Любители на Котки - Тема 122

  • 59 517
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 042
Покрай дискусията с котката на Бингли и аз поне улових една идея - някой в началото спомена волиера. Казвала съм, че ги пусках нашите на двора, но я изчезват, я болести хващат - не става и вече не ги пускам. Но това е добра идея, да оградим някакво пространство с мрежа. Съвсем друго е като излизат навън, и на слънце да се напекат, и някак заякват, козината им става по-гъста и лъскава. Вкъщи хилавеят. Ние живеем на партерния етаж на къщата, така че достъпът до двора им е директен и ако оградим пред някой прозорец може да се получи много добре - да си влизат и излизат когато си искат. Поне през топлите месеци.

# 706
  • Мнения: X
Здравейте, възнамерявам да си взема котка с ММ.
Накратко за мен - обичам котките, но ме е страх от болести. Причината за решението - видях мишка у дома.
За бъдещето ми - евентуално някой ден ще имаме бебенце.
Сега ви моля за съвети.
Каква котка да взема ( искам да осиновя, нямам претенции за порода), как да се грижа за нея, как да я възпитавам ( според дядо, доколкото си спомням възпитаването се изразяваше в това да се удря леко главата на животинчето, когато се опита да се качи на масата, да прегрезе кабели и мебели. Котките му бяха послушни, без да се срахуват от него).
И последното което ме вълнува - котката няма да се зарази от мишката с някакво заболяване?
Да, дизенфекцирам редовно, но все пак.....

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 08:39 от Анонимен

# 707
  • Мнения: 5 508
Не си взимай котка.
И да, ако мишката е болна и котката ще се разболее. А и няма да се задържи във вас четейки описанието ти Simple Smile

Каролин, смятам, че пиша разбираемо, но все пак - пиша, че не ставаш за стопанка на котка Simple Smile

# 708
  • Мнения: 18 503
Зизу, благодаря за присъдата! 😊накриви ми шапката честно. Но ти каза,че без котката ще е мизерия, което не съм сигурна,че разбрах и затова те питам, не мислиш ли че е малко грубо от твоя страна да ми говориш така. ? Да ме оценяваш без да ме познаваш е отвратително, ще ме извиняваш,ни няма как да подмина тази обида. По-хубав ли ви става деня като се държите така отвратително?

# 709
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Тъкмо щях да напиша същото. Ти си от типа човек, който взема животно, за да извлече полза от него.  Селска история.

Каролин, събери съветите - моя за четката (питай Кукумицинка, че тя показа четката в няколко теми по-назад, не помня къде), на possessed и на Таня и ще видиш решението на твоя въпрос. Наши съседи си донесоха коте от вилата, просто селското коте скочи в колата им и те се върнаха с него в София. Много особено коте - признаваше само тях,  другите не можеха да се доближат до него. Дъщеря им роди, питах ги как се справят с бебето и котето - ами внимавали много, не ги събирали. Детето порасна, котето също, живеят в мир и любов.
Обаче съм сигурна, че ще махнеш котето.

# 710
  • Мнения: 5 508
Каролин, с твоите камъни по твоята глава.
Няма как човек да ти повярва, че чистиш редовно и всичко е в косми. Повечето от нас са с поне две котки - явно все различни от твоята една, непородиста и цапаща, за разлика от породистата и нецапаща. За това беше коментара с мизерията. Е, както и заради още няколко неща, които написа, но надали е нужно да ги изброявам Wink

# 711
  • Мнения: X
А, благодаря, разбрах, че съм селянка.
По това което разказах за дядо ли го определихте? Не съм писала, още по-малко не съм си и помислила, че така ще се държа с животинчето.
Смятам, че е достатъчно да намажа повърхностите с нещо горчиво, за да не са хапани.
До края на месеца ще пръскаме още веднъж срещу мишки, септември или октомври ( заради препаратите) ще си вземем котенце.
Благодаря, че ми помогнахте да реша окончателно. Много здраве и щастие на вас и на четириногите ви приятелчета Simple SmileFlowers Hibiscus

# 712
  • София
  • Мнения: 6 219
Ако котето, което вземеш не е научено да лови мишки и не ти реши проблема с мишките какво ще се случи с него? Защото невсички котки ловят мишки. Някои дерат пердета, някои - дивани! Други котки пък пишкат на места различни от тоалетната, драскат от време на време... освен това се глезят с храната понякога. Има такива, които ги е СТРАХ от мишките. Обмисли тези неща и после решавай.
Да намажеш повърхностите с нещо горчиво е страшна глупост - няма да отблъсне котето, но може да го отровиш. Котките не хапят повирхности, а ги маркират като се търкат в тях.

# 713
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Каролин, моята котка доскоро спеше на канапе с релефна тъмна тапицерия, много трудна, ама много трудна за чистене. И естествено се натрупаха доста косми. Взех легенче с вода и оцет и с мокра ръка събрах космите, много е лесно - с въртеливи движения стават на топчета. След това с прахосмукачката довърших и готово. И за да не става пак така (за да не ми избълва след време зълвата простотии)  сложих на мястото голям тънък памучен шал, на Рафаела не й хареса промяната и вече не спи там.
Опасности за детето ти - да е живо и здраво - навсякъде. Някой ти е пуснал мухата, че котаракът е заплаха, почти сигурна съм

По това което разказах за дядо ли го определихте?
Не, не съм чела нищо повече от това, че искаш котка, за да лови мишки. Само селяните държат "стока", от която имат единствено полза - месо, мляко и т.н. Никога, за да я обичат.

# 714
  • Мнения: 4 042
Не, _viki, не мисля, че по това, което си казала за дядо ти са те определили. А и "селското" в случая не мисля, че е в обидния смисъл на думата. Става въпрос за това, че подхождаш рационално към нещата, като хората на село. Гледам кокошки да ми снасят яйца, прасе за месо, куче да ми пази двора и котка да лови мишките. Ами вземи си наистина капан, ако само за това ти трябва котката. Тя е живо същество, приемник и излъчвател на емоции, чувства, любов. Ако това го няма - не ти трябва котка. Няма да издържиш на грижите, които изисква. Пък то ще ти мирише, ще има косми, ще те буди посред нощите, ще драска, ако не я кастрираш ще ти създава и други неудобства. И по някое време, най-вероятно, уличната популация ще се увеличи с още един изхвърлен домашен любимец.

# 715
  • Мнения: 3 248
Бингли, да, не те познаваме, то така изглеждаш отстрани, според това, което си решила да споделиш в публичното пространство. Може да е грешно, може да е правилно, но изглеждаш така. И явно не ти харесва, ако съдим по реакцията ти. Ако се е наложило да го “лекувате” от глисти, ами явно “няколкото пъти годишно” не е било достатъчно. Домашните котки не пренасят зарази, ако сропаните не ги заразят с неправилно отглеждане! Събувайте се извън къщата, не стъпвайте с обувки вътре, прибирайте ги в шкаф, ограничете достъпа на детето до тоалетната, вземете качествена четка... и други интересни идеи имаше. Но трябва да има желание! Ако има желание, има и начин. Ако няма желание, има само оправдания.
А и повече трябва да те е страх, че ще лепне някоя зараза на детската площадка или от улицата или дори от личния ви двор, отколкото от домашната котка...

Вики, не си вземайте котка за ловене на мишки. Извикайте фирма срещу вредители и отстрнете проблема. Ако ще вземате котка, вземете я като част от семейството. Това е живо същество, с мисли и о да, чувства. Но преди това се опитай да прочетеш малко относно правилните методи на възпитание, че мазането с горчиво и биенето по главата нещо не са особено адекватни. Предполагам, че в този тон ще трябва и да прочетеш за правилно хранене, ваксини, обезпаразитяване, тоалетна и други грижи... За да няма след време постове за това къде да разкарате котката.

# 716
  • Мнения: 18 503
Каролин, с твоите камъни по твоята глава.
Няма как човек да ти повярва, че чистиш редовно и всичко е в косми. Повечето от нас са с поне две котки - явно все различни от твоята една, непородиста и цапаща, за разлика от породистата и нецапаща. За това беше коментара с мизерията. Е, както и заради още няколко неща, които написа, но надали е нужно да ги изброявам Wink

Аа ето дойдохме си на думата. Сега и не чистя.Мърла съм,ясно. Ти в къщи ли дойде да провериш. ?Три пъти чистя дивана от косми,сега просто се скубе повече и затова са доста.С котарака няма проблем. Ветеринар идва редовно у нас. Друго няма да коментирам. Не си струва. Свободна си да мислиш каквото искаш. Не съм маниачка чистница,но не живея в мизерия. Нямам думи как съдите и раздавате оценки. Вие да не сте някаква висша инстанция? Момичето си каза,че обича котки и затова иска да вземе. Не е гледала досега, пита какво лошо има.
Ами да не ми харесва. Защото не е така и ние няма как да ме оцените и няма как да  приема образа,койта сте ми изградили за меродавен,защото просто това не е вярно  и вие не сте инстанция и не можете да бъдете критерии за мен. 😊Всеки би се подразнил.
Котката имаше гъбички от котешка каишка от магазин която и купехме и след като сложихме опада част ат козината. Мястото стана уязвимо и след това се повтори още веднъж. Мазах стриктно и варих специална билка(демирбозан) и всичко се оправи за десетина дни. Давахме витамини за имунната система. За това кое влиза отвън няма как няпълно да отговарям,освен с норамалните мерки.
Тъй,че не си позволявяйте да ме определяте. Да насадили са ми страх-един от ветеринарите с които говорих,вече писах за това. Затова и исках съвет,ако сте по-наясно.Исках помощ. Бях погрешно разбрана,обидена и обвинена в развъждане на котки за пари.
Прекалявате! Знам,че е форум и всеки си  пише каквото иска, но все пак,бъдете малко по-толерантни.😊 останете със здраве

Последна редакция: пт, 03 авг 2018, 08:59 от Мис Каролин Бингли

# 717
  • Мнения: 3 248
Ако с котарака няма проблем, от какви зарази по-точно те е страх?

# 718
  • Мнения: 4 042
Цитат
Момичето си каза,че обича котки и затова иска да вземе.

Цитат
Причината за решението - видях мишка у дома.

# 719
  • Мнения: X
Цитат
Момичето си каза,че обича котки и затова иска да вземе.

Цитат
Причината за решението - видях мишка у дома.

да, понеже съм си селянка подходих рационално към въпроса за котката - първо потърсих съвети от стопани на котки за да знам, как да се грижа за нея, второ ще изчакам чак два-три месеца за да мине срока на обработилите дома ми препарати.
И ако не харесвах тези животинки, нямаше да мисля да си осиновя.
Затова ще си взема именно котка. Пък ако някой ден умрем с ММ, може и да отиде на улицата.
Няма повече да пиша, но пък ще изчета темите за да науча повече. Благодаря, че сте направили толкова теми - чудесни сте! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт