Любители на Котки - Тема 122

  • 59 865
  • 752
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 714
Jerry F, много добре знам колко е трудно да продължиш в темата. Hug
И ще те нападат и подиграват, но според мен има смисъл да продължиш тук.
Едно, че винаги ще си спомняш предишните щастливи времена, коментарите и закачките, друго че винаги ще има хора, които да те разберат и помогнат, доколкото могат, трето е, че пак ще покажеш любимчето и ще знаеш, че и други наистина ще му се радват.
Естествено само твой избор е какво да направиш, просто може само да четеш, ако това не ти навява тъга. Peace
Пак ти пожелавам щастие, здраве и много радост на теб, семейството ти и новото любимче.
 Heart Eyes Hug

# 496
# 497
  • Мнения: 1 709
Jerry F, въобще не ми се иска да бъда причина някой да се откаже да пише в темата Hug
Знаеш, че всички тук сме не само за удоволствие, но и за подкрепа. Нямам спомен някой да е изтъквал в какви луксозни условия гледа котките си.
Искрено съжалявам за загубата ти, както и за това, което я е причинило. Не си длъжна да даваш обяснения, достатъчно тежко е да се връщаш към тези спомени.
Намирам за съвсем нормално всеки тук да се притеснява и интересува не само за своя любимец, но и за тези на съфорумците. Hands V

# 498
  • София
  • Мнения: 8 348
еее, ти пък Джери, надлъгване, заяждане и тн.
Споделят хората, и радост и притеснение.


Аз съм от скъпопазаруващите, не защото се изхвърлям, а защото не успявам да се устискам.
Взема за кучето и за да има равновесие взема и за котките.
Сега има тази възможност, навремето с малко дете куче и котка - ядяха по-скромно, за толкова имаше.
Ама пак живеят в гарсониера.

# 499
  • Варна
  • Мнения: 6 372
Ужасно е да загубиш домашните любимци в пожар! Дано не се случва!
Как е станал пожара?
При нас едно и също- Маги е добре, понякога я разхождам на двора, но много я плашат дворните котки. Съска от страх и на малките котета  и бяга да се спасява вътре. Зрението ѝ изобщо не ми харесва- у дома се оправя без проблем, но на чуждо място в началото се блъска в мебели. Даже се спъва в препдствия, случайно оставени. Явно затова е толкова страхлива.
Ще гушна и другите две след ден.

# 500
  • плевен
  • Мнения: 643
Здравейте.  Първо ще се извиня ако въпроса ми не е за тук но съм притеснена и това беше първата тема на която попаднах за котки . Имам персийска котка ,мъж ,на 7 години  ,цвят крем . Живеем в апартамент само на терасата излиза.... от няколко дни забелязах че опашката му е черна  но сякаш не е козината а самата опашка . Сама съм и няма кой да ми помогне да го хване и да видя хубаво . Той не дава да го пипам ...на ветеринар мога да го заведа чак в събота и ше се побъркам. Накратко ....възможно ли е да е някаква болест ? Благодаря !

# 501
  • Мнения: 2 156
Гледам, че няколко страници назад сте говорили за къпането - е, аз реших да изкъпя зверчето. Оказа се, че има бълхи. Котето е дългокосместо и не подозирах, не се чешеше, не съм виждала буба, но като се намокри, гадовете се показаха.Опитах се да ги отстраня ръчно при изплакването, но - кауза пердута. За щастие, пускам котката само в коридора и кухнята и навсякъде е плочки, та надали има снесени яйца на бълхи по килими и легла. Помещенията се чистят лесно. Въпроса ми е за козината; котето още няма три месеца - шампоан против бълхи дали ще е достатъчен за моя дългокосмест приятел? Дали е подходящо да се сложи и нашийник против бълхи - чувала съм, че са ефикасни?

Мога само да го похваля за дисциплината с котешката тоалетна - изчака да го изкъпя и тогава културно си навести ваничката, макар че банята не му беше никак приятна.

Трябва някак да се чистим.

# 502
  • София
  • Мнения: 1 338
Ние ползваме Fortline combo за външно обезпаразитявяне или комбинираните за външно и за вътрешно.

# 503
  • Мнения: 80
За коте под 3 месеца препаратите и шампоаните за обезпаразитяване мисля, че не са подходящи. Имаше пудра, която се използва до 6-я месец. Най-добре го заведи при ветеринар, за да не стане проблем.

# 504
  • Мнения: 2 156
На възраст е 3 месеца, но на ръст и тегло дръпна много - страшно много порасна. Като за 5 месеца си го представете. Поне в сравнение с предишното ни дворно коте.

# 505
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Сложих на малката противокомарна  каишка (с такава разполагах), незнам дали го отблъсква, но ѝ пази вратлето.
Според мен е по-безопасно да сложиш каишка от чиста кожа. Противокомарната има химия, да не се изтрови момчето, ако все пак захапе вратлето.

# 506
  • София
  • Мнения: 8 348


Имаме разрушителна вечер. Сбиха се три пъти и Сиси цяла вечер тича наоколо, мяука изнервено и събаря неща.

# 507
  • София
  • Мнения: 2 092
Сложих на малката противокомарна  каишка (с такава разполагах), незнам дали го отблъсква, но ѝ пази вратлето.
Според мен е по-безопасно да сложиш каишка от чиста кожа. Противокомарната има химия, да не се изтрови момчето, ако все пак захапе вратлето.


Не се стига до захапване. Миризмата го отблъсква още преди да захапе. Изпробвано е от моя котарак. Единствено трябва каишката да е достатъчно плътно около вратлето, защото ако е хлабава, може самата котка в опитите си да се освободи, да си закачи долната челюст. Това ми се беше случило с котарака на сина и снахичката ми. Най-добре е да се постави в почивен за стопаните ден, за да се наблюдава как ще реагира. 

# 508
  • Мнения: 5 508
А щом миризмата отблъсква другата котка не е ли логично да побърква носещата я, защото тя постоянно я усеща?

# 509
  • София
  • Мнения: 3 525
Малката Писанка прие без проблем каишката, но Блеки се изхитри и започна да я обръща по гръб някак си (така и не разбрах как го прави) и да я хапе. Странното е, че се хранеха заедно и той нямаше против тя да му яде от купичката (хитрушата бързо си излапваше  всичко от нейната и се прехвърляше при него). Не ги пускахме заедно без наблюдение.
Вече си я прибраха и той сега я търси и плаче за нея.
Поздрав от нас за днешния петък 13- ти Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт