На море в Турция - тема 51

  • 104 617
  • 756
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 213

Скрит текст:
Но Long Beach откъм прочетеното ме притеснява основно откъм храната и преобладаващите руснаци
    Но пък е основно ориентиран към децата и тяхното забавление.  Възрастни без деца са по- не на мястото си там. И на басейните пред хотела, и на плажа има доста атракции за малки деца. Всяка вечер на бара пред HARMONY имаше детска дискотека. Имаше руснаци, да, но предимно млади семейства с малки деца. В ресторанта на HARMONY имаше  детско меню и кът за хранене с малки масички и столчета. Началото на май опашки и "гъчканица" не видях никъде. За храната- както често казват тук гладни няма да останете, но стриди, лобстъри и хайвер нямаше. Но всеки ден, на всички места за хранене в хотела и на плажа имаше риба, меса на грил, паста, пици и свежи салати. След обяд гофрети, гюзлеме и сладолед. Та....ако тръгнете с неголяма кошница с очаквания, е възможно да си прекарате много приятно.                                                                                                     Слънчеви дни и весело изкарване на заминаващите!                                                                                                                                                                                                   

Благодаря за инфото. Просто факта, че информацията е за “неразнообразна храна” е неприятна. Ясно е че, няма хайвер и стриди Simple Smile
Ясно е и че е ориентиран за деца, това е и една от причините да го изберем. Благодаря за подробните обяснения за забавленията.
Хибав ден и приятна почивка на всички /)

# 631
  • Hisarya, Bulgaria
  • Мнения: 73
Бих искала да попитам дали утре някой ще пътува с автобус на ТА"Емералд Травел"?Бихме могли да се запознаем.

# 632
  • Мнения: 1 710
Да си призная разликата в цената директно от хотела, през турска агенция и бг агенцията не е особено голяма. За мен лично по-изгодно е да резервирам през БГ агенцията и да не се занимавам с друго. Разликата е в порядъка на 100-200 лв. Като при БГ агенцията става дума за автобусна програма. В другите случаи е без транспорт. В крайна сметка решихме, че ще по-добре да се качим на автобуса и да не мислим за нищо. Иначе аз много исках да пътуваме с колата.
Така в крайна сметка май ще изберем Sueno Beach Side. От агенцията също ни го преперъчаха пред Von Reosrt. Обърнаха ни внимание на това, че стаите в основната сграда са реновирани скоро и по-добре да резервираме там..

А като цени как са, има ли голяма разлика между VONRESORT Golden Beach и Sueno Beach?

# 633
  • Мнения: 6
Здравейте, отдавна чета коментарите за различните хотели. Ние вече 4 години почиваме края на септември - началото на октомври в Турция. Тази година сме се насочили към хотел Club Calimera Serra Palace Side, но никъде не намирам отзиви за него. Някой от вас почивал ли е там?

# 634
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Коя почивка е по-хубава в Кушадасъ от към услуги в хотела, качестово на храната, температура на въздуха, морето, басейните... през юни или края на септември?
Ако е през септември не ви ли правят проблем в училище, че детето ви го няма през учебно време и е по почивки?

# 635
  • Мнения: 6 833
rusalka1, не мога много да ти дам съвет, но ще ти кажа моето мнение все пак.
Ние тази година за първи път почивахме юни месец, до сега все септември ходим, в Анталия.
Първо, уцелихме супер време - хем слънчево и топло, хем с лек ветрец, така че да ти е приятно.
Друг плюс е по-малкия брой туристи и по-спокойната атмосфера. Няма тълпи, опашки и борба за свободни места. Това в голяма степен си зависи от самия хотел и капацитета му, но все пак септември е значително по-натоварен месец, особено първите седмици.
Мисля си, че и от към качество на комплексната услуга юни е с предимство - малко или много в края на сезона персоналът се изморява, стаите и цялостния облик се амортизират.

Ти питаш за Кушадъсъ - края на септември ми се струва, че времето е малко под въпрос. Доколкото знам принципно е леко ветровито и като цяло Т е малко по-ниска от Анталия.
От към услуги се поинтересувай индивидуално за хотела, който сте набелязали - някои към края на сезона намалят капацитета си, може част от ресторантите или атракциите да не работят.
Но пък затова цените са по-ниски, туристите намаляват и обстановката ще е по-спокойна.

В крайна сметка зависи вие какво точно искате от почивката си, един плюс за вас може да е минус за друг и обратното.

 

# 636
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Здравейте!Моля за малко помощ!Дали можем да се вместим в бюджет 1500-1600лв за двама възрастни+дете на 10 г.с ТА с автобус в Анталия,Алания?Гледах,разглеждах,това което става не ни харесва или е с мн.отрицателни мнения.Ако има някой изпробван хотел и да се вместваме в бюджета,моля за съвет и отзиви,хотела по възможност 5*.Благодаря.Загледах се в Кемал Бей 5*,но пак лоши коментари!
Здравейте, има ТА която предлага Ефталия Вилидж за вашата дата за 1585лв. Ако все още ви интересува ми пишете на лични.

# 637
  • София
  • Мнения: 9 294
Търсим бюджетна почивка със сбоствен транспрот, за началото или средата на септември, 6 нощувки, до макс 1300лв, дайте моля някакви идеи. Иначе ние гледахме Ефталиите в Анталия, както и GOLDEN AGE и Jasmine в Бодрум, моля ако някой има скорошни отзиви да сподели. Благодаря!

# 638
  • Мнения: 711
Търсим бюджетна почивка със сбоствен транспрот, за началото или средата на септември, 6 нощувки, до макс 1300лв, дайте моля някакви идеи. Иначе ние гледахме Ефталиите в Анталия, както и GOLDEN AGE и Jasmine в Бодрум, моля ако някой има скорошни отзиви да сподели. Благодаря!

Щом ще сте със собствен транспорт, погледнете сайтовете на турските туристически агенции.

# 639
  • София
  • Мнения: 1 422
Коя почивка е по-хубава в Кушадасъ от към услуги в хотела, качестово на храната, температура на въздуха, морето, басейните... през юни или края на септември?
Ако е през септември не ви ли правят проблем в училище, че детето ви го няма през учебно време и е по почивки?
В края на септември аниматорите оредяват. Вечерите и сутрините стават студени. Някои аквапаркове затварят. В училище няма никакъв проблем. Щом занесеш бележка от лекар никой не го интересува къде си бил болен...в Поручик Чунчево или в Кушадасъ. Миналата година на дъщерята класната лайкваше снимките, които тя качваше.
През юни не знам как е, не съм ходи.

# 640
  • София
  • Мнения: 244
Скрит текст:
Да си призная разликата в цената директно от хотела, през турска агенция и бг агенцията не е особено голяма. За мен лично по-изгодно е да резервирам през БГ агенцията и да не се занимавам с друго. Разликата е в порядъка на 100-200 лв. Като при БГ агенцията става дума за автобусна програма. В другите случаи е без транспорт. В крайна сметка решихме, че ще по-добре да се качим на автобуса и да не мислим за нищо. Иначе аз много исках да пътуваме с колата.
Така в крайна сметка май ще изберем Sueno Beach Side. От агенцията също ни го преперъчаха пред Von Reosrt. Обърнаха ни внимание на това, че стаите в основната сграда са реновирани скоро и по-добре да резервираме там..

А като цени как са, има ли голяма разлика между VONRESORT Golden Beach и Sueno Beach?
Разликата в цената между двата хотела е около 50-100 лв. По-високата цена е за VONRESORT Golden Coast. И двата ми харесаха, но мисля, че територията на Sueno повече ми допада, както и това, че е по-близо до стария Сиде и може спокойно да се разходим до там.

# 641
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Здравейте!Моля за малко помощ!Дали можем да се вместим в бюджет 1500-1600лв за двама възрастни+дете на 10 г.с ТА с автобус в Анталия,Алания?Гледах,разглеждах,това което става не ни харесва или е с мн.отрицателни мнения.Ако има някой изпробван хотел и да се вместваме в бюджета,моля за съвет и отзиви,хотела по възможност 5*.Благодаря.Загледах се в Кемал Бей 5*,но пак лоши коментари!
Здравейте, има ТА която предлага Ефталия Вилидж за вашата дата за 1585лв. Ако все още ви интересува ми пишете на лични.
Писах Ви на ЛС.

# 642
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Понякога си мисля,че българските агенции когато видят,че някой хотел се харесва от българите и хайде хоп вдигат цените.Преди 2 години никой не беше чувал за хотели Вон в Сиде а сега доста хора почиват там .

# 643
  • Мнения: 233
Здравейте от Кушадасъ! Моля, помагайте със съвети, че едва пристигнали, нямаме търпение да се приберем! Хотелът,  Sentinus, е меко казано, ужасен! Мръсно, вехто, неподдържано и гнусно! Храната е под всякаква критика - хората душат дали не е вкисната, преди да си сложат в чиниите! Страх ни е да се изкъпем в басейна, да се нахраним, да ползваме тоалетна, а "ол инклузива" се ограничава до закуска, обяд, вечеря! Плажът е също мръсен, непочистен, без спасител! Кошмар! Хотелът ни беше препоръчан - с два, уж, ала карт ресторанта, хавлии за плажа, но уви! Има една столова, в която се разхождат котки, а във фоайето спи куче! Вече молих втори ден да ни почистят стаята, оплаквахме се с други почиващи на управителя, но...глас в пустиня! Днес дойде турагентът в Кушадасъ, който отговаря за нас и обеща още утре да ни смени хотела, но аз не вярвам това да се случи! Искам да попитам, как можем да си потърсим правата, след като за хотел 4 звезди получаваме това?! Ако трябва и дело ще заведем, но питам, за да знам каква е процедурата преди това? Моля, ако има някой препатил, да сподели информация!

# 644
  • Мнения: 6 833
kalimbi1, много неприятно.

Нямам опит, но мисля, че трябва да се свържете с българската агенция, с която сте резервирали и да им обясните ситуацията на тях.
Настоявайте да ви преместят или някаква друга компенсация.
И задължително снимайте, всичко което описа.

Общи условия

Активация на акаунт