Домашно насилие

  • 39 026
  • 372
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Бягай с родителите си и после,ако дойде да те търси,звънете на 112.
Ако останеш там,може и да те убие.

# 16
  • Мнения: 1 663
Ужас! Какво правиш 7г. С този?
Тръгвай и полиция. Твърдиш че са му познати, тогава прокуратура.

# 17
  • Мнения: 16
Как да стигна до прокуратура сама като най-близката е на 30 км нямам пари нямам документи .. а съм с него от страх да не запали или навреди по друг начин на семейството ми....но вече не издържам и за това търся съвети как да се задействат нещата без да разбере и без да пострадат близките мо

# 18
  • Мнения: 1 663
А близките ти знаят ли за живота ти?
Няма да им направи нищо на тях. Плаши те.

# 19
  • Мнения: X
Обади се на тези телефони:

080018676 или 02 981 7686. Безплатни са. Имат опит, професионалисти са и ще ти помогнат.

# 20
  • Мнения: 15 609
Ох миличка, положението ти наистина е много тревожно. Наистина не знам какво да те посъветвам. Единственото, за което се сещам е да си събереш багажа и щом имаш възможност в сряда изчезваш с вашите. Вземете дядо ти с вас поне за известно време. Направете застраховка на къщата задължително, щом се съмняваш, че може по някакъв начин да навреди на имота и пусни жалба в полицията. Това е добре да го направиш до сряда, т.е. преди да изчезнеш. До колкото знам, ако има подаден сигнал до полицията и застраховка на къщата, при евентуални престъпни действия срещу имота ви, самите застрахователи ще се заемат с разследване, а жалбата до полицията ще им е от голяма полза да стигнат до него. Може да се пробвате с монтиране и на видеокамери.
Може и да греша, но това е първото, което ми идва на ум. Ще следя темата и ще се включвам, ако с нещо мога да помогна.

п.п. Сега се сетих - има ли вариант да се сдобиеш по някакъв начин с газов пистолет или невропаралитичен спрей?

Корекция - щом е съден за домашно насилие, жалба в полицията ще свърши работа. Все пак е бил съден точно за това. И задължително ограничителна заповед

# 21
  • Мнения: 16
 Благодаря за отговороте не нямам такъв вариант за оръжие .... Наистина не съм очаквала че някой би ми помогнал макар и с кораб ..не нашите не знаят гледала съм да ги пазя винаги.... Дядката няма да иска да тръгне тъкмо се остров взе си животни ... Надя си градинка...чак на зима...той има много комшии но ако нещо се случи и нечуят   незнам как ще си го простя...за застраховка трябва да говоря с родителите ми те да я направят тъй като имота е на тяхно име а и аз нямам документи.и последно ако викна полиция няма ли да е от полза че не ми връща личнат карта... Казвал ми е че ако посегна да я взема ( тя е в портмонето мy ) и избягам ще ме обвини че съм го обрала възможно ли е...щял да извика и майка си за свидетел

# 22
  • Мнения: 1 663
Момичето няма пари. Какви застраховки?
Жалби и да тръгва с техните.
Да, с полиция ще си вземеш личната карта.

# 23
  • Мнения: 15 609
Значи задължително СОТ на дядото и жалба в полицията. Виж дали можеш да подадеш жалбата не в местното РПУ, а в някое в по-голям град, за да си спокойна, че е по-вероятно да ти обърнат внимание. Задължително искай входящ номер. Ако си си вадила медицински задължително ги приложи към жалбата. Не си взимай личната карта - ще я обявиш за изгубена и ще си извадиш нова. Звънни на телефоните, които са ти дали момичетата - за жени пострадали от домашно насилие. И вижте дали можете да вземете някакво голямо куче за двора на дядото. Все пак си е пазач, колкото и несериозно да звучи. А за теб задължително спрей. Аз на твое място веднага бих се сдобила с един такъв

# 24
  • Мнения: 4 208
Не си взимай личната карта - ще я обявиш за изгубена и ще си извадиш нова.
Обяви ли личната карта за загубена ще плаща глоба, че не я е опазила.
По-добре направо в жалбата да пише, че насилникът я е прибрал и не и я дава.
В полицията имат начин да установят самоличността и без личната карта.

# 25
  • Мнения: 15 609
Не си взимай личната карта - ще я обявиш за изгубена и ще си извадиш нова.
Обяви ли личната карта за загубена ще плаща глоба, че не я е опазила.
По-добре направо в жалбата да пише, че насилникът я е прибрал и не и я дава.
В полицията имат начин да установят самоличността и без личната карта.


При това положение си права. Не знаех, че се плаща глоба

# 26
  • Мнения: 16
https://Значи момичета утре и вдругиден събирам кораж и в сряда напред пък дано успеем да стигнем до РПУ преди да ни е помел с джипа си... Мислех си ами ако баща ми стои вътре и чуе да се вика и извика полиция дали навреме ще стигнат и дали ще направят нещо за да стигнем по безопасно

# 27
  • Мнения: 1 663
А с какво се занимава този нещастник?
Като филм на ужасите звучиш!
Как така ще ви помете с джипа, много те е страх. Кураж и действай Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 721
На жалби не обръщат внимание, или само го викат на раьпит и до там.
После ще стане по -зле положението. Никой няма да следи дали е на 100 или 200метра от теб, а без телефон как ще звъннеш? Същото е с ограничителната. Бягай от там по-бързо! Като чета и просто си мисля,че ако седиш може да стане най-страшното... На колко години си? Имаш ли свободен достъп навън? Тръгвай с родителите си и предупреди съседите на дядо ти, да го пазят!

# 29
  • Мнения: 16
Земеделец и лихвар( незаконно) помитането са негови думи цитирах го... И да вземал ми е страха

Общи условия

Активация на акаунт