са плашещи.... Бях чела в различни статии в интернет, че е нормално. Надявам се да отшумят скоро. Стискам палци, не се притеснявай, хормони...

# 5
  • Sliven
  • Мнения: 51
Аз и през двете си бременности сънувах кошмари и починали близки.

# 6
  • Мнения: 18 298
Не се тревожи за сънища, спи си, че като се роди бебето ще разбереш колко е ценна почивката. А преди лягане си мисли целенасочено само за хубави неща.

# 7
  • Мнения: 304
Аз няколко пъти вече сънувам кошмари, свързани с бебето, които са доста реални и като се събудя ги помня в детайли. Явно подсъзнателен страх, какво да се прави

# 8
  • Мнения: 20
моите не са свързани с бебо, но са ужасни

# 9
  • Мнения: 304
Алекс, гледам, че темата е пусната отпреди месец, продължават ли още кошмарите, колко често се случва да ги сънуваш? Смяташ ли, че може да са отражение, на нещо, което се случва през деня и което да можеш да промениш в ежедневието си? Моите са около веднъж седмично, не е много, но винаги са свързани с нещо от реалния живот. Обикновено как някой ме удря, рита, натиска дори без да иска по корема и аз изпадам в неистова болка. Реално ме е страх това да не се случи, например вратите на асансьора да се затворят на корема ми, или пък вратите на метрото. Последния път пък сънувах, че мъжа ми ми изневерява, докато съм бременна и то беше, когато от няколко дена не можехме с него да се видим. Затова си мисля, че са просто подтиснати страхове от деня. Майка ми каза, че щом сънувам кошмари за бебето, значи ми се развива майчиното чувство и инстинкт и това е нещо хубаво Simple Smile

# 10
  • Мнения: 23
Алекс, гледам, че темата е пусната отпреди месец, продължават ли още кошмарите, колко често се случва да ги сънуваш? Смяташ ли, че може да са отражение, на нещо, което се случва през деня и което да можеш да промениш в ежедневието си? Моите са около веднъж седмично, не е много, но винаги са свързани с нещо от реалния живот. Обикновено как някой ме удря, рита, натиска дори без да иска по корема и аз изпадам в неистова болка. Реално ме е страх това да не се случи, например вратите на асансьора да се затворят на корема ми, или пък вратите на метрото. Последния път пък сънувах, че мъжа ми ми изневерява, докато съм бременна и то беше, когато от няколко дена не можехме с него да се видим. Затова си мисля, че са просто подтиснати страхове от деня. Майка ми каза, че щом сънувам кошмари за бебето, значи ми се развива майчиното чувство и инстинкт и това е нещо хубаво Simple Smile

Здравей, Chipunche, аз вече влязох в 4 месец и моите сънища, които понякога са нелогични, друг път са си направо кошмари, продължават. И аз веднъж като теб сънувах, че мъжът ми си има друго дете, а аз съм бременна, веднъж пък, че ми казва, че не ме обича. Снощи сънувах някакви странни сънища, първо бях на един панаир, после в някакъв автобус, но никак не ми беше приятно и на двете места и все за бебето мисля, дори и в съня. Сигурно наистина се развива майчинският инстинкт, а и съзнанието е обременено по някакъв начин, все пак всяка майка си има притеснения и това допълнително според мен отключва тези сънища. Мозъкът трябва някак да си почине. Чудя се дали има майки, които не се притесняват. Онзи ден бях на един рожден ден, жената е бременна в 8я месец и сигурно изпуши цяла кутия цигари....

# 11
  • Мнения: 20
 Ето това с цигарите не го разбирам. На мен преди две седмици ми стана гузно, че си дръпнах два пъти от тогава не искам и да ги помириша. Относно кошмарите вече ги няма, но бяха ужасни за една вечер сънувах 2 отвратителни неща..че баща ми е починал, а второто че са ме отвлякли и при самозащита убих човека и се чудех как да скрия трупа, тъй като се оказа че човека полицията го търси, а мен ме беше страх да не вляза в затвора. И двата бяха меко казано ужасни.

# 12
  • Мнения: 23
Това, че си сънувала, че баща ти е починал, не се притеснявай за него, означава, че му е умряло злото. А пък за другото, те ни заливат с такива филми и, както казах то съзнанието ни е обременено.
И аз не го разбирам това с цигарите, но имам чувството, че на някои жени хич не им пука, гледат си пашалъка, както се казва. То и да се притесняваш и да се пазиш прекалено много не е хубаво, ама все пак, абе всеки си живее, така, както си го разбира...

# 13
  • Мнения: 20
За мен е пълен егоизъм да си тровиш детето само защото ти се пуши. Разбирам, че им се пуши и аз съм пушач, разбирам колко е трудно, ама по-добре като ти се допуши си дръпни няколко пъти то пак ще ти мине, отколкото да пушиш толкова много. При мен поне като си дръпна един два пъти желанието минава, тъй като при мен май нуждата от цигарите е на психическа основа, не е физиологична нужда, по-скоро навика.

# 14
  • Мнения: 23
Точно това ми е мисълта, че има жени, сякаш не се притесняват кой знае колко много, имам една приятелка, тя роди наскоро и все ми повтаря: „Не го мисли толкова, не го мисли!„ Как да не го мисля се чудя и да не се шашкам, не знам. То наистина не е хубаво човек да мисли все лошо, ама пък чак да съм такъв непукист.

Ние малко изместихме фокуса на темата, дано не е проблем.... Аз нямам с кого да споделям особено много. Мъжът ми си е мъж, той не разбира много от тези състояния и понякога не може да разбере моите притеснения. С майка ми много споделям, но гледам да не я тревожа излишно. Нямам и много приятелки, които са родили, а тези, които имат деца са малко смахнати.. 😁

Общи условия

Активация на акаунт