На море в Турция - тема 51

  • 104 789
  • 756
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 617
Защо не се свържете изрично с Гранична полиция? Аз така съм правила, защото с дъщеря ми имаме и друго гражданство и не представям декларация. Въпреки че знам, каква е процедурата, исках да се убедя и от тези, които я прилагат.

# 526
  • Istanbul
  • Мнения: 168
от тр към бг. и обратно баба и дядо 2-3 пъти са минали с внучката (дъщерями) без никакви изисквания.. знам и други по същия начин да са минали към бг.
не съм чул да се искат пълномощно от родителите..
но все пак си я носете..

# 527
  • Мнения: 2 617
За български граждани е задължителна Декларацията за непълнолетни.

# 528
  • Мнения: 1 700
alvelina, в сайта на гранична полиция не намерих да е написано изрично, че трябва да се носи акт за раждане във вашия случай, но пък пише, че се отнасят с особено внимание към децата, така че по-добре го носете, за да си спестите излишни притеснения и непреятности. Копирам текста със съкращения, разбира се:

Органите за гранична полицейска проверка на ГКПП изпълняват значителен обем от дейности, свързани предотвратяване незаконни действия спрямо ненавършили пълнолетие лица. ...Шенгенски граничен кодекс изисква граничните контролни органи да се отнасят с особено внимание към пътуванията на ненавършилите пълнолетие лица. Шенгенския кодекс предвижда по-конкретно следното:
   “В случай на непълнолетни лица с придружител граничната охрана проверява дали лицата, придружаващи непълнолетното лице, имат родителски права, особено когато непълнолетните се придружават само от едно възрастно лице и съществуват сериозни основания да се предполага, че те могат да са незаконно отстранени от попечителството на лицето/ата, които законно упражняват родителски права над тях.
   В последния случай граничната охрана извършва допълнително разследване за установяване на всякаква непоследователност или противоречия в предоставената информация.
   В случай на непълнолетни лица, които пътуват без придружител, граничната охрана обезпечава чрез цялостна проверка на пътните и подкрепящите документи, че непълнолетното лице не напуска територията против волята на лицето/ата, което има родителски права над него.”
   
[/i]
Благодаря много. Да, ще направя копие от акта за раждане за всеки случай. Досега не съм носила. Сетих се, защото не съм го копирала никога.

Днес направих онкончателното плащане и вече ми е морско AirplaneWear Bikini


Halim Basaran, нотариално заверено пълномощно е задължително, когато дето (бг гражданин) напуска страната без един, или без двамата си родители.

# 529
  • Мнения: 918
Здравейте, относно документите. Миналата седмица ме върнаха от Капитан Андреево, защото не носих оригинал на декларация. Само копие. Бащата не беше с мен. За излизане 10 г зад граница с детето (излизало и само с баба си и дядо си) никога не са ми искали този документ. Не се знае какво ще Ви поискат, за това , за да не си развалите почивката. Носете всичко, което имате. Не се знае какъв човек ще се падне на смяна. Нито може да се спори, нито да се обяснявате. Не ги интересува и това е!

# 530
  • Istanbul
  • Мнения: 168
alvelina, в сайта на гранична полиция не намерих да е написано изрично, че трябва да се носи акт за раждане във вашия случай, но пък пише, че се отнасят с особено внимание към децата, така че по-добре го носете, за да си спестите излишни притеснения и непреятности. Копирам текста със съкращения, разбира се:

Органите за гранична полицейска проверка на ГКПП изпълняват значителен обем от дейности, свързани предотвратяване незаконни действия спрямо ненавършили пълнолетие лица. ...Шенгенски граничен кодекс изисква граничните контролни органи да се отнасят с особено внимание към пътуванията на ненавършилите пълнолетие лица. Шенгенския кодекс предвижда по-конкретно следното:
   “В случай на непълнолетни лица с придружител граничната охрана проверява дали лицата, придружаващи непълнолетното лице, имат родителски права, особено когато непълнолетните се придружават само от едно възрастно лице и съществуват сериозни основания да се предполага, че те могат да са незаконно отстранени от попечителството на лицето/ата, които законно упражняват родителски права над тях.
   В последния случай граничната охрана извършва допълнително разследване за установяване на всякаква непоследователност или противоречия в предоставената информация.
   В случай на непълнолетни лица, които пътуват без придружител, граничната охрана обезпечава чрез цялостна проверка на пътните и подкрепящите документи, че непълнолетното лице не напуска територията против волята на лицето/ата, което има родителски права над него.”
   
[/i]
Благодаря много. Да, ще направя копие от акта за раждане за всеки случай. Досега не съм носила. Сетих се, защото не съм го копирала никога.

Днес направих онкончателното плащане и вече ми е морско AirplaneWear Bikini


Halim Basaran, нотариално заверено пълномощно е задължително, когато дето (бг гражданин) напуска страната без един, или без двамата си родители.

Tо и ние сме с бг паспорт (двоино гражданство) но винаги минаваме границата с бг паспорт. турска даже я нямаме.. чухме от други минаващи  че не искат..
Tрагнаха нашите и ъок проблем..
и после паk и после пак.. май все сме на шах Simple Smile

# 531
  • Мнения: 2 617
Това не е ново: непълнолетни български граждани, които пътуват непридружавани от единия родител, трябва да представят декларация от името на другия. С още по-голяма сила важи, ако и двамата родители не са налице.

# 532
  • Мнения: 1 700
Под декларация, имате прведвид пълномощно от имато на другия родител, че разрешава детето му да напусне пределите на страната ли?
Ние ще сме заедно и двамата родители. Няма нужда от такова пълномощно.

# 533
  • Мнения: 2 617
Да, това имах предвид.

# 534
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Ние с таткото нямаме сключен брак.Ходили сме в няколко държави,но единствено,когато излизаме за Турция ни искат копие на акта на детето.Затова не се чудете - оригинал и копие заадължително.
На турската граница не са ни го искали.

# 535
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ние с таткото нямаме сключен брак.Ходили сме в няколко държави,но единствено,когато излизаме за Турция ни искат копие на акта на детето.Затова не се чудете - оригинал и копие заадължително.
На турската граница не са ни го искали.
И оригинал ли?
Пътували сме,но не са ни го искали оригинала,но ще го взема,може да има промени.
Благодаря

# 536
  • Мнения: 18 536
Винаги са ми искали оригинала  на мен.

# 537
  • София
  • Мнения: 244
Аз все още се колебая в избора на хотел. Очаквам с нетърпение отзива на mistery за Sueno Beach Hotel в Сиде. Другите набелязани хотели са Von Resort.  Моля и Марги ако има възможност да се включи.
Благодаря предварително Simple Smile Весела почивка на всички, които заминават следващите дни.

# 538
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Аз все още се колебая в избора на хотел. Очаквам с нетърпение отзива на mistery за Sueno Beach Hotel в Сиде. Другите набелязани хотели са Von Resort.  Моля и Марги ако има възможност да се включи.
Благодаря предварително Simple Smile Весела почивка на всички, които заминават следващите дни.
Суено и Вон нямат нищо общо.Ако имате възмоност резервирайте Суено.
Ние много закъсняхме и затова резервирах Вон,но и там местата са на изчерпване.

# 539
  • София
  • Мнения: 244
Суено и Вон нямат нищо общо.Ако имате възмоност резервирайте Суено.
Ние много закъсняхме и затова резервирах Вон,но и там местата са на изчерпване.
Благодаря. Надявам се следващите дни да се похваля с резервация.
Като територия Суеното повече ми допада, а предполагам, че във Вон стават навилици на плажа и в ресторантите. Все пак са три хотела и доколкото четох мнения гостите ползват общо ресторанти, плаж и тн.

Общи условия

Активация на акаунт