На море в Турция - тема 51

  • 104 593
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 710
kalimbi1, много неприятно! Ванилия и Мона Лиза са написали подробно как да реагирате, така че да можете да претендирате за обезщетение и въобще да ви обърнат внимание. Аз ще добавя само, че ако се наложи да се обърнете към КЗП, срокът за това е 14 дни.

mistery, страхотен разказ за Суено, благодаря! Впечатлиха ме хората, които следят за безопасността на водните пързалки - огромен плюс за хотела.


# 661
  • Мнения: 1 710
Разтърсих се за повече информация в сайта на КЗП и Министерство на туризма.
Полезни съвети от КЗП за туристи
Информация на МТ за връзка с контролни органи
В общи линии Мона Лиза и Ванилия доста по-точно и пълно са обяснили как се реагира при такава неприятна ситуация, в сравнение с отговорните институции.
Попаднах и на едно интервю с председателя на Асоциация активни потребители. То е по-полезно от инфото в сайта на КЗП. Той съветва да се вземат координати на други туристи, които са потърпевши и да се записват имената на служителите, с които се комуникира.

Последна редакция: нд, 24 юни 2018, 23:19 от Мaрги

# 662
  • Мнения: 651
Момичета, моля за мнение за този хотел в Сиде CLUB CALIMERA SERRA PALACE.
От ориент ми излиза оферта за 1350 лв за края на септември за 2 в и 2 малки деца (7 н с автобус) и съм в "чуденка". Някой да е почивал там?

# 663
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Благодаря за бързия отговор!
А отзиви за MUSHO HOTEL 4* в Айвалък?

почти цяло лято мн духа в Aйвалик..
мин.година в средата на август имаше виелаца каточели сме в февруари месец..
и преди 4 год бях там в началото на август пак е така..
за септември уххх ....
FIRTANALAR KOPACAK Simple Smile

# 664
  • Мнения: 3
Здравейте, в Събота се завърнахме от MARTI MYRA, Tekirova, Kemer.
Eто и нашето ревю:
ХОТЕЛ: Много зеленина, хубав и поддържан плаж- постоянно има персонал - я да сервира айрян или да отсервира и почиства.Стаята , в която бяхме се почистваше редовно.
Персонал ресторанти и барове: Слабо звено! Барманите неприветливи, некомпетентни. В ресторанта: Сервитъорите постянно досаждаха с цел по-бързо да се нахраниш и да освободиш масата/вечеря от 19.00 до 22.30/. Пълно с руснаци- оттам пероснала говореше съответно само руски.
Храна: Доволни. Имаше разнообразие- нямаме забележки.
Алкохол: Бяхме с ТЕЗ ТУР , като офертата беше за Ултра- Нищо подобно- алкохола изцяло турски.
Анимация- на ниво.
Като цяло- хубав комплекс, но не си залсува цената. Може би поради тази причина бяхме само 2 семейства българи в целия хотел.


# 665
  • Мнения: 1 710
Здравейте, в Събота се завърнахме от MARTI MYRA, Tekirova, Kemer.
Eто и нашето ревю:
Скрит текст:
ХОТЕЛ: Много зеленина, хубав и поддържан плаж- постоянно има персонал - я да сервира айрян или да отсервира и почиства.Стаята , в която бяхме се почистваше редовно.
Персонал ресторанти и барове: Слабо звено! Барманите неприветливи, некомпетентни. В ресторанта: Сервитъорите постянно досаждаха с цел по-бързо да се нахраниш и да освободиш масата/вечеря от 19.00 до 22.30/. Пълно с руснаци- оттам пероснала говореше съответно само руски.
Храна: Доволни. Имаше разнообразие- нямаме забележки.
Алкохол: Бяхме с ТЕЗ ТУР , като офертата беше за Ултра- Нищо подобно- алкохола изцяло турски.
Анимация- на ниво.
Като цяло- хубав комплекс, но не си залсува цената. Може би поради тази причина бяхме само 2 семейства българи в целия хотел.


Загубихте ли се в огромната градина? Ако не сте се загубили поне веднъж докато търсите стаята си, значи трябва пак да се върнете Grinning Майтапя се разбира се, но истината е, че на един инфотур поне 10 човека имаха проблем с намирането на стаята си. И то след настаняването, след като вече би трябвало да знаят къде е. И аз бях там, и аз се загубих Joy

Стаите как са - добър вид ли имат или са стари и захабени вече?
Wi-Fi как е? По стаите има ли връзка или само около лобито и баровете?

# 666
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Здравейте, можели да ми дадете някаква информация за EFTALIA SPLASH RESORT 4* и EFTALIA AQUA HOTEL 5*.
Виждам, че са един до друг и ползват един и същ аква парк. В какво се изразява разликата в *.

Ефталия Сплаш е на втора линия, не е до Аквата. На първа линия са Вилидж, до него Марин, после Океан и накрая Аквата. Тези 4-те са един до друг и ги дели само пътя от морето и аквапарка, който се ползва от всички Ефталии. Сплаша е по-далеч от плажа.

# 667
  • Мнения: 3
Здравейте, в Събота се завърнахме от MARTI MYRA, Tekirova, Kemer.
Eто и нашето ревю:
Скрит текст:
ХОТЕЛ: Много зеленина, хубав и поддържан плаж- постоянно има персонал - я да сервира айрян или да отсервира и почиства.Стаята , в която бяхме се почистваше редовно.
Персонал ресторанти и барове: Слабо звено! Барманите неприветливи, некомпетентни. В ресторанта: Сервитъорите постянно досаждаха с цел по-бързо да се нахраниш и да освободиш масата/вечеря от 19.00 до 22.30/. Пълно с руснаци- оттам пероснала говореше съответно само руски.
Храна: Доволни. Имаше разнообразие- нямаме забележки.
Алкохол: Бяхме с ТЕЗ ТУР , като офертата беше за Ултра- Нищо подобно- алкохола изцяло турски.
Анимация- на ниво.
Като цяло- хубав комплекс, но не си залсува цената. Може би поради тази причина бяхме само 2 семейства българи в целия хотел.


Загубихте ли се в огромната градина? Ако не сте се загубили поне веднъж докато търсите стаята си, значи трябва пак да се върнете Grinning Майтапя се разбира се, но истината е, че на един инфотур поне 10 човека имаха проблем с намирането на стаята си. И то след настаняването, след като вече би трябвало да знаят къде е. И аз бях там, и аз се загубих Joy

Стаите как са - добър вид ли имат или са стари и захабени вече?
Wi-Fi как е? По стаите има ли връзка или само около лобито и баровете?

ХАхаха не сме се губили, бяхме сравнително близо до централната част на комплекса, В блок 3. Стаята поне нашата- Doble Doublex- т.е на 2 етажа. беше в добро състояние с изключение на минибара/х;адилника/, който просто фигурираше там. WI-FI - в стаиите и централната част добре, на плажа -горе -долу. Досадното беше, че ни изхвърляше периодично системата им и искаше постоянно оценка.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Ето това е много неприятно.Гледаш хотели много,избираш,заделяш средства .Понякога се решаваш да дадеш повече в това да ти е по-хубавко ,спокойно и луксозно и накрая-Изненада.Това няма,онова няма.

# 669
  • Мнения: 89
Здравейте!Някой ходил ли е в яли клуб хотел Кушадасъ?Предстои ни екскурзия,но се притеснявам ,че е на 50 км.от Кушадасъ!Има ли автобусчета до центъра на Кушадасъ?Има ли почивали там?

# 670
  • Мнения: 1 710
Момичета, моля за мнение за този хотел в Сиде CLUB CALIMERA SERRA PALACE.
От ориент ми излиза оферта за 1350 лв за края на септември за 2 в и 2 малки деца (7 н с автобус) и съм в "чуденка". Някой да е почивал там?

В миналата тема някой питаше за него, но така и не се намери съфорумец, който е почивал там.
Офертата ми се струва изгодна. Хотелът има добър рейтинг.

# 671
  • Мнения: 539
Момичета, моля за мнение за този хотел в Сиде CLUB CALIMERA SERRA PALACE.
От ориент ми излиза оферта за 1350 лв за края на септември за 2 в и 2 малки деца (7 н с автобус) и съм в "чуденка". Някой да е почивал там?

Някой във фейсбук групите беше споменал, че плажа е с камъни и бързо става дълбоко.

# 672
  • София
  • Мнения: 9 294
Здравейте, колебаем се между Eftalia Village (Алания) и Bodrum Holiday Resort вие какво бихте ни препоръчали?

# 673
  • Мнения: 1 710
Здравейте, колебаем се между Eftalia Village (Алания) и Bodrum Holiday Resort вие какво бихте ни препоръчали?

Ако цената е еднаква или близка, бих избрала Eftalia Village. Малко по-късно ще се аргументирам, сега нямам време Simple Smile

# 674
  • София
  • Мнения: 9 294
Village е по-евтин даже.

Общи условия

Активация на акаунт