След Kayıp... Аслъ Енвер, Мете Хорозоолу - нови проекти, колеги, екип #16

  • 69 591
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 414
Скрит текст:
Ради,Елеонора направо ми изострихте любопитството  smile3521Моля кажете само с няколко думички как свършва ,със сигурност е нещо неочаквано .Ако искате  в спойлер ако ли не направо на страничката го праснете ,а на който не му се иска да нзае финала да да стисне оченца  Joy Joy Joy Joyаз само с едното ще надникна съвсееем лекинко  smile3521

Ени, свършва така, че ако не си гледал епизодите (или си гледал избирателно)и погледнеш само финала все едно си направил едно голямо нищо. Sunglasses
Сериалът не прилича на познатите сапунки и финалът няма как да се преразкаже: "Ожениха се, този го убиха, другата роди..." Нищо подобно.
Убедена съм например, че Лиа макар, че е видяла финала и по- голямата част от сериала също я очакват голямо количество изненади.

Елеонора, съгласна съм. Даже с историята, която показаха имаха потенциал за втори сезон или поне още няколко епизода, но нищо. По-добре да покажат качество, а не количество.
Ради,Лиа мерси  Hug Hugзначи почвам още утре с епизодите ,за да съм си наваксала и да съм готова за финала когато бъде преведен  smile3521

# 31
  • София
  • Мнения: 6 287
... финала на Kayip е претупан, слаб и посредствен, а при "Дъно" е точно обратното.
О, тук дума не може да става за сравнение. Защото единият сериал - Дъно, е направен точно така, както е бил замислен, докато при Кайъп за жалост нещата не строяха по този начин. За мен ще си остане страхотна история с голям потенциал, опропастена заради скапаната им рейтингова система. Финалът изобщо не е трябвало да бъде такъв, какъвто ни го показаха.  Peace
Сглупиха като направиха още 4 епизода след "финала", тоест след 14-ти епизод, който беше обявен за финален. Той освен, че даваше надежда за продължение, не е така слаб на фона на наистина последния, който е действително претрупан, защото Кайъп го спряха от днес за утре. Само като се сетя сега и пак ме хваща яд.  Close

Елеонора, за късмет се сетих за един стар потребител, който навремето събираше бг епизодите на "Времето лети" в оригиналното времетраене. Тук там, където не е успял да запише епизода на наш език ги заменя с руско аудио, но пак се разбира. Не си е изтрил колекцията, ето я  Grinning:
https://vk.com/videos208606207?section=album_53260651

А, "Дъно" и аз вече го почвам.  Sunglasses

# 32
  • Мнения: 12 817
Коментирайте си спокойно Дъно, не ми пречи.
Продължавам с Невестата за тези които го следят и интересуват.
Слагам финалът на 51 епизод, не по малко изненадващ. Очаквах , че Осман ще ни сюрпризира с подобен отговор.

-Не, не съм съгласна.
Подготовка, снимки, позиране пред камерата....... накрая Бурджу взриви бомбата. Дали ще има продължение.....? Вероятно да!
.
Скрит текст:
📌ОТРЫВОК ИЗ ИНТЕРВЬЮ ДЕНИЗ АКЧАЙ, СЦЕНАРИСТА СЕРИАЛА "СТАМБУЛЬСКАЯ НЕВЕСТА"📌

«Любовь исцелила и трансформировала Эсму»
❓Даже если мы не помним прошлую Эсму, сейчас единственное, что приходит на ум об Эсме - это любовь. Эсма - это та женщина, чья любовь прекрасна. Все идет хорошо. Как это влияет на ее семью и противостояние с ней?
✔Любовь исцелила и изменила всех.

❓Время от времени мы также видим неизменные аспекты Эсмы...
✔Я также придаю этому большое значение; да Эсма меняется, но основные истины все те же. Например, она говорит: «Ты не можешь выйти на сцену, когда ребенок болен дома». Мы можем растягивать, но наши основные истины очень сложно меняются, от такой женщины как Эсма, которой 61 год, нельзя ожидать, что она скажет: "Хорошо тогда. Я увидела другую вселенную. И теперь я такая". Я считаю очень реалистичным, что консервативная Эсма настаивала на этих строках.

❓Это не легко. Процесс принятия детьми отношения Эсмы и Гарипа был среди самых любимых частей серии...
✔В частности в "Стамбульской невесте" идея в том, что четыре человека, включая Османа, не могли встать на сторону своей матери и они не могут согласиться с этими отношениями, стала поворотным моментом, в который мы вступили сознательно, потому что в нашем обществе это обычно так.Редко говорят: "Теперь моя мать замужем, будь счастлива". У детей есть подход, который нам нравится. Если мы прочтем из более бессознательного, фрейдистского места, будь мы первым ребенком, женщиной или мужчиной, мы женимся на бессознательном уровне с матерью и берем ответственность за ее мужа, например, эта женщина из Кокуза(фильм, где сценаристом выступила Дениз Акчай), или Фарук. Если Гарип есть в жизни его матери, кто он? Он готов быть просто сыном? Ответственность как у отца семьи и сила - это было нечто, пришло с его собственными успехами. Теперь, когда дело доходит до Гарипа, это будет всего лишь один из четырех детей. Это было похоже на передачу небольшого трона в бессознательное место.

# 33
  • Мнения: 3 747
Добро утро на всички Hug

... финала на Kayip е претупан, слаб и посредствен, а при "Дъно" е точно обратното.
О, тук дума не може да става за сравнение. Защото единият сериал - Дъно, е направен точно така, както е бил замислен, докато при Кайъп за жалост нещата не строяха по този начин....

Абсолютно не съм съгласна и мисля, че сравнението си е още по-основателно. Веднага ще кажа и защо.
Сезона на "Дъно" също беше обявен с повече ипизоди- 13. В последствие продуцентите потвърдиха за 10 и втори сезон при интерес, но изневиделица ги резнаха на 10. Подозирам, че са съкратили максимално историята  и затова финалът е  такъв. Пак казвам имаха потенциал за още. Да, тук причината не е рейтинг, но трябва да си признаем, че сериалът не предизвика фурор, според мен логично. Тематиката, начина на заснемане, всички тези убийства и сложни схеми,  определено не са за всеки.А и колко процента от турските зрители изобщо биха разбрали нещо, ако този сериал се излъчи по телевизията. Рейтинга им ще е 0 Joy Да видим Star tv какво ще направят като са го закупили. Thinking Добре, че поне е продаден в няколко страни, та продуцентите да си избият масрафа Joy
Колкото и да мрънкат, че им е писнало от еднакви сюжети и плоски сценарии, хората не  приемат и не харесват различното от тях (говоря за масата, а не за изключенията).
Аз например си мисля, че това е модерният начин да представят една до болка изтъркана тема-могъществато на Турция, предателите на родината... Да не се увличам, че току изпусна нещо основно.
Не казвам, че нямаха слаби звена, разбира се. За няколко персонажа не дадоха нищо във финалните епизоди, за други само споменаха. Личи си, че са окастрили някой др. епизод.
Също така смяната на режисьорите. Уж един почна, пък Уйгар Кутлу снима първите три (не особено добре), после Чаатай Тосун презаснема 4-ти и пое щафетата, вярно че е невероятен обаче... Точно така се получиха ужаснте интервали на излъчване.
А по-слабо звено от рекламата и мениджмънта не знам дали имаха. Пълен потрес. И досега има фенове на главните, които изобщо не знаят  за сериала Joy
Не само главните обаче, всички до един се справиха невероятно и впечатляващо.
Така, че Зарани, ако търсим подводни камъни и при двата сериала е имало. Това не е оправдание за свършена или несвършена работа. Wink
Скрит текст:
П.С. предвид станалото на финала си мисля, че по-подходящото заглавие си беше ''Самоубийци''.

Ново снимка от шофьора на Бурчин - Илкер с новата стара визия (сори за качеството)



Край със Сахир. Вече пак е Пойраз Joy

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 10:21 от _Radi

# 34
  • София
  • Мнения: 6 287
Сезона на "Дъно" също беше обявен с повече ипизоди- 13. В последствие продуцентите потвърдиха за 10 и втори сезон при интерес, но изневиделица ги резнаха на 10. Подозирам, че са съкратили максимално историята  и затова финалът е  такъв. Пак казвам имаха потенциал за още.
Навярно, но те все пак са имали време да подредят нещата с историята така, че финалът да не изглежда глупав и претрупан. Нали?  Wink  При сериалите излъчващи се по телевизията това го няма. Казаха продължаваме си до 39-ти епизод и след няколко дни решението се преобърна и хоп - финал. За седмица, седмица и половина трябваше да стъкмят нещо си там. Ситуациите може и да изглеждат близки, но не са съвсем.

Така, че Зарани, ако търсим подводни камъни и при двата сериала е имало. Това не е оправдание за свършена или несвършена работа. Wink
Държа да подчертая, че за сценаристите оправдание не търся.  Naughty
Финалът и на мен не ми хареса и по отношение на него съм на твоето мнение.
Финалът за мен си е 14-ти епизод.

***

Значи Бурджу е казала "НЕ"  Shocked

# 35
  • Мнения: 3 634
Зарани, благодаря за новата тема!   bouquet
И на мен не ми пречи обсъждането на други сериали.
Интересно ми е, ориентирам се за тези, които сама не гледам.

За които следят „Малки убийства“.

В разговора между Мерве и Серхан в 30 еп. прави впечатление още нещо.
Докато се призовават да говорят честно, Мерве казва:
„В моя живот не е имало никого, освен теб, Серхан...Нямам никакви критерии за любовта.“
Това не е вярно. В нейния живот е бил Едип. И от историята с него, или ако не тогава, то след разказа за тази история, когато разбра всички последици, Мерве е могла да си направи изводи и да си създаде критерии, но това не е станало.
Мерве приема Серхан за първия мъж в живота си, защото тя влага във връзката друго разбиране: „...да ти бъда жена...семейството...ние...детето.“, отношения на телесното, материалното, резултатното, това по документи. Тя не брои Едип, защото нито тогава, нито сега Мерве не взима на сериозно чувствата, въпреки че, парадоксално, тъкмо чувствата са единственото съдържание на нейното писмо до Едип:
 
От момента, в който ви видях, сърцето ми започна да бие по различен начин.
Сякаш Земята започна да се върти по-бързо.
Изгубих се в дълбокия ви поглед.
Това е не само възторг от вас,
Това е много  голяма любов.
Толкова силна любов,
Че може да премахне всички препятствия между нас.
Тази любов, която въздигна моето малко сърце до небесата,
Може и вас да направи най-щастливия мъж на света.
Ние заедно можем да бъдем много щастливи.
Моето сърце е ваше.
Извинете, че не ви откривам името си.
Когато четето това, аз с вълнение ще ви наблюдавам.
Кажете ми вашия отговор.
С любов завинаги.
"

И нещо като илюстрация към писмото след 20 год.



Докато за Серхан определящо за „първа“ връзка с жена стават чувствата, каквито той с Оя преживява за първи път.
Едип и Серхан влизат в живота на Мерве по един и същи начин: тя прави избора, тя е активна, и в двата случая самата тя остава скрита (буквално – в коридора на училището, или скрита като самоличност, представяйки се по начин, който да се хареса на избраника, но не отговарящ на истинската нея (с фалшива копирана отнякъде поезия като за учител по литература или като обичаща музика, кино, книги, самотата – пред Серхан), за да се хареса на съответния различен човек, какъвто е бил всеки от тях, без респект към неговата личност, криейки своята истинска съшност. Отказът на учителя е донесъл за него загуба на професията, семейството, години изгубен живот, да видим каква цена ще плати Серхан за своя отказ. Краят на първата несъстояла се връзка е ясен, а на този със Серхан е по-сложен. Усилията сега са срещу двама. Мерве не успя да унищожи Оя, а опитът за връщането на Серхан  обратно чрез Мила, съвест и избледнели спомени завърши с „Няма повече ние“.
Какво още може да направи Мерве?
От сложната картина на таблото на следователя прави впечатление, че единствена Мерве няма конкретна цел за поражение. Тя организира и изглежда като съмишленик на Оя и Елиф, съответно с всяка срещу другата, но всъщност само ги насочи една срещу друга и така нейното участие става ненужно, защото едната от двете ще стане жертва, а другата – обвиняема за убийство, си мисли вероятно Мерве.
Отдалечава Едип, който единствен знае всичко за 96-та. (За неговото отстраняване от Сармашък тя работи още от появата му; първото, което направи след разказа за 96-та беше чийзкейк и посещение при Оя с такава цел; неслучайно тъкмо във връзка с това ни показаха спомена за писмото и историята в коридора на училището. Въпреки, че не говори и не показва това, в Мерве тази история е жива, независимо от това, че беше разказана като история, за която вина носят всички участници. Мерве знае, че основната вина е нейна и разкриването и може много да и навреди. За Мерве има две несигурни неща по отношение на Едип: той не се издава, но може и да знае, че писмото е било нейно и старата история е във връзка с това писмо, а второто, сегашната любов между двамата. И за двете най-добре за нея е той да е далече.
Защото сега е време за финал на историята със Серхан, а този финал, както и началото, може да се окаже подобен за двете истории. Докато единствена сред всички не е обявила своя цел за поражение (а Серхан не може да бъде изпратен като Едип някъде далече, нито това би спряло развода и би означавало загуба на всичко, което той дава като статус и привилегии на Мерве) обстоятелствата позволяват да се допусне, че Мерве има скрит план за убийство на Серхан. Звучи невероятно, но тя тръгна към самоубийство, защо да не мисли за убийство на Серхан? Заблуждават ни с уж общ план на Мерве и Оя, с конкретните представи на всеки от другите готвещи се всеки за свой удар, единствено за Мерве, която иначе е основен деятел по всяко време на денонощието, сега не ни показват нищо. Това е най-съмнителното. Какво знаем в момента: „няма вече ние“ и връщане на Серхан не е възможно; Оя е безсмъртна, а във всеки момент може да се разбере, че е  и бременна; Мерве разчиства терена от Едип, защото само той е, който може да предположи и усети намеренията в позната за него ситуация на някой, позволил си да отхвърли Мерве. Докато натоварва с удара за унишожение на Оя Елиф, сама Мерве може би се готви да направи отново добре познатото старо, този път по-крайно.  
Да убие Серхан, това остава за нея единственият начин да запази за себе си всичко от него.
Неизгоден за нея е план, с който да го вкара в затвора.
Любовта с Едип и в двата случая може да чака, ако въобще я има, а не е любов-игра от едната или и от двете страни. Най-важното сега е отстраняването на Едип като свидетел на събитията и пострадал по аналогичен начин през 96-та и като такъв, който може да противодейства.
Как обаче многото намерения, за които се говори, и тези, които остават скрити, са се преплели на фаталния прозорец и кой е убиецът сред многото кандидати, предстои да разберем.
Но не сега, засега само жертвата.
  

# 36
  • Мнения: 3 747
В последствие продуцентите потвърдиха за 10 и втори сезон при интерес, но изневиделица ги резнаха на 10.

Поправям се 8 Blush

И част от интервю на Гьозде (Eда) относно проекта.



Какви са отношенията в екипа на и извън снимачната площадка? Питат я за Илкер, с когото има най-много сцени.
 "Всички си свършиха прекрасно работата. Бързо се напаснахме. Илкер е мой приятел от детинство.Той е  човек, който гледа много сериозно на живота и работата си."
Последното изречение не го разбирам буквално, но смисълът е, че тя се вслушвала много в околните, а той следва стриктно собствените си принципи.

Ваня, Hug предвид страхотните анализи, които правиш на МУ, чесно си казвам, че много би ми било интересно да те чета за "Дъно". Повярвай, там материала да се вихриш ще е в пъти повече.

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 12:39 от _Radi

# 37
  • Мнения: 3 634
Ради, сигурно е така. Но аз не мога да гледам по два сериала едновременно. Особено от такъв тип.
Сега "Убийствата" ми е достатъчно интересен.
А за сравнение, ако въобще има място, може, но ако съм ги изгледала докрай и съм ги разбрала и двата. Обаче при този тип няма гаранция. Поне за "Убийствата" няма гаранция, че гледайки, човек върви в правилна посока с разбирането. Чак накрая се разбира дали правилно си гледал. Като във вица: "На съда всичко е ясно, да влезе убитият."  Grinning

# 38
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Момичета Hug
Гледах и аз трейлъра, където Бурджу каза - не Rolling Eyes
Има нещо... Или е сън, първо предположение. Или е решила да ги "накаже", че се намесиха всички за сватбата им и не я оставиха нищо да подготви сама. Вариант две е това. И да каже, - ето, направих ви кефа, да стане както искате, сега ни оставете да си ходим от "вашата-наша" сватба и да го отведе Осман да се оженят някъде сами...
Дотолкова ми идват положителните предположения Peace
За лош развой на сватбата е ясно, варианта е един - че се отказва Confused
Дано не това Praynig

Хубав уикенд на всички в темата bouquet

# 39
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


И аз съм шокирана, ама многооо ми хареса. Имам чувството, че гледах американско кино. Толкова неочаквани обрати имаше... Не усетих кога свърши. Много добър проект. С полу-отворен край, ако изобщо има такова понятие. Joy


Последния американски сериал, които гледах с такъв интерес е Westworld (с Антъпи Хопкинс). Ванчето трябва да го гледа и анализира. Сериалът е много дълбок, но му липсва онова, което аз лично намирам в турските сериали - преживяванията на героя. Комшиите се справят с това невероятно добре. Успяват да накарат зрителя да разбере чувствата и усещанията, да съ-преживява, да мисли и преосмисля и собствените си емоции.

Елеонора, за късмет се сетих за един стар потребител, който навремето събираше бг епизодите на "Времето лети" в оригиналното времетраене. Тук там, където не е успял да запише епизода на наш език ги заменя с руско аудио, но пак се разбира. Не си е изтрил колекцията, ето я  Grinning:
https://vk.com/videos208606207?section=album_53260651

Зарани, благодаря много! Първо ще гледам Пойраз, и после "Времето лети". Илкер ме впечатлява с играта си, а Мете - с външността си (въпреки мустаците). Иде ми да бръкна в екрана и да го прегъщам (Мете), целувам....и т. н. Kiss

# 40
  • Мнения: 3 747
Eлеонора, благодаря ти, че сподели за Westworld. Тъкмо ми се гледа нещо от типа на Дъно (с американски привкус. Интересно и увлекателно.) Аз последно гледах Imposters. Много зарибяващ и интересен, в същото време върви лежерно и не натоварва.
Заради това
.. онова, което аз лично намирам в турските сериали - преживяванията на героя. Комшиите се справят с това невероятно добре. Успяват да накарат зрителя да разбере чувствата и усещанията, да съ-преживява, да мисли и преосмисля и собствените си емоции.

и това
Илкер ме впечатлява с играта си..
аз ще ти предложа игралният филм на Илкер.



Филмът с бг. суб.
https://openload.co/embed/o1JPWaV1RmA/Silsile.2014.720p.WEB-DL.mp4

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 16:31 от _Radi

# 41
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Eлеонора, благодаря ти, че сподели за Westworld. Тъкмо ми се гледа нещо от типа на Дъно (с американски привкус. Интересно и увлекателно.) Аз последно гледах Imposters. Много зарибяващ и интересен, в същото време върви лежерно и не натоварва.
 
и това
Илкер ме впечатлява с играта си..
аз ще ти предложа игралният филм на Илкер.



Филмът с бг. суб.
https://openload.co/embed/o1JPWaV1RmA/Silsile.2014.720p.WEB-DL.mp4

Леле, Радииииии...ами аз тоя филм с Илкер съм го гледала. Просто един ден случайно попаднах на него. Но по това време изобщо не съм знаела, кой е Илкер, и дори бях забравила, че съм го гледала там.
Значи, Илкер е просто гениален. След като човек не го свързва с образа в предишен филм / сериал, значи си е абсолютен хамелеон. Аз затова в предишен пост бях споменала Крисчън Бейл (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%87%D1% … D0%B5%D0%B9%D0%BB). Той е нещо подобно - човек го е гледал в различни филми, но може и да не помни, защото там излъчването му е било коренно различно.

За Westworld предупреждавам, че е супер откачен сериал (http://filmicd.com/filmi/fantastika/17298-westworld-season-1-zap … sezon-1-2016.html) и може и да не ти хареса.

А момичетата да ме извинят, че пиша и за американски сериали и правя паралели. Но от друга страна, това е знак, че нашите съседи стават все по-добри и по-добри.

# 42
  • Мнения: 3 747
Леле, Радииииии...ами аз тоя филм с Илкер съм го гледала. Просто един ден случайно попаднах на него. Но по това време изобщо не съм знаела, кой е Илкер, и дори бях забравила, че съм го гледала там.
Значи, Илкер е просто гениален. След като човек не го свързва с образа в предишен филм / сериал, значи си е абсолютен хамелеон. Аз затова в предишен пост бях споменала Крисчън Бейл (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%87%D1% … D0%B5%D0%B9%D0%BB). Той е нещо подобно - човек го е гледал в различни филми, но може и да не помни, защото там излъчването му е било коренно различно.

За Westworld предупреждавам, че е супер откачен сериал (http://filmicd.com/filmi/fantastika/17298-westworld-season-1-zap … sezon-1-2016.html) и може и да не ти хареса.


Ами на мен ми допадат откачени неща Wink Явно вкусовете ни са много подобни. Колкото до Илкер- човекът е роден за да бъде актьор. Слага в малкия си джоб голяма част от така наречените им топ актьори, които освен с външен вид с друго не го превъзхождат. Хамелеон е меко казано за него. Още преди ти казах, че няма две еднакви роли този човек. Например в Пойраз за три сезона успя да пресъздаде Пойраз 1, 2 и 3. Като го  изгледаш ще разбереш за  какво говоря.

Между другото снощи пак ме изуми с трансформациите и метаморфозите на Атеш Ишлик  и Сахир Каан.












Гьозде определено е права, че гледа на работата си изключително сериозно. Сега се сещам, че за ролята на Сахир се готвил доста сериозно и 2 месеца е посещавал психолог.







# 43
  • Мнения: 12 817
Фрагманът на МУ- 31 еп
https://youtu.be/uaeYCK7Cabw

# 44
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Гьозде определено е права, че гледа на работата си изключително сериозно. Сега се сещам, че за ролята на Сахир се готвил доста сериозно и 2 месеца е посещавал психолог.


Ей това не го знаех. Може би Илкер затова е толкова притегателен за мен самата. Гмурка се дълбоко в дълбините на човешката душа.

Много им е тежка работата на добрите актьори (въпреки че на нас не ни изглежда така). Аз самата съм ходех на психоанализа след тежка раздяла и всичко в тая област ми е супер интересно. Да ходиш на психолог е голямо изпитание. Сигурна съм, че дори когато става въпрос за влизане в роля, пак е изпълнено с преживяване на силни емоции и излизане от емоционален баланс. Човек неминуемо се конфронтира с неща, които причиняват болка.

На Бурчин не й лесно с тоя мъж. От друга страна, това е мъж, когото не можеш да забравиш.

Общи условия

Активация на акаунт