Кой какви сериали гледа?- новини, премиери, обсъждане- Тема 20

  • 66 486
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • UK
  • Мнения: 3 959
Изобщо знаеш ли какво означава расистки коментар? Това е когато човек от една раса обиди човек от друга раса на расова основа.
Всъщност това е, когато един човек обиди друг човек на расова основа, те може да са сестри близначки и коментара пак ще е расистки. Расизмът няма нищо общо с разлика в расата, но доста глупави хора си мислят така, не се притеснявай.

Аз съм олд скуул тук, пиша изцяло да удоволствие. Само в платени публикации не ме бяха обвинявали още.

# 61
  • Мнения: 40
Освен да пишеш за удоволствие (съмнявам се че е безплатно, ама както и да е) е хубаво и да прочетеш нещо преди да се излагаш по форумите. За расизма има много написано и все в дебели книги, но за теб нещо по-малко като за начало... Отваряш Google и пишеш "what is racist" и веднага ще ти излезе ясното и кратко определение какво е расист.
Точен превод :
Съществително 1. Човек който показва или чувства дискриминация или предразсъдъци срещу хора от ДРУГИ раси или който счита, че ОПРЕДЕЛЕНА раса е по-добра от ДРУГА.
Прилагателно 2. Показване или чувстване на дискриминация или предразсъдъци срещу хора от ДРУГИ раси, или вяра че ОПРЕДЕЛЕНА раса е по-висша ДРУГА.
Или с две думи ако сестра ти, близначката, каже че и приличаш на маймуна, това не е расова обида, а просто сарказъм Laughing


Изобщо знаеш ли какво означава расистки коментар? Това е когато човек от една раса обиди човек от друга раса на расова основа.
Всъщност това е, когато един човек обиди друг човек на расова основа, те може да са сестри близначки и коментара пак ще е расистки. Расизмът няма нищо общо с разлика в расата, но доста глупави хора си мислят така, не се притеснявай.

Аз съм олд скуул тук, пиша изцяло да удоволствие. Само в платени публикации не ме бяха обвинявали още.

# 62
  • Мнения: 36 486
Аз също мисля, че коментарът е расистки и завоалирано насочен към Барак Обама. Просто я е било страх да го напише направо.

Искам някой да ми плаща, за да пиша по форуми - моля ако има желаещи, да се свържат на лични Simple Smile (но да не си правят труда, ако е за смешни пари)


Не съм съгласна обаче за "Смъртоносно оръжие" - вчера четох последните новини около този спор. Уайънс е не по-малко агресивен от колегата си, но е афро- и с връзки и затова не е уволнен. Готова съм да се хвана на бас, че следващият сезон ще е грандиозен провал, когото ще да назначат.

# 63
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тази страшна параноя я тресе. Като се има предвид, че пиша редовно тук от преди всякакви сороси да съществуват дори, а тогава даже пишех много повече, не знам какви платени публикации видя, ама айде. Не знам кой точно плаща за постове за сериали, но ако има някой, да ми се обади и на мен, моля, поне като ще ме обвиняват, да има за какво.

По темата с расизма, само за пример, понеже нещо отказваш да ме разбереш, ако ти кажа, че си бял боклук, това е расистки коментар, въпреки че аз вероятно съм по бяла от теб. Аз не съм расист и не бих направила подобен коментар за никоя раса (боклука си е боклук и цвета на кожата по никакъв начин не определя това), но на теб явно трябва да ти се обяснява бавно и с прости думи. Сега те съветвам да спреш да се занимаваш с мен, че не знам вече какво ще правя с всичките пари, които получих да споря с теб.

# 64
  • Мнения: 40
Значи когато ти пишеш и обиждаш световно известна артистка в форума с изрази като "расистка" и "простакеса" не е обидно за феновете на тази артистка... А когато някой ти се опъне и с безспорни примери докаже колко глупаво е всичко което си написала, изведнъж почваш да наричаш хората параноици и да ги съветваш да не се занимават с теб? Щеше да е смешно ако не е толкова жалко!

Тази страшна параноя я тресе. Като се има предвид, че пиша редовно тук от преди всякакви сороси да съществуват дори, а тогава даже пишех много повече, не знам какви платени публикации видя, ама айде. Не знам кой точно плаща за постове за сериали, но ако има някой, да ми се обади и на мен, моля, поне като ще ме обвиняват, да има за какво.

По темата с расизма, само за пример, понеже нещо отказваш да ме разбереш, ако ти кажа, че си бял боклук, това е расистки коментар, въпреки че аз вероятно съм по бяла от теб. Аз не съм расист и не бих направила подобен коментар за никоя раса (боклука си е боклук и цвета на кожата по никакъв начин не определя това), но на теб явно трябва да ти се обяснява бавно и с прости думи. Сега те съветвам да спреш да се занимаваш с мен, че не знам вече какво ще правя с всичките пари, които получих да споря с теб.

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 13:45 от Hapi23

# 65
  • Мнения: 14 490
Стига сте спорили, едно друго политическо-комедийно шоу преди време също беше спряно, защото си позволиха да нарекат Мишел Обама маймуна. На всички е ясно, че маймуна е расистка обида конкретно към черните.

# 66
  • Мнения: 40
И...? Как това има нещо общо с темата по която спорим? Валъри Джарет е видимо от същата раса като Роузан Бар и освен това никой не я е наричал маймуна.

# 67
  • софия
  • Мнения: 564
момичета, мисля, че този спор доста се отдалечи от темата, която ни обединява тук и не води наникъде.
в момента гледам първи сезон на janet king. очаквах повечко, но пък много харесвам главната актриса. да видим...

# 68
  • софия
  • Мнения: 564
 janet king отначало ми вървеше мудно и сякаш разхвърляно, но се оказа страхотен - глътнах 1 и 2 сезон за 2 дни. гореща препоръка!

# 69
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Утре почва Younger 5 сезон, днес обявиха, че ще има и 6-ти!

Shadowhunters е спрян.

# 70
  • Мнения: 8 534
Има ли някъде онлайн новия сериал  "Патрик Мерлоуз" с превод на български?

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 264
Утре почва Younger 5 сезон, днес обявиха, че ще има и 6-ти!

Тъкмо щях да пиша и аз за Younger - от любимите ми летни сериали е! Изгледах днес 1ва серия от новия сезон и нямам търпение за останалите Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 27 181
Има ли някъде онлайн новия сериал  "Патрик Мерлоуз" с превод на български?

Има го в HBO GO.

# 73
  • Мнения: 8 534
Има ли някъде онлайн новия сериал  "Патрик Мерлоуз" с превод на български?

Има го в HBO GO.

Искат такса  Wink. Търся безплатно Simple Smile.

# 74
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте! Някой  може ли да сподели мнение за  Reverie https://www.imdb.com/title/tt6461746/
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт