Гнойна ангина

  • 16 074
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 468
И ние от днес сме с Херпангина Weary. След малко ще ходим на лекар, да видим...

# 16
гнойната ангина може да мине и без антибиотик
но но мн.трябва да внимаваш

# 17
Моят съвет е щом не искаш да даваша антибиотици потърси си добър хомеопат.
моята дъщеря е на 7 год. и от 4 год. я лекувам само с хомеопатия
и не е пила антибиотик
много съм доволна

# 18
  • Мнения: 306
Оф,моля ви, опишете по-подробно как точно протича болестта!Моята принцеска вече два дни е болничка-температура,хрема,конюнктивит,а от снощи започна и една суха кашлица,която я дави,но на моменти са закашля.До сега не е имала чести проблеми с гърлото,предимно хрема,а ми се ще утре да я заведа при педито,че от спешната 100%изписват антибиотик,а досега сме го избягвали/само 2 пъти Sumetrolim/ Sad

# 19
  • Мнения: 2 237
И ние преди един месец бяхме с гнойна ангина и лежахме в болница.
Симптомите бяха: Температура 40 градуса,червено гърло и гной.Нищо друго.Без разстройство,без повръщане,ядеше си нормално,без кашлица.Диагноза - гнойна ангина причинена от стафилококи !
Предписаха антибиотик на инжекции (Пеницилин) и след 7-8 дни мъничето оздравя.Аз лично не долюбвам много антибиотика,но при 40 градуса нямаше как и дадох (Аугументин,който обаче не подейства Sad)
И аз предполагам че може без антибиотик,но ако е вирусна.Ама ако е от бактерии..знам ли не съм лекар.

# 20
  • Мнения: 574
Аз лекувам ГА с нишадър(амониев хлорид- има го в аптеките) newsm10 newsm10 newsm10
Минава веднага и то без АБ, но е малко гадничко. Преди да започна с нишадъра беше ужас и високи температури ,уши ,хрема ,а с него веднага минава. Просто мажа после само върху останалият налеп.
По същият начин минава и херп ангина ,но мажа и с гранулин(от ветеринарен кабинет)

# 21
  • Мнения: 742
ние също бяхме с ангина исписаха ни антибиотик-Аугументин. Моита дъщеря изобщо го неизкаше и с гомени мъки го пиехме.Докато в един момент изобщо неможех да го дам. И така на инжекции-Сумамед бият се венозно на 24часа.Нашата ангина беше само с едно дигане на температура(38,5С) и кашлица.
Нашата докторка ни обясни че трябва дасе лекува с антибиотици защото инъче  ангината се стича на долу и стават бронхити и т.н.

# 22
  • Мнения: 434
Моята дъщеря е сравнително пресен пример за гнойна ангина и проблеми с ушите. Държа пет дни треска - стигаше вечер до 40 градуса, а аз през цялото време се питах дали не правя грешка като не й давам антибиотик. Имах страхотна поддръжка от момичетата тук и в дир-а /поразрови малко назад, ще видиш темата/, както и от педиатърката ни.  Тя беше категорична, че няма да даваме антибиотик, докато не сме сигурни, че има бактерии. На втория ден взе натривка от гърлото - нямаше, на петия взе кръв - пак нямаше. Лекарката ми обясни, че ангината може да държи до 7 дни много висока температура, както и че има опасност, ако се развият бактерии, да се заселят където си искат и тогава работата ставаше дебела. Тъй като идваше уикенд, ме предупреди да наблюдавам много внимателно детето, ако настъпи рязко влошаване, веднага да тичам в болницата. На шестия ден обаче нямаше и помен от налепи, температура или болни уши. Само все още отхрачва налепите, тъй че я следя да не задълбае кашлицата. Давах хомеопатични капки Otovowen и Парацетамол след 38,5.
Хана прескочи антибиотика /засега/. Но това е нашият опит. Наблюдавай много внимателно детето и в никой случай не предприемай нещо на своя глава.
Успех и бързо оздравяване.

# 23
  • Мнения: 8 917
Гери досега изкара 2 ангини /оказа се, че имаше коки - ауреус и като излекувахме тях се оттърва и от ангините , слава Богу/ и с двете не се размина с антибиотика Cry

# 24
  • Мнения: 953
Сави, от неделя е с гнойна ангина, но няма температура и е жизнена, мисля си че, се дължи на ЗЕ и Коластрата, която давам вече месец. Само обираме вечер налепите.

# 25
  • Мнения: 8
Здравейте, смея да кажа че моят син който вече е почти на 4 години досега не е боледувал от друго освен от гнойна ангина (доказана - с налепи, намазки и т.н.). Всяка година ми прави по 6 до 7 такива ангини и в момента вече издирваме лекар , който да извърши махане на двете сливици (третата я махнахме по лекарска препоръка още преди година). Това , което знам със сигурност е че антибиотика е задължителен при ГНОЙНАТА ангина. Тук не става въпрос за херпангината (при която даже е противопоказен антибиотика), или обикновената ангина без налепи.
В противен случай ( без АБ), както много лекари са обяснявали, гнойта (налепите) могат да афектират сърце, бъбреци, костна система. Звучи доста гадно и специално аз не рискувам, въпреки че при всеки друг случай се стремя да минавам с "подръчни" материали.
Извинявайте за дългия пост.
Ако някой има сходен проблем , моля да сподели.

# 26
  • Мнения: 1 753
Ами нашата ангина си беше ГНОЙНА. Ани също беше жизнена и щастлива и температурата беше лека - максимум 38 градуса. Обаче положението бавно, но сигурно се влошаваше. Ани спря да яде, беше бледа като лимон и много започна да кашля. Дори и след антибиотика прокашлаше още около седмица... Абе гадна работа са тези ангини. Дано не се случват много често. Още повече, че и София се заразява. Но пък интересно, че София мина без АБ. Тя го изкара много леко - с лека температура за 1-2 дена и само кашляше малко.

Общи условия

Активация на акаунт