"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" тема 4

  • 10 423
  • 364
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
Искам да благодаря на Ивет и мъжа й ,както и на Деси(приятелката на Чарлин) за това,че последните два дни се занимават с бакиите ни по повод считоводството и други неща и да им кажа,че страшно сме им задължени.
Хора,благодарим ви за това ,че не спахте и ни спестихте един куп неприятности.

Моля  ви,пишете утре като се върнете от домовете,че ..................абе криво ми е ,че няма да ходя в Перник,това е.

Весел ден утре на всички вас и нацелувайте всички дечица.
smile3501 smile3501 smile3501браво на вас, Роси беше сериозно притеснена - аз също ви благодаря макар и да не съм пряк учстник в счетоводството на Движението
Роси утре ще си с нас през цялото време - освен подаръците и целувките ти ще занесем на децата  bouquet  bouquet

# 16
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Ох, аз най-после малко се пооправих от това кръвно,4е хи4 не си е работа ей.. Shocked

Дамаянти,какви са тези отли4ници бе,какво е това 4удо Hug HugАйде един голям сладолед сега на отли4ника Laughing

Криси,заради това с кръвното не бях сигурна за Перник.

Сега оба4е съм в раздвоение - днес ми се обадиха от 100 медии да ме питат за протеста на майките - ние ли го организираме,заставаме ли зад тях Rolling Eyes Rolling Eyes много тъпо ми стана,да им обяснявам,4е не сме официално зад тях,но ина4е си ги подкрепяме Sad Sad
За догодина трябва да спретнем един протест,4е сега стана тъпо,където им се отказа на моми4етата Rolling Eyes Rolling Eyes

Криси ,в 8.30 ми е абсолютно невъзможно за тръгване,Алекс спи още и няма кой да го наглежда.

А и имам идея - аз ще отида дните след вас,да им занеса на мал4овците слън4евите о4ила,които съм им обещала и купила отдавна....особенно на Емито Hug Така ще им се съберат много дни,с много подаръци Grinning Grinning
А вие утре да ги цункате вси4ките/ особенно Божко и Емито Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, ей много ги оби4ам тез деца бе Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes/ и да снимате,ако имате възможност.

Утре ,като стане Алекс,ще отида да подкрепя моми4етата пред парламента Hug Hug Hug

Весито,ще се видим там пиле Laughing Laughing

ЧЕСТИТИ ПРАЗНИК В АВАНС НА ВСИЧКИ ДЕЦА,НА ВСИчКИ ,КОИТО СЕ ЧУВСТВАТ ДЕЦА, И НА ТЕЗИ,КОИТО ВИНАГИ ЩЕ НОСЯТ ДЕТСКОТО В СЕБЕ СИ!ПАЗЕТЕ ГО!!!!! Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 22:43 от magnoliamm

# 17
  • Мнения: 3 248
Утре и аз ще подкрепя майките в протеста...мисля да съм сред първите отишли, защото после съм на работа! Rolling Eyes
Кои сме - аз, Мери, май и Дуци...някой друг ще се присъедини ли?! newsm78 Hug

# 18
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Да ти е жив и здрав Спас4о  Hug Hug Hug

Дано се видим утре пред парламента Hug


Утре моя Спасчо Heart Eyes има имен ден  Blush

# 19
  • Мнения: 1 493
Иве, да ти е жив и здрав отличника, все така да ви радва, а Влади да го надмине !
Благодаря за хубавите ти пожелания , Мери !

# 20
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
За теб винаги ЕФИ  bouquet  bouquet  bouquet


Иве, да ти е жив и здрав отличника, все така да ви радва, а Влади да го надмине !
Благодаря за хубавите ти пожелания , Мери !

# 21
  • Мнения: 4 371
Ами честно казано аз не мисля, че Фондацията трябваше да застава зад протеста. Фондацията е с друга цел.
Аз ще ходя на протеста, знаете, но като човек и майка.
Или греша?

# 22
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ами честно казано аз не мисля, че Фондацията трябваше да застава зад протеста. Фондацията е с друга цел.
Аз ще ходя на протеста, знаете, но като човек и майка.
Или греша?

не,не грешиш.....а и го обсъждахме тук вече.
успех днес на всички където и да сте на бойното поле!!!!!!

# 23
  • Мнения: 3 248
Ами честно казано аз не мисля, че Фондацията трябваше да застава зад протеста. Фондацията е с друга цел.
Аз ще ходя на протеста, знаете, но като човек и майка.
Или греша?

По принцип не грешиш, но не трябва да пропускаме и факта, че в крайна сметка малко или много фондацията е това което е, благодарение на общи усилия, включително подкрепата на тези същите майки!!! Peace

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
`ИЗКлЮчИТЕлНО ВАЖНО!!!

момичета,пиша постинг, а не тема нарочно.Ще разберете защо.И този постинг е лично мое мнение,което съм длъжна да споделя с вас  и да ви кажа,че е резултат от няколкоседмично мислене и терзания дали да го споделя или не.Дано не бъркам,че го правя,но съм се убедила във вашата отзивчивост и разбиране.А и ще си понеса критиките ако има такива, а аз приемем такива.
А и имим усещането,че форумът ни се превръща в малък клюкарник и това не ми харесва.Не искам да хваля или упреквам някой за неща,просто да си дадем сметка за някои неща във връзка с организацията на работата ни и най-.вече с целите и идеите във фонд.Всички искаме да обърнем светът и да помогнем на всички,но сами знаете,че няма да можем.

Та,по повод на голямата ни заетост и количеството работа на всяка една от нас ми се иска да си изясним нещата.

Децата в домовете са номер едно,както и средствата за да помагаме.

Оттам нататаък всичко останало-изложби,търгове и др.такива.Далеч от политиката и протестите.В конкр.случай ще поясня,че протест се прави при отказ за направени искания.При наличието на даден ни отказ за нещо не 1 ,а 10 ще направим,стига да си преценим правилно ситуацията и рефлектирането върху всички нас и децата.За днешният протест не коментирам повече,не ни е там мястото днес и при така написаните искания от майките.Точка по въпроса.
Иска ми се да сме екип,който вече сработил се да се поддържаме като такъв.Всички имаме деца,лични ангожименти,някои работят,някои скоро ще родят ,някои искат,но не могат да помагат.Нека  знаем моментната ангажираност и невъзможност  за работа тук.Казвайте си коя кога няма да я има,кога и как тя ще е на линия.Ей,такива неща за да знаят другите какви са ни реалните възможните и тогава да поемаме по-важни ангажименти ,изискващи много тичане и работа.Нека си помагаме взаимно и се разбираме за да вървят нещата в правилна посока.Не че сега не е така,но се разкъсваме и това ще доведе до конфликти между нас.
Нека не товарим темите с лични проблеми,всички ги имаме и нека сме по-деликатни в това отношение.Бележките също да начин за комуникация между нас.Казвам го за да става ясно в самите теми за какво са те,а не да ги разводняваме.Трудно става за четене , а темите са много и всички са важни.

Много ми е трудно да пиша това,но повярвайте ми повечето от вас на мое място биха го сторили отдавна.

Дано ме разбирате и моля ви пишете какво мислите,възможно е аз да не мился в правилна посока ,но ми се иска всички да сте доволни ,че сте част от това и че сте доволни от направеният избор.
Просто екипа в момента наистина е страхотен според мен  всички ние заслужаваме разбиране и взаимна подкрепа.

Това нещо го пиша без да съм го съгласувала с когото и да е,дори с Мери,за което се извинявам.Но искам да изразя личното си мнение и становище по тези въпроси.

Искам да сме това,което сме и да обсъждаме проблемите като големи хора,които са наясно с последствията от всички решения,които взимаме  в полза на децата в институциите и извън тях.И нека се опитаме да сме по-полезни на момичета  в провинцията,правят толкова много неща.Стига да искат помощ и подкрепа де!
Дълго стана,съжалявам.

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 13:59 от lavender

# 25
  • Мнения: 4 195

Децата в домовете са номер едно,както и средствата за да помагаме.


стана дълго но наистина важно, писах писах и ми се изтри половинатапостинг
така аз съм напълно съгласна за пореден път с Роси, като подкрепям написаното от нея и искам да си кажа мнението
по повод на приоритетите на Движението съм абсолютно за, включих се да помагам с каквото мога най вече заради децата в домовете, заради факта че усилията на движението са насочени към тях, че те заслужават и имат най голяма нужда от нашата обич и подкрепа и аз лично се чувствам най добре когато видя именно тях, когато успея като днес да ги накарам да се усмихнат, да ме гушнат и искренно да ме целунат. всичко друго което правим - помощ на соц. слаби и тн за мен поне е на заден план както сигурно сте забелязали, просто заюото Движението ми дава възможност да даря тези деца с поне частица обич и подкрепа
не съм напълно  съгласна само с казването кой кога е свободен и тн, защото Роси знаеш как нещата се променят в последния момент - днес си мислиш че другия петък си на линия за някой дом, но в четврътък вечерта се оказва че няма кой да гледа детето например, разболяваш се недай боже - абе пречка по една или друга причина - та за това си мисля че ни е малко трудно - защото всички сме с деца или очакващи деца и сама знаеш докато не се почне детска градина училище и тн че е трудно винаги да си спазиш поетия ангажимент, защото мен лично ме натоварва адски  много да отскоа до децата да им занеса нещо - не ми е това целта, искам да имам време да общувам с тях, да ги погушка, целувам, да пеем и да играем - само тога считам ходенето ми при тях за успешно, защото на тях хич не им дреме занесла ли съм им памперси или - но когато ме видят с балони и зрънчо и готова за игри - светват им очиките и знам че съм свършила това за което съм отишла така мисля
всичко друго особенно за протеста подкрепям на сто процента, мисля че освен всичко друго този протест не се засътпаве с целите на Движението - това е моето мнение
по отношение на разводняването на темите също съм съгласна, макар аз самата да пускам много "оффове" мисля че трябва да се стегнем и всичко да бъде точно и ясно - а ако някой има да каже нещо на друг извън темата да е на лични - съгласете се че един нов потребител би се лутал с часове в подфорум благотворителност за да се ориентира - това е
споделете и вие Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 14:18 от viki1

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ч не съм съгласна само с казването кой кога е свободен и тн, защото Роси знаеш как нещата се променят в последния момент - днес си мислиш че другия петък си на линия за някой дом, но в четврътък вечерта се оказва че няма кой да гледа детето например, разболяваш се недай боже - абе пречка по една или друга причина - та за това си мисля че ни е малко трудно - защото всички сме с деца или очакващи деца и сама знаеш докато не се почне детска градина училище и тн че е трудно така мисля
всичко друго особенно за протеста подкрепям на сто процента, мисля че освен всичко друго този протест не се засътпаве с целите на Движението - това е моето мнение
по отношение на разводняването на темите също съм съгласна, макар аз самата да пускам много "оффове" мисля че трябва да се стегнем и всичко да бъде точно и ясно - а ако някой има да каже нещо на друг извън темата да е на лични - съгласете се че един нов потребител би се лутал с часове в подфорум благотворителност за да се ориентира - това е
споделете и вие Hug Hug Hug

ок Вики,мерси

имах впредвид ако някоя от нас някъде ще пътува и няма да е тук за по-дълъг период.Не съм го написала правилно.Иначе съм наясно с положението ,всички сме зависими и сще се съобразяваме.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Роси, аз съм от онези, които имат много време да говоря/пишат и твърде малко време реално да правят нещо.

напълно съм съгласна с това, че децата и работата с тях са на първо място. в тази връзка от известно време си мисля дали не можем да "делегираме" на други формални и неформални организации работата с някои домове. с други думи, да се опитаме да създадем на децата и работещите там контакти и с други хора, които искат да помагат, да прегръщат, да играят... това много ще разшири перспективите и пред децата, и пред домовете като институции. и тогава няма да се чувстваме виновни, че не смогваме да сме там непрекъснато.

отново подкрепям виждането ти за протести, стачки и подобни мероприятия, които не са пряко свързани с приоритетите на фондацията. аз лично подкрепих протеста, но не от името на движението, а от свое име. мисля, че и за други инициативи от този вид това е правилният подход.

по отношение на работата в екип - да, дори и при доброволни акции и спешни действия е по-добре да има добра координация. ясно ми е, че много неща се решават в движение, но пък и много време се пести, ако се знае кой какво може и ще направи.

темите - дайте да си направим тема за бърборене и една стегната и подредена тема за текущите мероприятия. нищо против спонтанното споделяне, но и да не прекаляваме с коментарите по теми, несвързани с децата и работата - не и в тема, от която някой би искал да получи информация.

и още нещо - препоръка от мен като страничен наблюдател, защото реално не мога да тичам по задачи като вас. моля ви, не се изхабявайте! дозирайте си натоварването. отделяйте време за семействата си. давайте си почивки. вярно е, че много може и трябва да се направи, но няма да сте полезни на никой, ако ви изгърмят бушоните или ако си навлечете конфликти у дома. пазете се, момичета!
lovekiss

и последно, извинявайте, че ви "накиснах" така с книгите от егмонт. ако можех аз да се явя като представител на фондацията, нямаше да ви ангажирам с товаро-разтоварните работи насред най-непроходимия участък в центъра. надявам се поне, че от тези книги ще има полза.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз съм от скоро с вас, но искам да споделя и моите впечатления и мнения без да ставам досадна.Просто моето виждане.
От много одавна четях темите ви за движението.Още когато беше само закована тема, а не в отделен подфорум и честно да ви кажа като страничен наблюдател тогава НИЩО, АМА НИЩО не разбирах.Впечатленията ми бяха за група хора които си знаят и кътните зъби и се разбират с половин приказка, но като страничен човек искащ да се включи изобщо нямах представа за какво става дума!!!
Случвало ми се е да пусна еднократен постинг с въпрос на който не ми е отговаряно или пък отговоря е бил "Върни се няколко страници назад и ще разбереш всичко" И съм се връщала момичета, но пак за мен всичко е било неясно.
За това и аз предлагам нещата да се систематизират и да има някакъв първоначален план, който естествено да тръпи промени според нашата заетост, семействата и децата ни!
Доста време прекарвам в къщи и не ми пречи да водя нещо като график по дадена тема и от време на време да систематизирам.Както предложих за 4ти.06.Кой, кога, с какво, колко, какво и т.н.
А за личните неща, ...ми не съм съвсем съгласна.Идва ми отвътре да споделя с вас поне с едно изречение ако имам проблем, дори това да не касае "движението" като такова.То е като да споделиш с приятел.Някак от споделянето ми олеква.Идеята само за такава тема ме кефи също!
Тема, в която мога да попитам Веси, взе ли си изпита, Роси, ще ходите ли на море и т.н. клюкини.Жени сме все пак  Laughing Mr. Green
Днес за първи път бях в Перник.Всеки път като се върна мислено ми засяда буца в гърлото и се чудя...нали уж съм мед. работник - защо така???Децата са страхотни и ми става много мъка, че изобщо може да има такива деца!!!!Не ми се говори повече, но знам със сигурност, че когато имам възможност ще отивам отново и отново там!
Още веднъж искам само да ви кажа СТРАХОТНИ СТЕ!ВСИЧКИ! Честит празник на вашите деца!Нека са здрави, обичани и щастливи!Да станат толкова добри и човечни хора колкото сте и самите вие, че и повече дори!   bouquet

# 29
  • Мнения: 4 371
Добре, има ли възможност тогава да има две теми? Една закована горе, само с информация и една седмична или месечна(и аз не знам), в която ще обсъждаме, ще се взимат решения, (които ще бъдат слагани на сайта и в закованата тема) и ще клюкарим(в границите на разумното)?

Общи условия

Активация на акаунт