Любители на Котки - Тема 122

  • 59 785
  • 752
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 406
Малко късно отговарям, но къща отоплявана на дърва, баща с деменция. Гледам да не мисля.

Възмутена съм от такива безотговорни хора. Захвърлили тези очарователни прелести до нас и те почнаха да си се настаняват. Момиченце и момченце.

# 511
  • София
  • Мнения: 2 092
А щом миризмата отблъсква другата котка не е ли логично да побърква носещата я, защото тя постоянно я усеща?

Ами, ако и носещата котка има възможност да избегне каишката, то и тя ще го направи. Но, когато й е поставена на врата, няма къде да ходи и свиква след ден. Докато нападащия още при първоначалния шок от миризмата се разкарва. Единственото кофти при тези каишки е, че има опасност котката да се закачи някъде и да се обеси. Затова трябва да бъде плътно по врата й (естествено, не дотолкова, че да я задушава), за да няма хлабавини, които потенциално могат да се закачат някъде. Когато е поставена каишката, трябва да можем да проврем един пръст под нея, и да го усещаме нито стегнат, нито хлабав. А и освен това, не е необходимо да се носи постоянно, при мен бяха необходими две седмици, за да се отучи пръчлето да напада. Между другото, на запад има каишки, които се саморазкопчават, ако котката се закачи някъде. Питайте, може пък и тук да са внесени вече.

# 512
  • Мнения: 98
Здравейте,

понеже видях, че в темата има черен и бял списък на ветеринарите, бих искала да споделя моя ужасен опит с Ултравет ( Варна ) и , надявам се, да предпазя нечие коте от това, което се случи с моето. Sad Ако постът не е за тук - ще го преместя, само кажете къде.

Накратко: заведох писаната на профилактичен преглед и в Ултравет ми казаха, че е в перфектно здраве. Щастлива се прибрах вкъщи, но 20 мин по - късно котката започна да деградира и още 30 мин по - късно вече беше полумъртва...С рев и треперещи ръце я закарах в близка клиника, където я спасиха НА КОСЪМ, като казаха, че шансовете да преживее нощта не са големи. За щастие оцеля и казаха, че има бактериална инфекция, която след няколко дни инжекции мина.

Споделих случката с приятели и щом споменах "Ултравет", няколко от тях казаха, че имат подобни случки - водят здрава котка, прибират болна полумъртва. 2 от случаите като моя - с бактериална инфекция! На молбите на едно от момичетата, от Ултравет да проверят да няма болно животно или бактериална зараза, те оговарят с "Какво се впрягате, тя котката след няколко години така или иначе щеше да умре"! За щастие, котката оцелява, но след месец лечение в друга клиника, системи и много мъки.

Не знам какво се случва там, но имайте едно наум за водене на котки. С другите животни може и да са ок, но няколко здрави котки, да развият бактериална инфекция и да са на границата на смъртта часове след профилактичен преглед...просто е прекалено голямо съвпадение.

# 513
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Аз по доктори ходя с една вафелна кърпа, която постилам на масата за прегледи. Не се знае какво животинче е било преди това на нея, рядко съм виждала да забърсват масата след преглед. След това  изпирам, изкисвам в белина и изглаждам с много гореща ютия от двете страни.
А ако ми кажат, че котката така или иначе след време ще умре ще ме провокира да им разконтря фамилията.

# 514
  • Мнения: 98
Аз по доктори ходя с една вафелна кърпа, която постилам на масата за прегледи. Не се знае какво животинче е било преди това на нея, рядко съм виждала да забърсват масата след преглед. След това  изпирам, изкисвам в белина и изглаждам с много гореща ютия от двете страни.
А ако ми кажат, че котката така или иначе след време ще умре ще ме провокира да им разконтря фамилията.

Това с кърпата е страхотна идея! Много ти благодаря Gift Heart

# 515
  • София
  • Мнения: 13 209
Когато заведохме двете улични котета с болни очички в една пловдивска клиника, ветеринарят ми се изсмя на постъпката, защото "Ако ей сега мина по уличките около клиниката, за 10 минути ще събера поне 30 котета като тези!". Това може ли да го каже човек, който би трябвало да обича животни! Или е избрал професията си само с цел печалбарство?

слънчеви неща, радвам се, че всичко е завършило благополучно! И все пак каква е тази бактерия, която поразява така скоростно? Нормално минават няколко дни преди да се появи инфекцията.  newsm78

Jerry F, искрено ти желая да изживеете много години радост и щастие с малката Анна-Мария!  Hug И ми е много мъчно за Янко и Мони.  Cry Cry Cry

Търся къде евентуално да подслоня една улична маца за няколко дни. Преди седмица я видяхме да се бие с друга котка и сега е със забрало око и подута гърда. Доверява ни се и можем да я хванем, за да я заведем на лекар, но пуснем ли я, ще мине много време докато отново започне да се доверява. Това означава, че няма да можем да я лекуваме. Все пак е възможно да мине и с антибиотик с депо за 3 дни и да няма нужда от грижи, но няма как да предприема нещо, което не мога да завърша. Стационар в клиниката не ми е по силите да плащам. Ако някой има сигурно местенце в София - празна стая, таван, мазе ... Котето със сигурност не е болно от заразна болест.  Кастрирано е.

# 516
  • Мнения: 98
Когато заведохме двете улични котета с болни очички в една пловдивска клиника, ветеринарят ми се изсмя на постъпката, защото "Ако ей сега мина по уличките около клиниката, за 10 минути ще събера поне 30 котета като тези!". Това може ли да го каже човек, който би трябвало да обича животни! Или е избрал професията си само с цел печалбарство?

слънчеви неща, радвам се, че всичко е завършило благополучно! И все пак каква е тази бактерия, която поразява така скоростно? Нормално минават няколко дни преди да се появи инфекцията.  newsm78

Jerry F, искрено ти желая да изживеете много години радост и щастие с малката Анна-Мария!  Hug И ми е много мъчно за Янко и Мони.  Cry Cry Cry

Търся къде евентуално да подслоня една улична маца за няколко дни. Преди седмица я видяхме да се бие с друга котка и сега е със забрало око и подута гърда. Доверява ни се и можем да я хванем, за да я заведем на лекар, но пуснем ли я, ще мине много време докато отново започне да се доверява. Това означава, че няма да можем да я лекуваме. Все пак е възможно да мине и с антибиотик с депо за 3 дни и да няма нужда от грижи, но няма как да предприема нещо, което не мога да завърша. Стационар в клиниката не ми е по силите да плащам. Ако някой има сигурно местенце в София - празна стая, таван, мазе ... Котето със сигурност не е болно от заразна болест.  Кастрирано е.

В клиниката, където лекувах котето, казаха бактериален минингит или нещо подобно бактериално. Не можаха да вземат дълбоки проби за иследвания, защото е много мъничка, но няколко часа след първата инжекция започна да минава, така че, предполагам, са уцелили. На първата клиника, не звъннах да питам каква може да е бактерията, понеже когато моя приятелка упорито звъня със същите въпроси за нейна котка, така и не й казаха. Не можели да дават информация за пациентите си...

А за този пловдивския ветеринар просто...без думи...За съжаление съм попадала и на ветеринари и на лекари, на които и за хора и за животни не им пука. Един познат, даже разказваше как баща му нарочно изписва най - скъпите лекарства за кръвно на пенсионери, понеже: "Те не разбират, каквото пише на рецептата - това ще вземат".

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 17:44 от слънчеви неща

# 517
  • София
  • Мнения: 2 092
Затова доверявам котките си само на вет, за който съм сигурна, че обича животните. Ненавиждам някой да гледа на животинче като на портмоне.

# 518
  • Мнения: 2 156
Здравейте, дами. Водихме котаран да го види ветеринар и да каже какво препоръчва за бълхи на коте с неговите габарити. Каза, че за тази възраст може да се използва само пудра, нищо друго, още по-малко - каишка. Тук идва и питането ми, защото не изписа конкретна пудра. Каза да се сложи отзад на главата и по гърба, където няма да се ближе, но пак казвам, не изписа конкретна - това, което имал в кабинета, също не ставало за малко коте. В магазина имаха три вида, аз взех от тази :

Позната ми каза, че е ползвала за нейната котка от нея и е пудрила цялото животно. Аз сложих по начина, който ми описа ветеринарят. Само че не съм сигурна така ще се изчисти ли? Ще съм благодарна да се отзовете със съвет. Хем трябва да си чистим бълхите, хем ме страх да не се натрови, ако го напудря повече (на опаковката също пише, че се пудри цялата котка).

# 519
  • Мнения: 14 343
По спомен Бела ми я напудриха цялата и я сложиха в наелонова торбичка, за да се зароплела 😂 Без главата де. Ама това беше преди 100 години

# 520
  • Мнения: 2 156
Моето е голямо шило, няма да го преживее това с торбата. От друга страна, го пудрих вчера - навлажних главата и гърба с мокро парче плат, обърнах козината по посока, обратна на растежа й - така каза ветът, и напудрих. Нямаше реакция или нещо, което да прилича на страничен ефект, макар че първата работа на котан беше да почне да се върти и да се ближе като луд, колкото достига. Но ако го напудря целия и се оближе, не знам.
Ето какво пише  упътването:
Скрит текст:
ПОКАЗАНИЯ: ПИК е противопаразитна пудра за кучета и котки. Той убива пълзящи паразити - бълхи, въшки, кърлежи, космояди и др. След обработка, животните са защитени от ново опаразитяване в продължение на три седмици
ДОЗИРОВКА И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ: Опаковката се разклаща внимателно преди употреба. Прахът се нанася равномерно по цялото тяло на животното срещу косъма, за да се осигури достигането на препарата до кожата. За възрастни котки са необходими 6-9 грама прах, а за малки котенца 3-5 грама прах. Продуктът не се прилага на котки на възраст по-малко от 2 месеца. Повторното третиране се прави след 2-3 седмици. За предотвратяване на реинвазиране е необходино постелята на животното да бъде сменена с нова, поръсена с препарата.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:Продуктът не се употребява в близост до риби и пчели и при котки на възраст по-малко от 2 месеца.

СПЕЦИАЛНИ ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ: Да се избягва попадане на препарата в очите на животното. Да се избягва вдишването на препарата, попадането му в очите и продължителния му контакт с кожата. След употреба ръцете се измиват задължително!
Препарат за борба с пълзящи насекоми (бълхи, кърлежи, хлебарки, мравки)в жилищни помещения, около домашни любимци(постели, легла и др.), здравни и лечебни заведения, обекти за производство и продажба на храни, обекти с обществено предназначение, индустриални обекти, ветеринарни обекти, включително обекти за събиране, настаняване, отглеждане и транспортиране на животни

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 21:17 от CoffeeCup

# 521
  • София
  • Мнения: 13 209
Двете котета, които споменах по-горе бяха напудрени целите от ветеринар (следващият, а не онзи с изказването  Wink). Побеляха целите, все едно се бяха въргаляли в брашно.  Laughing Но за съжаление не се изчистиха дори и след второто пудрене, което беше около седмица по-късно. Накрая на риск им сложи капки с уговорката в следващите няколко часа да се наблюдават непрекъснато и при най-малки признаци за нещо нередно да му ги заведем отново.

# 522
  • Мнения: 701
Jery F много съжалявам за това, което ти се случва. Ще отмине лошото. Писанчетата са много хубави и мили. Прегръдки

# 523
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Здравейте, моля ви за съвет!
Имаме английска късокосместа котка на 3 г и бебе вече на 5месеца. Промлемът е, че бебето хърка когато се приберем вкъщи. Когато сме навън или на почивка не хърка, но върнем ли се обратно удома и започва да хърка. Нямаме мухал, влага и прах ( доколкото е възможно) чистя постоянно, но единственото логично обяснение за хъркането остава да бъдат котешките косми вкъщи.
Според вас редно ли е да пробвам с подстригване на котката или нещо друго.
Не ме разбирайте погрешно, обожавам котката, тя ми е първото бебе Sad, но незнам как да постъпя.
П.с. не е възможно да се направи тест за алергия, тъй като бебето е много малко все още.
Благодаря предварително!

# 524
  • София
  • Мнения: 8 348
а може просто да е сух въздуха. Пробвайте с овлажнител пъво.
И след това с подстригване на котката.
Ако на почивката е с различни завивки, сменете и тях.

Синът ми имаше атопичен дерматит, посъветваха ни да чистим матрака, да перем зазвивките и възглавницата и тн.

Общи условия

Активация на акаунт