На море в Турция - тема 51

  • 104 684
  • 756
  •   2
Отговори
# 705
  • Istanbul
  • Мнения: 168
гастрабайтарите които трагват от Европа не спират ни в Cърбия ни в бг нито в тр.. все са на групи..

Тираджии въобще не спират самостоятелно на места които не са познати за тях то било в чужда то било в свобственната им държава..

така че от тука  искарвам извода че по време на пътуване няма да спеш сам/а кадето и да си.. ако щеш да си на разклона на своето село!

това с мюсюлманска  държава е станало малко грубо.. ако беше колежката на път към Гърция някои ще ми дадели гаранция че нямада се случи това..?

всяко пътуване си има рискове..

То важи и за нас (с ТР.регистряция да пътуваме на  Бг земя пак е рисковано и то не по малко от обратното, мога да ви разкажа за десетки слу4аи с фалшиви полицaи..!

Добре че сте се отарвали само с 150 eur.
можеше и по гащи да ви оставят, даже  без!

# 706
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да препоръча хотел в Анталия с подобни параметри на Ефталиите в Алания (да има някакъв аква парк и забавления, анимации и добра храна), но по възможност по-близко до летището. Намерили сме си подходящи самолетни билети за края на септември 24-26.09. С две малки деца сме на 2 и 3 години и ни притеснява последното пътуване с автобус (около 3 часа от летището). Били сме две години в Ефталия Аква и сме доволни (за парите) Чета темите и установявам, че има доста по луксозни хотели предлагащи много по-добра храна, обслужване и дори вносен алкохол, но най-вероятно и на по-високи цени. Не зная как Роже (който явно е най-добрият в търсачката за цени беше писал, че в разгара на сезона юни и юли намира хотели за по 2200 лв). В момента най-доброто предложение ни е отново от Ефталия Марин за 70 лв на вечер на човек или 1260 лв за 9 нощувки с децата (без транспорта) Оглеждаме се за предложения с подобен или малко (но наистина малко по-висок бюджет) не много.
Предварително благодаря ако някой може да ни даде добра алтернатива.

# 707
  • Мнения: 3 271
danna8 когато резервираш рано /ноември .декември/е напълно възможно за тази сума да намериш добър хотел.

# 708
  • Мнения: 1 710
Viliianka и Halim Basaran, не търсете скрит смисъл в думите ми. Ако целта ми беше да обиждам някого или да съм груба, това отдавна щеше да си проличи. Тръгнем ли да правим разбор на всяка дума в темата, със сигурност ще намерим много поводи за конфронтация. Приемете просто, че не съм се изразила правилно. Ако ставаше въпрос за Тунис, вероятно щях да напиша, че е африканска страна и то като факт, а не като обида.

danna8, в разгара на сезона трудно се намират добри оферти. Близо до летището намерих единствено Crystal Paraiso Verde в Белек. В момента има промоционална оферта - 90 лв. на човек, но това е доста над цената на Ефталия.
В Сиде има предложение за Oz Hotels Side Premium за 70 лв. на нощ.
Иначе видях, че Eftalia Splash го предлагат за 66 лв. на нощ.
Ползвайте турските сайтове, които е дал Halim Basaran, може би ще изкочи някоя изгодна оферта. Проверете и в Триваго.



# 709
  • София
  • Мнения: 244
Да се похваля, днес резервирахме Sueno Beach Side с Турс Клуб от 14.09.2018 г. Вчера ходих в друга агенция и не ме впечатлиха. И така решихме да резервираме през фирмата, с която вече сме пътували. Както е писала и slavei4e настроени сме, че няма да сме с толкова луксозен автобус, но пък за сметка на това, вече сме ползвали услугите на тази фирма и сме доволни от нея.
Благодаря на всички, които ми помогнаха в избора на хотела Simple Smile  

# 710
  • София
  • Мнения: 63

Скрит текст:
Един бърз въпрос свързан с Турс Клуб. Имам спомен, че в предишна тема съм срещала, че вече ползват нови автобуси, може ли някой редовен да го потвърди или нещо се бъркам?
Благодаря предварително Simple Smile
Не знам какво разбирате под нови ?Имат си всичко-телевизор,климатик,седалките са удобни .
Да това имам предвид и аз. Пътували сме с тях и бяхме доволни. Просто ми се върти в главата, че съм чела коментар в предишната тема, че са подновили автопарка. До колкото си спомням от предишното ми пътуване с тях ползват фирма, а не собствени автобуси.


Турс Клуб нямат собствен автопарк. Ползват фирма Цветина, като повечето са мерцедеси 2007-2009 г.
По-нови ми прави впечатление ползват и тая година Ориента. Пак мерцедеси 2010 и 2015г. Доколкото знам собствени нови май Сетри имат Дорис. Емералд и те основно ползват Сетра, като едната е 2016 г. и я сефтосахме на връщане от почивка/ не че нещо не и бъгна електрониката/. На Версо също е Сетра около 2008г. Иначе на Метро ми изглеждат най- комфортни по-новите, но не знам коя агенция ги ползва.

# 711
  • Мнения: 1 710
NaniG, честита резервация! Остава най-трудното - чакането до заветната дата Simple Smile

Еха, Chochkata, като енциклопедия на БГ превозвачите си Simple Smile Полезно!

# 712
  • София
  • Мнения: 244
NaniG, честита резервация! Остава най-трудното - чакането до заветната дата Simple Smile

Еха, Chochkata, като енциклопедия на БГ превозвачите си Simple Smile Полезно!

Благодаря Марги Simple Smile Мисля, че бързо ще мине времето. Толкова ми е натоварен графика, че няма да се усетя кога е дошъл момента Simple Smile
Ще следя темата с интерес и като се върна ще дам отзиви.

# 713
  • София
  • Мнения: 9 294
Ние се спряхме последно на Ефталиите, решихме че откъм забавления това е мястото за нас. Исках само да попитам: какво можем да видим там като забележителности осен двореца и има ли наблизо луна парк?

# 714
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
  Здравейте!Много сте полезни!Опитвам се да изчета колкото се може повече информация ,която с времето се е понатрупала...
За пръв път сме решили да почиваме в Турция края на юли началото на август. Обръщам внимание ,че всички резервирате през туристическа агенция.През booking по скъпо ли е ? Не е ли по добре ,предвид това че няма предплащане и има безплатно анулиране ?
Насочили сме се към Анталия -Сиде, Кемер, Белек - в този район горе-долу .С две деца сме на 10 и 15 години.В кой район морето става постепенно дълбоко?
Гледам тези хотели :
Ulusoy Kemer Holiday Club - Kids Concept - харесва ми ,че е зелено.- ОТПАДА ПЛАЖА НЕ Е ХУБАВ...
Oz Hotels Side Premium Hotel изглежда ми новичък.-ОТПАДА НЯМА ЗЕЛЕНИНА И Е НА ВТОРА ЛИНИЯ
Innvista Hotels Belek май е далече от плажа ?
VONRESORT Golden Beach & Aqua - Kids Concept стайте не ми изглеждат много хубави?
Linda Resort Hotel
Nashira Resort & Aqua-  ОТПАДА ИСКАМ ХУБАВ ПЛАЖ
Club Hotel Turan Prince World - Kids Concept
Orange County Resort Hotel Alanya- ОТПАДА ИСКАМ ХУБАВ ПЛАЖ
Или предложете ми вие моля.
Със собствен транспорт ще сме.
Благодаря предварително! Sunglasses

Какво  означава Ultra All Inclusive?

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 23:15 от kras8204

# 715
  • Мнения: 1 710
Здравейте!Много сте полезни!Опитвам се да изчета колкото се може повече информация ,която с времето се е понатрупала...
Скрит текст:
За пръв път сме решили да почиваме в Турция края на юли началото на август. Обръщам внимание ,че всички резервирате през туристическа агенция.През booking по скъпо ли е ? Не е ли по добре ,предвид това че няма предплащане и има безплатно анулиране ?
Насочили сме се към Анталия -Сиде, Кемер, Белек - в този район горе-долу .С две деца сме на 10 и 15 години.В кой район морето става постепенно дълбоко?
Гледам тези хотели :
Ulusoy Kemer Holiday Club - Kids Concept - харесва ми ,че е зелено.
Oz Hotels Side Premium Hotel изглежда ми новичък.
Innvista Hotels Belek май е далече от плажа ?
VONRESORT Golden Beach & Aqua - Kids Concept стайте не ми изглеждат много хубави?
Linda Resort Hotel
Nashira Resort & Aqua
Club Hotel Turan Prince World - Kids Concept
Orange County Resort Hotel Alanya
Или предложете ми вие моля.
Със собствен транспорт ще сме.
Благодаря предварително! Sunglasses

Какво  означава Ultra All Inclusive?

Здравейте!
Хотелите, които сте харесали са много различни и не мога да се ориентирам на какво държите. Посочили сте такива с аквапарк и почти без пързалки, с хубав плаж и въобще без плаж, нов и стар, с много зеленина, без никаква зеленина... Simple Smile  Въобще, голямо разнообразие на типове хотели. Дайте някакъв жокер, за да ви предложим подходящи за вас Simple Smile

По отношение на Вooking - доста е скъпо. Произволно избрах Turan Prince World  и за 3 възрастни + дете, както е във вашия случай, цената там излиза с над 1500 лв. повече, отколкото иска роден туроператор и почти 2000 лв. повече, отколкото в чужд резервационен сайт. Ако има промоционална оферта, може и да е изгодно да се резервира хотел чрез Вooking, но в общия случай не е. Подчертавам, че не отричам Вooking като цяло. Просто съм се убедила, че за почивка в Турция най-често е доста неизгоден вариант.

По отношение на безплатното анулиране - има родни туроператори, които дават възможност за анулиране на резервацията без неустойки, ако остават повече от 20 или 25 дни до пътуването. Виждала съм, че някои чужди резервационни сайтове също имат тази опция. Вероятно зависи и от политиката на хотела, не съм сигурна.

За плажа и морето - естествено няма да можем да ви кажем за всеки хотел дали е плитко или бързо става дълбоко морето, защото крайбрежието на Анталия е над 200 км и навсякъде е различно, но горе-долу по райони плажове са така:
Кемер - плажът е изцяло чакъл или ако насипват пясък, може да е смесен. Дъното е чакъл и са необходими аква обувки.
Лара - хубав пясъчен плаж, шрока ивица, като се влиза в морето има малко обли камъни, може и без обувки.
Белек - не съвсем ситен, но приличен пясък, на места морското дъно е само пясъчно, на места при прибоя има камъчета. Не са необходими обувки. Повече чакъл има в подрайон Боазкент.
Сиде - най-хубавият плаж е там. Много широка плажна ивица, фин пясък, няма чакъл. Не навсякъде в Сиде е перфектен, но на много места е наистина добър. В подрайон Соргун има забележки, но и там има хотели с отличен плаж и морско дъно.
Алания - тук-там може да се намери пясък, но като цяло в района преобладават пясъчно-чакълестите плажове и обувките са препоръчителни.
Ако се спрете на конкретен хотел, ще се опитаме да намерим информация за морето и дали бързо става дълбоко.

От хотелите, които сте посочили, има няколко, които не са удачен вариант. VONRESORT Golden Beach & Aqua и Club Hotel Turan Prince World са с най-големи и зелени територии и най-много забавления, предлагат добри условия за почивка. Ulusoy Kemer Holiday Club е симпатичен клубен хотел и наистина е с много зеленина. В жегите ще ви спаси от яркото слънце. Oz Hotels Side Premium е нов хотел, без никаква зеленина и е на втора линия. Ако това не ви притеснява, значи става. Nashira Resort & Aqua и Orange County Resort в Алания са на по-ниско ниво. Orange County почти няма плаж, може би 90 % от шезлонгите са на платформа. Другите хотели не съм ги посещавала.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 3 943
За мен Кушадасъ е добра дестинация ако не си ходил по на юг. Като за първо запознаване с Турция става, но иначе е разочарование. Големият плюс на Кушадасъ е, че Ефес е там, комплексите и обслужването са класи под тези на анталийското крайбрежие. 

Общо взето е така с едно изключение - плажа Лонг Бийч под село Давутлар , на 15тина километра на юг от града.Плажа е в топ 5 на Турция.Има и добри хотели на него , а не на всички цел им са огромни угоителни комплекси Simple Smile

# 717
  • Варна
  • Мнения: 286
Здравейте, моля да препоръчати хотели в Мармарис или Бодрум, в които да има забавления за деца, голяма територия, не държим да са близо до плажа.

# 718
  • Мнения: 943
Здравейте, моля да препоръчати хотели в Мармарис или Бодрум, в които да има забавления за деца, голяма територия, не държим да са близо до плажа.

Здравейте, последно разглеждах Grand Yazici Turban в Мармарис. Фаворит ми е Club Adakoy, но определено не е за всеки вкус. Аз предпочитам по-усамотени, малко диви места, далеч от друго застрояване и се влюбих в това място.
Ние сме резервирали вече, макар и не по моите критерии, но така е, налагат се компромиси, защото няма да сме само нашето семейство. Имам въпрос към тези от вас, които са били със собствен транспорт. Хотелът ни няма собствен паркинг и може да се наложи да паркираме в платен. Знае ли някой какви са цените в платени паркинги? А ако се паркира в близка уличка, дали би имало проблем за безопасността на автомобилите? Благодаря!

# 719
  • Istanbul
  • Мнения: 168
Здравейте, моля да препоръчати хотели в Мармарис или Бодрум, в които да има забавления за деца, голяма територия, не държим да са близо до плажа.

Здравейте, последно разглеждах Grand Yazici Turban в Мармарис. Фаворит ми е Club Adakoy, но определено не е за всеки вкус. Аз предпочитам по-усамотени, малко диви места, далеч от друго застрояване и се влюбих в това място.
Ние сме резервирали вече, макар и не по моите критерии, но така е, налагат се компромиси, защото няма да сме само нашето семейство. Имам въпрос към тези от вас, които са били със собствен транспорт. Хотелът ни няма собствен паркинг и може да се наложи да паркираме в платен. Знае ли някой какви са цените в платени паркинги? А ако се паркира в близка уличка, дали би имало проблем за безопасността на автомобилите? Благодаря!

това да ви е единственния проблем с паркинга.. Simple Smile
бъдете спокоини.. ще паркирате на една уличка и няма да му мислите повече..
със сигурност персонала на хотела ще се погрижи за това..
незнам точно каде е разположен хотела но ако улуцата пред или близо до хотела и да е платен  няма да е кои знае колко.. за няколко лири ще си стои цяла седмица..

Общи условия

Активация на акаунт