Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 58

  • 90 201
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 39 323
А двойно лепещо?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 66
Здравейте! Моля за съвет вас като пишещи в тази хубава тема.
Купих си няколко рамки за снимки с идеята да си оформя едно семейно кътче  на една неизползваема стена. Дотук добре. Обаче не са пригодени за закачане,  а имаха стойки, които махнах като бях сигурна, че ще ми се получи просто да ги окача на някакви малки гвоздейчета. Да, ама не, не става. Сега стоя и гледам тъпо и не знам какво да ги правя. Моля дайте някоя лесна идейка как да се справя.

Продават се малко държачи, които се забиват в шерпката на рамката. На тях се закача гвоздейчето. Купивала съм си от Слънчоглед, струват стотинки Wink

# 32
  • Мнения: 3 046
Аз съм лепила с двойнозалепващо на стената.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз използвах монтажна лента на 3М за да си закача няколко гоблена. Лентата е от типа 'велкро" - това позволява да се слагат многократно рамките и да се разместват или сменят при желание. Закрепването е много стабилно.

# 34
  • Мнения: 9 776
Момичета, хубави идеи, благодаря!
С двойно залепящо би било най-лесно, но стената е с една грапава мазилка, не става да се лепи нищо. По скоро наистина някакви държачи биха свършили работа.
А каква е тази монтажна лента? Идеята ми хареса, заради възможността за разместване. Откъде мога да си купя такава?

# 35
  • Мнения: 812
Здравейте момичета,прекрасни идеи давате и за това се обръщам за помощ към вас.Правим ремонт на коридор,сложих ме гранитогрес(светло сив мат,защото в останалите стаи имаме различен  по цвят ламиниран паркет),но не искам цокъл,пробвах с бял пвц перваз,но не ми хареса .Повечето первази са с дървесна шарка и сега не мога да намеря подходящ вариант.Мислех си за мдф перваз,но дали ще издържи на честото миене?Другото,за което искам малко помощ е -имаме ниша в която имаше гардероб,него го махнахме и ще направим нов.Колебая се за цветовете,защото вратите са бели ,но входната е черна перла,а стените ще са с декоративна мазилка,но все още не сме избрали цвят.Момичета, моля ви за съвет или идеи тотално се обърках вече.

# 36
  • Мнения: 6 292
Здравейте момичета,прекрасни идеи давате и за това се обръщам за помощ към вас.Правим ремонт на коридор,сложих ме гранитогрес(светло сив мат,защото в останалите стаи имаме различен  по цвят ламиниран паркет),но не искам цокъл,пробвах с бял пвц перваз,но не ми хареса .Повечето первази са с дървесна шарка и сега не мога да намеря подходящ вариант.Мислех си за мдф перваз,но дали ще издържи на честото миене?Другото,за което искам малко помощ е -имаме ниша в която имаше гардероб,него го махнахме и ще направим нов.Колебая се за цветовете,защото вратите са бели ,но входната е черна перла,а стените ще са с декоративна мазилка,но все още не сме избрали цвят.Момичета, моля ви за съвет или идеи тотално се обърках вече.
Аз бих го направила и него бял. Ако е в цвят с декоративната мазилка ще стане голяма шарения, в черно пък ще стане още едно голямо черно петно на стената.

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 1 628
Дороти, и аз съм в подобна чуденка. Купихме един апартамент. Плочките в коридора ми харесват, но предишната собственичка не е сложила бордюр, а лайсни (като при ламинирания паркет) и изобщо не ми харесва. Стои много грозно. Нямаме същите плочки и не знам дали ще намерим и остава варианта с някакъв перваз, но не знам МДФ колко ще издържи на миене. В кухнята било станало някакво леко наводнение и там перваза е доста подпухнал

# 38
  • Мнения: 1 787
Не се притеснявайте от МДФ первазите. Стоят прекрасно с всякакви плочки, ламинат, дюшеме, паркет и т.н. Нищо им няма от мокрене, ние сложихме такива абсолютно навсякъде. Вкъщи подът се мие  с вода през ден. Няма никакъв проблем. Единственото, което трябва да имате предвид при тези первази е, че стените трябва да бъдат идеално прави, или поне почти идеално. Simple Smile Защото МДФ первзите не могат да се огъват. Има огъваеми от друг материал (забравих как се казва), но те са доста скъпи.

# 39
  • Мнения: 812
Как се осъществява монтажът на мдф первази,имат ли си ъгли снадки и тапи.В коридора стените са с гипсокартон,няма кривини.

# 40
  • софия
  • Мнения: 25 458
Лепяс се със специално лепило, няма снадки, на ъгъл се режат на 45°.

# 41
  • Мнения: 111
Здравейте, Искам да ви помоля за мнения и идеи за интериорни врати , качествени и ако може с по - бърза изработка от солид 55.
Благодаря ви предварително

# 42
  • Мнения: 1 787
Лепяс се със специално лепило, няма снадки, на ъгъл се режат на 45°.
Да, затова монтажът струва колкото (че май и повече излезе от) самите первази. Simple Smile Всяка летва се мери, реже и снажда една по една така, че да пасне перфектно по стени и ъгли. Да се подредят две стаи с ламинат и такива первази във всички стаи + коридор при нас отне цял ден на 3-ма души - дойдоха в 9 сутринта и си тръгнаха в 5 следобед, като всички материали бяха доставени предния ден и монтажът на первазите отне най-много време. За ъглите се режат под ъгъл 45 градуса и всичко се лепи със специално лепило, след което се "застрелва" с пневматичен пистолет с едни тънки като игли пирончета, които влизат доста дълбоко в перваза и го заковават за стената - буквално. След това всяка една дупчица, една по една, се запълват с пръсти с бял силикон, за да не се виждат. Въобще много е пипкаво, но резултатът определено си заслужава - тези первази нямат нищо общо нито с ПВЦ алтернативите си, нито с цоклите от плочки, т.е. абсолютно си заслужават.

Може да разгледате опцията и за первази от полиуретан - също са много красиви и материалът е хубав, поне доколкото чувам от приятели, нямам лични наблюдения, макар че ходих да ги гледам и даже за малко да поръчам от тях. Има много модели (като височина и извивки), монтажът е сходен (лепят се) и също изискват прави стени. Те обаче идват доста по-скъпо, а и се чака за доставка, тъй като са вносни и повечето модели не се държат на склад, но ако е само за коридора цената е прежалима. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 463
Лепяс се със специално лепило, няма снадки, на ъгъл се режат на 45°.
Да, затова монтажът струва колкото (че май и повече излезе от) самите первази. Simple Smile Всяка летва се мери, реже и снажда една по една така, че да пасне перфектно по стени и ъгли. Да се подредят две стаи с ламинат и такива первази във всички стаи + коридор при нас отне цял ден на 3-ма души - дойдоха в 9 сутринта и си тръгнаха в 5 следобед, като всички материали бяха доставени предния ден и монтажът на первазите отне най-много време. За ъглите се режат под ъгъл 45 градуса и всичко се лепи със специално лепило, след което се "застрелва" с пневматичен пистолет с едни тънки като игли пирончета, които влизат доста дълбоко в перваза и го заковават за стената - буквално. След това всяка една дупчица, една по една, се запълват с пръсти с бял силикон, за да не се виждат. Въобще много е пипкаво, но резултатът определено си заслужава - тези первази нямат нищо общо нито с ПВЦ алтернативите си, нито с цоклите от плочки, т.е. абсолютно си заслужават.

Може да разгледате опцията и за первази от полиуретан - също са много красиви и материалът е хубав, поне доколкото чувам от приятели, нямам лични наблюдения, макар че ходих да ги гледам и даже за малко да поръчам от тях. Има много модели (като височина и извивки), монтажът е сходен (лепят се) и също изискват прави стени. Те обаче идват доста по-скъпо, а и се чака за доставка, тъй като са вносни и повечето модели не се държат на склад, но ако е само за коридора цената е прежалима. Simple Smile
Звучи  много добре.  Случайно  снимки  да имаш  да покажеш?  Че се заинтересувах, но не съм виждала "реални" снимки. .
Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 115
Лепяс се със специално лепило, няма снадки, на ъгъл се режат на 45°.
Да, затова монтажът струва колкото (че май и повече излезе от) самите первази. Simple Smile Всяка летва се мери, реже и снажда една по една така, че да пасне перфектно по стени и ъгли. Да се подредят две стаи с ламинат и такива первази във всички стаи + коридор при нас отне цял ден на 3-ма души - дойдоха в 9 сутринта и си тръгнаха в 5 следобед, като всички материали бяха доставени предния ден и монтажът на первазите отне най-много време. За ъглите се режат под ъгъл 45 градуса и всичко се лепи със специално лепило, след което се "застрелва" с пневматичен пистолет с едни тънки като игли пирончета, които влизат доста дълбоко в перваза и го заковават за стената - буквално. След това всяка една дупчица, една по една, се запълват с пръсти с бял силикон, за да не се виждат. Въобще много е пипкаво, но резултатът определено си заслужава - тези первази нямат нищо общо нито с ПВЦ алтернативите си, нито с цоклите от плочки, т.е. абсолютно си заслужават.

Може да разгледате опцията и за первази от полиуретан - също са много красиви и материалът е хубав, поне доколкото чувам от приятели, нямам лични наблюдения, макар че ходих да ги гледам и даже за малко да поръчам от тях. Има много модели (като височина и извивки), монтажът е сходен (лепят се) и също изискват прави стени. Те обаче идват доста по-скъпо, а и се чака за доставка, тъй като са вносни и повечето модели не се държат на склад, но ако е само за коридора цената е прежалима. Simple Smile
Лепенето не е задължително и не бих го предпочела. Има клипси за мдф первази.

Общи условия

Активация на акаунт